dotyková plocha

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

dotyková plocha

Příspěvek od 1979 »

měl jsem u 614tky problém s nabíjením a tak mi v servise dali úplně novou - takový to balení bez baterky (jen očesanej přístroj)
tak sem ho zprovoznil, ale všiml jsem si, že mezi dotykovou plochou a jejím krytem je při dotyku perem dost velkej prohyb, což mi předchozí model nedělal...to "promáčknutí než pero dosedne na dotykovou plochu je nejmarkatnější uprostřed, ale je patrný i u krajů...
máte někdo zkušenost s reklamací tohoto???
díky
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

dotyková plocha

Příspěvek od wakkee »

nemas tam nahodou na ochrannu foliu? Niekedy pri nalepovani vznikne vzduchova bublina pod nou a tvari sa to tak ako ty popisujes.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

dotyková plocha

Příspěvek od 1979 »

folii tam mám - je to ještě origoš co tam byla jen zastřihnutá na potřebný rozměry - to než se dostanu do sunnysoftu koupit dobrou folii...

bubliny tam teď mám...vidím je (nic moc pohled :-) ) ale toto je vyloženě prohyb na zařízení...zcela evidentní...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

dotyková plocha

Příspěvek od elcrys »

Musím říct, že mám stejné poznatky. U staršího přístroje jsem měl taky prohyb, ale ne takový, jako teď u nového. V jednom místě (zhruba uprostřed) musím celkem dost přitlačit, aby zareagoval na dotyk (je to také vidět u práce s textem, kdy při nedostatečně silném tapnutí kurzor ulétne jinam). Říkal jsem si, že to je možná novou dotykovou vrstvou, která se musí usadit - možná to časem zmizí.
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

dotyková plocha

Příspěvek od ondrasoch »

Taky mam tento problem po tom co mi prisel novy iPAQ z reklamace...Nezjistil jste uz nekdo cim to je? nebo jestli vam to uz nezmizelo??
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

dotyková plocha

Příspěvek od elcrys »

U nás to bohužel verzí ROM nebude. 614c má prostě v tomhle ohledu horší displej, ale musím říci, že se teď (po 2 měsících od reklamace) už s citlivostí nijak nepotýkám. Teď jsem to testoval kreslením čar a už to není tak hrozné. Buď se ten displej už usadil, nebo jsem si už zvykl. Řekl bych, že celý tento problém vznikl jen kvůli přechodu mezi starým, zajetým displejem a úplně novým, který má zpočátku trochu jiné vlastnosti, než na jaké byl člověk zvyklý.
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

dotyková plocha

Příspěvek od ondrasoch »

Tak ted se mi stala fakt dobra vec, koupil jsem si kvalitni folii za 230Kc a kdyz sem ji tam dal, tak display absolutne nereaguje a to ani kdyz sem udelal Hard Reset pri kalibraci displaye. Nevite nekdo co s tim??
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

dotyková plocha

Příspěvek od Daidalos »

Sundat folii ;-)
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

dotyková plocha

Příspěvek od ondrasoch »

mozna uz vim, proc byl na tom displayi ten prohyb, treba tam byla folie uz od vyrobce.. :tlem:
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

dotyková plocha

Příspěvek od elcrys »

Tu co jsem tam měl já po reklamaci, bys asi nepřehlédl - na každé straně o centimetr přečnívala přes displej :) . Možná je ta záležitost s citlivostí způsobena také tím, že používám dost tuhou fólii, kterou jsem nalepil ještě před zapnutím. Vlastně ani nevím jak je ten displej citlivý bez fólie.
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

dotyková plocha

Příspěvek od ondrasoch »

No tuhle ochranou folii nemyslim:-D Tu sem tam mel taky... Kazdopadne jsem musel tu novou zahodit, pac byl display mrtvy. Nevim proc, kdyz presne tuhle folii jsem mel na telefonu i pred reklamaci...Zkousel jsem i kalibraci po HR, ale bezvysledku...Napadlo me, jestli ta vule (prohyb) na dotykove plose neni zpusoben folii ktera tam uz je, protoze kdyz si vzpomenu na to jak vypadala plocha bez folie pred reklamaci (na dotyk tvrde a bal jsem se poskrabani) tak ted mi to pripada jako by tam uz folie byla...Tak nevim no...Kazdopadne to necham takhle, protoze dalsi prachy za folii vyhazovat nebudu abych pak zjistil ze to bude stejny...

Jakou folii pouzivas? Ja mel tu ze sunnysoftu cca za 230Kc
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

dotyková plocha

Příspěvek od elcrys »

Používám Navilock/Just Mobile, asi za čtyřicet korun 2 kusy. Podle ceny to není nic moc, ale když si za úplně identickou fólii vezme Just Mobile šestinásobek, tak asi nebude nejhorší (po 2 měsících ani jeden hlubší škrábanec, což se nedalo říci o předchozí fólii). Viz. http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 818#p86818

Někde jsem také četl, že fólie nesmí být kvůli citlivosti nalepená úplně ke kraji displeje, ale nevím co je na tom pravdy.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů