[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Diskuze o programech pro Windows Mobile
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Jelikož jsem pro Smartphone nesehnal žádný program, který by dokázal uspokojivě počítat provolané minuty za zúčtovací období, rozhodl jsem se, že si takovou aplikaci udělám sám.

Statistika se počítá z hovorů v Call Logu telefonu (proto je vhodné ho mít nastavený na nejvyšší počet záznamů).

Požadavky
- WM 5 Smartphone nebo WM 6 Standard
- .NET Compact Framework 2 (nebo vyšší)
- QVGA rozlišení (s ostatními funguje, ale nezobrazuje se ideálně)

Plány do budoucna
- zohlednit přenositelnost čísel
- kompatibilita s rozlišením QQVGA a landscape módem
- instalace formou CAB archivu (u testovací verze to zatím nemá cenu)
- možná nezávislost na Call Logu

Další návrhy a připomínky vřele přivítám :)

Download a informace: http://sairon.cz/minutescounter" onclick="window.open(this.href);return false;

Instalaci provedete rozbalením všech souborů do složky kdekoliv na kartě nebo v zařízení.
oskar
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 06, 2007 19:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oskar »

A co třeba calltimesp?
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

neslo by to predelat i na PPC a jeste VGA ???
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

oskar: O něm jsem nevěděl. Nicméně koukám, že se dva roky nevyvíjí.

Hemmer: Pokud bude větší zájem, samozřejmě by to šlo. Ale vzhledem k tomu, že je na PPC dostatek programů (i když nevím, jaké mají možnosti), nevím, jestli by to mělo smysl.
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

tak smysl by to urcite melo, de spis o ten zajem, ten asi bude pokulhavat, chtelo by to nejakou velkou reklamu xD
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od mirbx »

je to super, dík moc! Ještě maličkost, nevím kde se nastavuje počet záznamů v call logu.
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

V registrech - HKCU/ControlPanel/Phone/CallHistoryMax
Nastavit hodnotu, která bude vyhovovat.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Příspěvek od matoman »

No ono, keby funkcionalita bola aspon taka ako ma ten Calltime, pisal som autorivi ale nic. Treba prevziat stafetu a urobit nieco co pojde aj na wm6 :)
Ale i tak Diki za program, usetril si mi prevolane minuty, DOBRA PRACA!!! :)
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

Chtěl jsem vyzkoušet CalltimeSP a zjistil jsem, že na WM6 nefunguje. Autor se na jiném fóru před dvěma měsíci vyjádřil, že se chystá program přepsat, ale neví, kdy na to dojde.
Určitě CalltimeSP ale využiji jako zdroj inspirace, jenže teď není kvůli práci a škole čas. Až si chvilku najdu, určitě něco dodělám, když 'už jsem to nakousl' :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Příspěvek od matoman »

Ja som len nasiel este jednu malu chybku beta verzie, ak program spustim tak tam nacita aktualny datum, ale dnesny den do vysledku nezapocitava
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

Já to zamýšlel tak, že do obou polí nastavím rámec zúčtovacího období. V těch vypsaných hodnotách máš, že se to počítá do půlnoci předchozího dne. Ale když nad tím přemýšlím, smysluplnější bude zadání pouze začátku zúčtovacího období (a následné počítání jednoho měsíce) s tím, že půjde nastavit i libovolný rozsah.
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od mirbx »

to už je podle mě detail, spíš by bylo príma kdyby program uměl počítat hovory do zvolené sítě (třeba hovory pouze na čísla vodafonu).
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

Vzhledem k přenositelnosti čísel to není možné realizovat. Šlo by to sice orientačně, ale přijde mi to jako zbytečnost.
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hemmer »

a co to predelat na PPC a VGA ??

Vzdyt uz jsi se jednou ptal o pra prispevku vyse.. Myslim, ze odpoved byla dostatecna - H4wk3y
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Příspěvek od matoman »

myslim ze aj vzhladom na prenositelnost sa hodi pocitanie pre roznych operatorov, akurat by sa tam mohla dorobit polozka vynimky, kde by clovek zaradil prenesenych ludi
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od mirbx »

to je pravda, osobně žádného známého s "přeneseným" číslem nemám, tak mě to nenapadlo.
Současný stav má hlavní nevýhodu v tom, že jakékoliv zavolání na bezplatné číslo udělá ve volných minutách pěkný zmatek ;-).
Každopádně fakt moc dík za ten program!
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Příspěvek od sairon »

Omlouvám se za velmi dlouhou odmlku ve vývoji, bohužel jsem nebyl schopný najít si dostatek času. Teď ale nějaký bude, takže jsem se rozhodl ho věnovat právě vývoji této utilitky, u které by byla škoda, kdyby padla do zapomnění.
Počítám, že během víkendu bych mohl uvolnit další verzi, která umí počítat minuty podle sítí, nezapočítává bezplatná čísla operátora a předvolbu 800, snad funguje i na QQVGA a umožnuje výběr tarifikace. Postupně bych chtěl implementovat všechny možnosti, které nabízel CallTimeSP, který mi je do značné míry inspirací. Samozřejmě bych se později snažil implementovat i řešení přenositelnosti čísel, tarifních zvýhodnění apod.

Možná bych rovnou požádal i o drobnou pomoc - potřeboval bych dát dohromady seznam bezplatných čísel u jednotlivým operátorů, já vím o těchto:
T-Mobile: 4601, 4602, 4603
O2: *11, *33
Vodafone: *77
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

O2 (predplacene karty) *88
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od matoman »

najlepsie aby bol konfigurovatelny, clovek by si nastavil patterny pre jednotlive pocitadla a pocitalo by sa to zvlast. Nieco som uz zacal robit aj ja, ale koli casu prenecham pracu skusenejsim autorom :P) tolko len moj dotaz. Pokial je niekde na stiahnutie nejaka novsia verzia tak by som bol rad.
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Jelikož jsem se po více než roční odmlce rozhodl zase lehce pohnout s touhle utilitkou, přijímám návrhy na úpravy. Dost věcí už jsem překopal, hlavní výhodou nové verze by pak měla být možnost upravovat si seznam operátorů, jejich předvoleb a bezplatných čísel ručně přes XML soubor. Přenositelnost čísel zatím odsouvám na druhou kolej, ale nezapomínám na ní.
Časem bych mohl zpracovat i nějaké orientační počítání SMS (na stejném principu - na základě počtu uložených SMS, protože jsem nikde nepřišel na to, jak odchytávat odchozí SMS), ale to je zatím, vzhledem k mé aktivitě, značně v nedohlednu :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů