Vyhledání kontaktu napsáním písmena na displeji

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
ZED
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 19, 2006 14:50
Zařízení: Samsung Omnia i8000

Vyhledání kontaktu napsáním písmena na displeji

Příspěvek od ZED »

Nevíte jestli existuje na windows mobile software /asi správce kontaktů/ který najde kontakt podle načmárání písmen na displej?
Viděl jsem něco podobného na Androidu a vypadalo to zajímavě a bylo to dobře použitelné.
Spustit kontakty , čmárnout na displeji např. S a hned tam mít kontakty které začínají na S
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vyhledání kontaktu napsáním písmena na displeji

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak o tomhle jsem ještě neslyšel, ale popravdě připadá mi to jen efektní, nikoliv efektivní. WM mají už v základu výbornou funkci, a to že když začneš z homescreenu psát na klávesnici jméno osoby, tak systém okamžitě začne vyhledávat shody aniž bys musel cokoliv dodatečně otevírat. A v kontaktech to funguje úplně stejně. Nicméně pokud chceš za každou cenu čmárat po displeji, tak si nainstaluj Transcriber, to je v podstatě náhrada klávesnice a písmena se píšou ručně na displej, takže tím docílíš prakticky stejného efektu.
ZED
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 19, 2006 14:50
Zařízení: Samsung Omnia i8000

Vyhledání kontaktu napsáním písmena na displeji

Příspěvek od ZED »

ono je to nejenom efektní ale také hodně efektivní. Ono stačí mít na klávesové zkratce přiřazeného zástupce toho správce kontaktů a pak už jenom na displeji čmárat velké písmena a ono to hledá shody u kontaktů. Myslím že je to pohodlnější už i proto že takto člověk bez problémů napíše a najde kontakty i za rychlé chůze , v drncavém autě a klidně i za běhu - cvakat na dotykové klávesnici je přece o cosi nepohodlnější .
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vyhledání kontaktu napsáním písmena na displeji

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No tak záleží jakou máš softwarovou klávesnici. S nějakou fingerfriendly v tom nevidím problém. Ale je fakt, že já to píšu na HW klávesnici, softwarová má oproti ní opravdu nevýhody. Ale i tak v tom zas tak velký úžitek nevidím. Když jsem zkoušel transcriber, tak jsem měl mnohem víc problémů s tím, že mi to špatně poznalo napsané písmeno/slovo, než jsem měl problémů s překlepy na SW klávesnici.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů