[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Diskuze o programech pro Windows Mobile
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Ač možná již někteří nevěřili, po dni práce vypouštím na světlo světa další verzi, tentokrát mnohem blíže k ideálu (alespoň mému) počítadla hovorů.

Změny se při ukončování programu neukládají samy, ale je nutné je uložit přes pravý softkey -> Uložit nastavení. Hned vedle je možnost načtení nastavení ze souboru, pokud jste již nastavení ukládali (načtení se provede automaticky při startu).

Nejrozsáhlejší a nejdůležitější změnou v nové verzi je však editovatelný seznam operátorů a bezplatných čísel, který je uložený v souboru providers.xml. Každý z operátorů, kterého si můžete zvolit v nastavení a s ohledem na něj se počítají statistiky, je uložený v následujícím formátu jako potomek hlavního elementu <providers>:

Kód: Vybrat vše

	<provider name="Zdarma" free="free">
		<prefixes>
			<prefix>800</prefix>
		</prefixes>
		<freenumbers>
			<freenumber>732123456</freenumber>
		</freenumbers>
	</provider>
Na začátku máme úvodní tag se dvěma parametry, z nichž je druhý volitelný. Parametr name určuje jméno, které se bude zobrazovat v programu a ukládat do souboru s nastavením (settings.xml - není nutno upravovat ručně, vše lze v nastavení). Výjimkou je speciální provider, který má nastavený parametr free na hodnotu free, jak můžete vidět výše.

Každý provider musí mít dva přímé potomky - prefixes, pod kterým jsou předvolby charakteristické pro daného operátora (formát <prefix>666</prefix>, kde je místo 666 libovolně dlouhá charakteristická předvolba) a freenumbers, což jsou bezplatná čísla tohoto operátora (infolinky apod). Jak již bylo uvedeno, operátoři s nastaveným parametrem free jsou výjimkou a čísla u nich nastavená jako freenumbers se ve statistikách zobrazují zvlášť. Zde upozorňuji na to, abyste při nastavování dávali pozor na množná čísla (prefixes/prefix, freenumbers/freenumber), pokud vytvoříte pod freenumbers potomka opět freenumbers, počítání nebude fungovat korektně. Samozřejmostí je, že se čísla u free providera a ve freenumbers neodečítají od volných minut.

Tolik asi lehký úvod do složitější oblasti práce s tímto programem. Jak je v menu vidět, plánuji interaktivnější možnost úpravy čísel přes jednoduchý editor, nicméně po razantních změnách, které jsem provedl někdě kolem pomyslné verze 0.15, je nutné kompletně překopat i tuhle část.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od matoman »

Je to celkom pekne ale aurat v case ked dokoncujem svoju verziu programu (ale ono konkurencie a vylepsovania nikdy nieje dost), tiez kompletne konfigurovatelnu pomocou xml suboru. Kazdopadne chvalim. Apon ma to dokope dokoncit ten svoj. ak dopisem aspon ako tak dokumentaciu tak program na tomto fore poskytnem konecne aj ja. :)

PS keby sa ti ten post nejako nepacil napis mi sz a ja ho zmazem :)

EDIT: tak som skusal program nastaviene vodafone 40 minut tento mesic vyhodi null reference exception v getTotalTime
Bobob
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv kvě 14, 2009 9:12
Zařízení: HTC Touch Pro2

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od Bobob »

Ahoj,
chcel som používať túto aplikáciu, ale mám problém. Spustiť sa dá, ale keď stlačím funkciu "spočítat", tak mi vypíše chybu : V aplikácii minutescounter sa vyskytla neočakávaná chyba .... stlačte ukončiť.
Vie mi niekto poradiť ?
Mám mobil HTC Touch Pro2 a NET Compact Framework 3.5
Vopred ďakujem.
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Zvláštní, mrknu se na to. Jinak pro zařízení s dotykovým displayem to optimalizované není, nicméně API by mělo být stejné, tak by měly být problémy maximálně se zobrazením.
Můžeš zaslat nějaké bližší informace? Máš oba soubory ve stejné složce? Na kartě nebo v zařízení? Dochází k tomu i s výchozím nastavením (zavřít, smazat settings.xml, spustit)?
Bobob
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv kvě 14, 2009 9:12
Zařízení: HTC Touch Pro2

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od Bobob »

Oba súbory sú v rovnakej zložke, Skúsil som to aj v zariadení aj na karte, aj vo východzom nastavení pri zmazaní settings.xml.
Podrobnosti k chybe sú :
NullReferenceException
v: minutescounter.Counter.GetTotalTime()
v: minutescounter.MCResult.MCResult_Load()
v: System.Windows.Forms.Form.OnLoad
atď.
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.2] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

No, koukám na to, asi jsem uploadnul nějaký špatný build, měl jsem v tom trošku bordel. Pokusím se co nejdřív vypustit v0.3, už zbývá vyladit jen pár věcí. Do konce týdne by to mohlo být.
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Jak jsem slíbil, tak činím, nová verze vypuštěna. Udělal jsem i základní nástřel stránek (zatím striktně se držící rčení "kovářova kobyla chodí bosa"), které by měly časem poskytnout všechny informace i pro ty, kteří nenavštěvují toto fórum. K nalezení na obligátní adrese http://sairon.cz/minutescounter/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od olda »

Tak vyzkoušena tvá verze 0.3 a funguje dobře , neobjevil jsem u mě žádnou chybu.Samozřejmě ty přenesená čísla v tom dělají neplechu ale to se doladí. Tak zařízení HTC Vox a operátor T-Mobile funkčnost potvrzena.Děkuji za program,výborná práce.Ahoj Olda :wink:
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Ano, přenesená čísla a jednodušší editace operátorů jsou na vrchních příčkách TODO listu :) Díky za zprávu.
el_sop
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 06, 2010 13:46
Zařízení: SEX1

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od el_sop »

Ahoj,
super prográmek!
Fakt dobrá práce. Měl bych jen připomínku k výstupu. Šlo by udělat zobrazení poněkud přehlednější a možná nepřepočítávat minuty na hodiny (operátoři ti taky dají 100minut a ne 1h40m).
Další věc, kterou bych doplnil pro lidi, kteří mají tarif by byla položka "volné minuty v tarifu" a ještě nějaké free number, které si můžeš nastavit třeba pro volání kamarádům u VF.

Ten výstup by pak mohl mít tvar viz. příloha (nevím, jak to zobrazit v textu)
Přílohy
minutescounter vystup.jpg
(85 KiB) Staženo 2 x
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Nevím, jestli úplně chápu, ale možnost přidat si vlastní bezplatná čísla (např. pro T-Mobile NEJ Nonstop - voláš vybranému číslu zdarma) už tu je od verze 0.2. Návod, jak je přidat je o něco výše: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 60#p113360" onclick="window.open(this.href);return false;
Volné minuty jdou nastavit v nastavení, od nich se pak odečítají provolané minuty. Návrhy na úpravy této feature tu už padly, budu je brát na vědomí. Snad se vydaří zkouškové a zbyde mi trochu prázdnin, ve kterých bych mohl s programem trochu pohnout.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od peter63 »

Zmenil som ROM a tak som znovu skusil Minutes Counter a pise mi stejnu chybu ako s original 1.56. Funguju nastavenia, ale ked dam spocitat aktualny alebo minuly mesiac, zahlasi chybu : V aplikaci minutescounter.exe došlo k neočekávané chybě.
Vyberte možnost Konec a pak restartujte tento program. Chcete-li získat další informace, vyberte možnost Detaily.
Pro tuto výjimku je k dispozici chybová zpráva, nelze ji však zobrazit, protože tyto zprávy jsou volitelné a v současné době nejsou v tomto zařízení nainstalovány. Na platformě Windows Mobile 5.0 nainstalujte soubor NETCFv35.Messages.EN.wm.cab a na ostatních platformách soubor NETCFv35.Messages.EN.cab. Po následném restartování aplikace se zpráva zobrazí.


Skusal som program spustat aj zo zariadenia, stejna chyba. Pre uplnost pouzivam net framework 3.5 co ja z hlasky zrejme. Mam doinstalovat NETCFv35.Messages.EN.wm.cab pre presnu hlasku?
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Netuším, čím to může být, chyba, kterou měl jeden omylem vypuštěný build, už byla snad odstraněna. Ale pokud provozuješ MC na Touch HD, může tam být špatně i něco jiného (na PPC není testován, stejně tak může být problém s WM>6.1). Ten balík s chybovejma hláškama by možná pomohl nakopnout správným směrem.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od peter63 »

tak tu je cela hlaska:

minutescounter.exe
ArgumentOutOfRangeException
Specified argument was out of the range of valid values.

v System.DateTime.DateToTicks(Int32 year, Int32 month, Int32 day)
v minutescounter.Counter.GetTotalTime(Boolean lastMonth)
v minutescounter.MCResult.MCResult_Load(Object sender, EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Form._SetVisibleNotify(Boolean fVis)
v System.Windows.Forms.Control.set_Visible(Boolean value)
v System.Windows.Forms.Form.ShowDialog()
v minutescounter.MCMain.menuItem5_Click(Object sender, EventArgs e)
v System.Windows.Forms.MenuItem.OnClick(EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Menu.ProcessMnuProc(Control ctlThis, WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
v System.Windows.Forms.Form.WnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
v System.Windows.Forms.Control._InternalWnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
v Microsoft.AGL.Forms.EVL.EnterMainLoop(IntPtr hwnMain)
v System.Windows.Forms.Application.Run(Form fm)
v minutescounter.MinutesCounter.Main()
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.3] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Aha, aha, vídím problém... Vypadá to na Y2k10 problém, někde se špatně převádí po novém roce datum. Bohužel, teď se asi k opravě jen tak nedostanu.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 07, 2011 3:18) --

Ačkoliv jsem na vývoj značně zanevřel (respektive úplně), několik lidí mě požádalo o opravu dvou závažných chyb - nenastavitelná tarifikace 60+60 a (již druhým rokem) nefunkční MC na přelomu roku. Nakonec jsem se dokopal k instalaci staršího Visual Studia a vyhrabání zdrojáků, takže snad někomu udělá radost i tenhle drobný bugfix. Ke stažení na http://sairon.cz/minutescounter" onclick="window.open(this.href);return false;
slio
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 14, 2011 11:52
Zařízení: mda vario

[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od slio »

tarifikacia 60+60 funguje. Bez nej by to dnes pod ceskym O2 neslo pouzivat. vdaka.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od peter63 »

Slape jak hodinky. Otestovane na T-mobile. Ak by som mohol este navrhnut nieco do dalsej verzie, idealna by bola moznost nadefinovat svoj tarif a n azaklade danych cien vypocitat platbu za mesiac. Komplikuje to prenesitelnost cisel, takze by to asi nesedelo presne. Kazdopadne skvely soft. Pribudnu casom aj SMS, alebo som ich len nevsimol?
sairon
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob říj 20, 2007 16:24
Zařízení: QTek 8310 / HTC Touch Pro

[v0.31] Minutes Counter - počítadlo hovorů pro WM Smartphone

Příspěvek od sairon »

Počítat SMS není tak jednoduchá záležitost. Problém je to, že je aplikace psaná v C#, ale na počítání SMS je potřeba nativní kód. Vyřešit by se to dalo počítáním ze složky odeslaných SMS, ale nemám to nijak v plánu. Tady doporučím Efficasoft SMS Counter - sice není free, ale funguje spolehlivě a těch cca $6 je dobrá cena. V další verzi, kterou bych v případě, že půjde vše podle plánu, označil jako 1.0 a nechal víceméně jako finální, bych chtěl dodělat přenesená čísla, bude plně kompatibilní s QVGA landscape (jelikož mám teď HTC Snap) a lehce se změní formát souboru s nastavením (i proto ta výrazná změna verze). Možná se pokusím udělat i nastavování (operátoři, přenesená čísla, čísla zdarma) přes grafické rozhraní.
Rozhodně jsem neuvažoval o počítání platby za měsíc, maximálně přidání intervalu špička/mimo špičku, ale ani to neshledávám jako příliš důležité. Pro takhle detailní analýzu je vhodná spíš aplikace, kterou tady vyvíjel matoman, já však chci zůstat u maximální jednoduchosti. Navíc si myslím, že pro představu o měsíční platbě většině lidí stačí informace, kolik minut je nad rámec tarifu.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů