iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Kanka
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:39
Bydliště: Brno

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Kanka »

Nainstaloval jsem iGO 8.3.2.71348, do program files i na kartu jsem nahral upraveny soubor sys.txt (je v příloze), po spusteni mam v nastaveni spravne oznacene GPS povoleno, vidím správný port i frekvenci, ale bohužel mi program pořád hlasí: Přijmač GPS nebyl nalezen. Netušíte kde jsme mohl udělat chybu? Jo a nemate tip na nějaky jednoduchy (= nepreplacany) skin? Na 2.8 display se mi nechce za jizdy lustit spoustu malych a casto ne nezbytnycjh udaju.

Dík a hezkou sobotu

Lada
Přílohy
sys.txt
(235 bajtů) Staženo 558 x
Yxo
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 07, 2008 21:55

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Yxo »

u mna robi tento problem len v tedy ked mam vypnuty modul telefonu vtedy mi nechce pripojit na satelity ani iGO ani Garmin
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od xjanosik »

Mne robí to isté a neviem kde je chyba.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od homi »

Presne tentyz problem, upresnim: po startu, GPS nenajde, kdyz dam vyhledavani, tak nekdy najde, ikdyz najde, tak nekdy vytuhne (stisknete OK a nutno vytahnout baterku). No a kdyz nekdy najde a nevytuhne, tak i normalne funguje navigace, ale pri pristim startu opet nenajde (at uz nastaven spravny port nebo auto port). Proste program na velke H a dobre nervy, hlavne zdaleka nejdelsi najizdeni programu (o hodne delsi nez Ozi 2).
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od zajmi »

To Kanka:
V tom tvém sys.txt máš sdcard, u ipaqu by měla být Storage Card, přepiš jak v program files, tak na storage card.
Tady je sys.txt co funguje( verze 8.3.2 71348, chodí bez problému, a už jsem někde zahlédl vyšší):
sys.txt
(969 bajtů) Staženo 730 x
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od xjanosik »

Ja som sa radšej vrátil na 8.3 ktorá mi išla bez problémov. SYS.txt vôbec nepomáha. :cry:
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od homi »

No ja mam verzi 8.3.64873 a ta teda moc nejede. Muzes upresneit tu tviji 8.3.xxxx?
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od xjanosik »

Požívam 8.3.1.57021 sep25 a dokonca sa my štartuje do 30s :lol: :lol:
Ale port sys.txt je potrebný mať nastavený.
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Fstring »

zajmi,

a co tam mas zmenene (v tvojom sys.txt)? Vidim ze tam mas app=%SDCARD% a pises ze ti to chodi? Takze vlastne menit netreba nic ? Kde sa to v iPaq-u defaultne instaluje? Predpokladam, ze na Storage Card? Som z toho pako - chystam sa instalovat verziu 8.3.2.80621 a upgradnut .exe na 8.3.2.83157 a teraz neviem, ci mam nieco pred instalaciou prepisovat v sys.txt, alebo nie.
Btw.- instaloval to niekto aj niekde inde, ako na SD kartu - ma to nejaky vyznam?
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od zajmi »

Tak mam verzi 8.3.2.80621( skin Dimka 1.1.11.8), s připojením satelitů není problém, problém je, že Igo změní něco s podsvícením a když je na nabíječce (vypnutý display), tak při příchozí zprávě (volání) se display nerozsvítí. Až když ho odpojím od nabíječky tak se rozsvítí. Zjistil jsem ,že Igo změní hodnotu v registrech HKCU/ControlPanel/Backlight/ACBrightness na 10 z původní 2. Někdo tu psal,že se má vypnout u Igo noční režim, ale nějak mi to nepomáhá. Ten sys posílám znova, je rovnou z PDA a asi ho Igo na nastavení GPS nepožívá a parametry si bere z DATA.zip. Myslim :roll:
A instaluje se to na kartu, tam se to vejde :-)
Přílohy
SYS.TXT
(937 bajtů) Staženo 387 x
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Fstring »

Uz som ho vyskusal nainstalovat (zatial som este nemenil *.exe za novsie) - nic som nemenil, sys.txt som nechal tak, ako bol, zatial som vyskusal, ci sa zapne bez chybovych hlasok - ok, fixlo sa aj na satelity a lokalizovalo to moju polohu. Teraz neviem, ci mam skusat updatovat to hlavne .exe na ver. 8.3.2.83157, neviem co je tam vylepsene - mozno aj to s tym backlightom, co pises. No asi nepomoze nic, len precitat changelog na ich stranke :).
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Fstring »

Zaujimave je,

ze na ofic. strankach Nav n Go sa este ani o verziach 8.3.2.8xxxx vobec nepise, len 8.3.2.7xxxx. A takisto som nenasiel ziadny changelog, len nic nehovoriace vyjadrenia o "same improvements". Ale mozno som nasleply :-( .
Destructor
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 20, 2008 18:45

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od Destructor »

Taky jsem s tím dva dny bojoval, nakonec jsem zjistil, že pomůže když v nastavení GPS v telefonu, necháš jenom tu HW GPS. Ostatní vyhoď .. stejně to není na nic potřeba ..

Tedy:Start, Settings, System, External GPS,
Záložka Programs - Port None
Záložka Hardware - COM6 a rychlost co chceš ..
Záložka Access - odškrtni ..

Před tím mi IGO 8.0xxx bez problému jela, ale po na 8.3 pouze s těmi problémy o kterých se tady píše.

DES

---
Fstring píše:zajmi,
a co tam mas zmenene (v tvojom sys.txt)? Vidim ze tam mas app=%SDCARD% a pises ze ti to chodi? Takze vlastne menit netreba nic ? Kde sa to v iPaq-u defaultne instaluje? Predpokladam, ze na Storage Card? Som z toho pako - chystam sa instalovat verziu 8.3.2.80621 a upgradnut .exe na 8.3.2.83157 a teraz neviem, ci mam nieco pred instalaciou prepisovat v sys.txt, alebo nie.
Btw.- instaloval to niekto aj niekde inde, ako na SD kartu - ma to nejaky vyznam?
app=%SDCARD% je systémová proměná do které se plní skutečné jméno karty. Tedy je to takto správně a není nikdy potřeba nic měnit !
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

iGO 8.3 nenajde GPS-ku

Příspěvek od bobbik »

Destructor - potvrzuji, ze toto problem s nenalezenim GPS vyresi. diky diky diky
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů