Opera Mini vs Opera Mobile

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Radek Hübl »

Jaké jsou základní rozdíly mezi těmito verzemi?

Vím že když se připojím přes verzi Mini třeba na seznam tak mně to hodí přímo na mobilní verzi webu (m.seznam.cz).

A jak je to třeba s přenosem dat u T-Mobile? Tam se tvrdí že za data přenesená přes prohlížeč se nic neplatí, platí to pro obě verze?

Dík moc.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od barberry.pha »

tak co se tyce datovy narocnosti tak na tom bude lepe opera mini, je to prohlizec delany hlavne na lowendove zarizeni s mensimi displeji, vykreslovani stranek je taky jinaci nez opery mobile kde je to skoro jako na pc
ve smartphonech je hlavne opera mobile, jednak kvuli vetsimu displeji,hw paramatry a stranky se uz vykresluji jako na pc
mi se ale i opery mobile,nebo tedka v safari pri zadani nekterych stranek zobrazila automaticky mobilni verze, pokud totiz zadana adresa ma i mobilni vezri a clovek ji nacte pres mobilni prohlizec tak automaticky naskoci ta mobilni, jedno jestli je to opera mini nebo opera mobile
nekteri uzivatele pouzivaji operu mini kvuli mensi narocnosti na data, a rychlosti pri pomalym pripojeni ...
ja se si osobne na ni nikdy nezvykl, vadilo mi to vykreslovani stranek a pouzival bud operu mobile a tedka safari
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já jsem třeba dlouhou dobu používal Opera Mobile 10, ale poslední dobou mi začala blbnout, například při načtení facebooku píše "XML parsing error, reparse as HTML?" a tohle se opakuje při kliknutí na jakýkoliv odkaz pod FB. a dneska mi to nechtělo načíst ani jízdní řády PMDP, tak jsem zkusil z hecu nainstalovat aktuální verzi Opera Mini a zalíbila se mi. Na 3G je načítání stránek téměř okamžité, navíc i na Opera Mobile jsem většinou používal mobilní verze webů, protože se načítají mnohem rychleji a na mobilním displeji se moc kvalita PC rozložení nevyužije. Nicméně Mini umí taky zobrazovat v PC rozložení pokud si to nastavíš. Jediný, co mi zatím nefunguje, je synchronizace záložek. Quicklaunch taby se mi syncly s PC, ale zalozky ne, netusim proc. Jo a zatim mi na Mini nevyskočil jedinej error.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Radek Hübl »

Mám právě ten samej problem s FB (XML parsing error), na mini to šlape OK ale zas to vypadá jak na 5 let starým mobilu, takže jde i na mini nastavit zobrazení jako ve verzi mobile?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od YAMATO »

Stačí v nastavení vypnout mobilní zobrazení.
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od skurakai »

Opera Mini synchronizuje záložky pouze se složkou Opera Mini (tato složka se vytvoří v Opera PC). Opera Mobile synchronizuje všechny záložky z PC (jediné co ignoruje je vlastní seřazení a tvrdošíjně řadí dle abecedy).

Další rozdíly. Opera Mini má RSS čtečku. Opera Mobile nikoliv.

Opera Mini rychleji načítá stránky (rychleji než Opera Mobile se zapnutým Turbem), ale nefungují mi na ní všechny stránky (popř. přihlašovací formuláře apod.)

Opera Mini nemá zásuvný modul flash. Opera Mobile má (ale ten stejně spolupracuje jen s některými staršími verzemi aplikace flash. - např. hry vám na tom stejně nepojedou. Youtube možná).
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 shukarai: Mně se na desktopové verzi nevytvořila složka Opera Mini, jak píšeš, kontroloval jsem už i nastavení Opera Link a zkoušet googlit nějaké informaci o synchronizaci záložek v opeře, ale zatím nic.
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od skurakai »

Farokh: Nejprve se musíš přihlásit k synchronizaci v Opera Mini. Tedy login ... heslo.

Poté se při synchronizaci záložek v Opera PC vytvoří složka Opera Mini.

Tento princip se tedy spíše hodí pokud na něco zajímavého narazíte na Mobilu a poté to snadno dohledáte na PC. Duplikovat záložky kopírováním do této složky se moc nevyplatí. Navíc je v ní myslím zakázáno dělat podadresáře.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No k synchronizaci jsem se přihlásil hned po instalaci Opera Mini, ale dobrý, včera se mi na stolní opeře ta složka objevila a už to funguje. Jen mi to připadá jako zbytečně nešikovné řešení. Opera Mobile synchronizuje normální záložky, takže jenom přidám další přes Ctrl+D a o nic se nestarám, u Opery Mini ji ještě budu muset zkopírovat do složky Opera Mini. Mno ale co se dá dělat. Je Opera je pokud vím jediný prohlížeč, který dovoluje synchronizaci záložek mezi oběma platformami.
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od skurakai »

Mozilla to umí myslím také. Ale to už jsem jinde :-)
miki552
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 09, 2010 16:31
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Alcatel 512

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od miki552 »

Cau, a jak se prihlasi v opere Mobile 10 k synchronizaci? Na nekolika PC mam opery a normalne je synchronizuji, ale v opera mobile jsem nikde nenasel prihlaseni k uctu. Diky za pomoc, Miki55.
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od skurakai »

Symbol maticového klíče - Nastavení - Opera Link - Již mám účet - ...
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od jajapv »

Mám prosbu,všechy webové prohlížeče včetně exploreru mi načítají www v mobilní podobě,v Opeře se to snažím vypnout v nastavení,ale ikdyž je to zapnuté či vypnuté chová se to stejně.I Opera mobile i Opera mini i púvodní opera 9.7.Přístroj mám HTC Diamond 2.Rom je od Dutyho Creme V3.Předem díky.Jarek
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Opera Mini vs Opera Mobile

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Měl jsi stejný problém i u jiných ROM? Pokud ne, tak napiš dotaz autorovi ROM do patřičného vlákna na xda-devu. Je možný, že to upravil v registrech, nedokážu zpaměti říct, kde by mohl být zakopaný pes.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů