Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Jiří Hrma »

SPB Mobile Shell je pravděpodobně nejoblíbenější uživatelské prostředí pro Windows Mobile a společnost SPB s ním má velké plány. 15. února na Mobile World Congressu odhalí zbrusu novou verzi s pořadovým číslem 5, která nebude určena jen pro Windows Mobile, ale nově také pro Android a Symbian; půjde tedy o multiplatformní prostředí. Výrobce slibuje svižné a velmi propracované 3D prostředí, obrovské množství widgetů a široké možnosti nastavení včetně rozšířené konfigurace prostředí. Další informace zatím zůstaly skryty, ale už v pondělí budeme vědět mnohem více! Nezapomeňte sledovat SmartManii, kde naleznete živé zpravodajství přímo z místa dění :-) .

obrázek

Zdroj: WMPowerUser
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Spinner »

Tak na to se už moc těším! Používám SPB Mobile Shell již třetím rokem a jsem s ním maximálně spokojen. DÍky podpoře XDA ještě více :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od uni »

Také se těším, 3.5.3 je pro spíše zklamáním, čekal jsem, že to bude schopnější SW.
midas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon říj 12, 2009 21:34
Zařízení: Xperia Mini, Android 2.3.4

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od midas »

Ja jsem uz pro to, aby SPB vydalo svuj OS :-) Myslim, ze by se jim darilo
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od uni »

Bude plně stačit, když budou mít dobré app (RSS, Twitter, Facebook, apod.), které budou propojeny s MS a nějaké rozumné množství widgetů, pod to hodím nějaký Xlite FW a budu happy.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Kato »

Se mi to zda, neco mi uteklo, nebo SPB vynechalo verzi 4?
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od KVARK »

Mobile Shell 2.0 byl ve své době výborný software. 3.0 bylo pro mě velké zklamání. Nicméně 3.5.x je trojková verze dotažená k dokonalosti a podle mě nejlepší nástavba na WM vůbec, která kombinuje jak pěkný vzhled tak propracované funkce, které si může každý dle libosti upravovat. To druhé se o TF3D rozhodně říci nedá. Každopádně se na Shell 5.0 hodně těším.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od 4n's »

No, tesim se na novou verzi... Nedokazu si WM predstavit bez SPB
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od uni »

No, dokud jsem stylusoval, tak mi orig. Today vyhovovala. Teď je to nepoužitelné, tak jsem utekl k SPB MS, ale zklamaly mě možnosti, zvláště, když např. Androidí Sence je mnohem schopnější a v telefonu "zadarmo". Jsem ve velkém očekávání 5ky, a huge number widgets zní dobře.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Svestka »

Kde je 4? No pokud bude 5. verze teprve předvedena v nejaké testovací verzi tak její plnohodnotný titul může přijít nejdříve za rok, tudíž třeba ještě před 5. verzí stihnou vydat nějaký balíček čtyřky, kdo ví. Každopádně se to dozvíme takže stále dokola psát jedno a to samé nemá význam.
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Pacik »

SPB MS bylo a je snad první použitelná nástavba pro WM. Manila je k ničemu (hrozně se tam plítvá místem). I když u SPB MS mně štve že není více vnořen do systému (například při psaní SMS/MSM , mailu, atp... se spustí klasickej Outlok), navíc vzhled adresáře kontaktů je hroznej, ale kdo ví jak tak si to upraví (mimochodem kdyby měl někdo zájem mohu zaslat plno návodů - pište kdyžtak PM). Doufám že ve verzi 5 propracujou propojení se systémem, a přidají další, vlastní programy...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Svestka »

No propojení se systémem... já jsme osobně rád, že takové propojení prozatím není, jelikož shell tím pádem slouží pro to k čemu je vytvořen a to jako grafická nádstavba. Stále ale platí, že když chci psát sms píši je v programu, který mám ve WM nastaven jako defaultní totéž platí o jiných věcech. Tedy mě osobně neprovázanost takto hluboko akorát vyhovuje.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem Spb Shell používal již na Xperii, kde Panely byly na výrazně nižším vývojovém stupni, totéž platilo na Samsungu i8000 o Touch Wiz a Widgetech. Nyní na HD2 používám Sense - zatím, ptz. se mi líbí celkem zdařilá implementace. Ale uvítal bych raději holý systém nezbytný pro základní funkce a plně definovatelnou nadstavbu, která zajistí bezproblémový chod všech aplikací pro prsty. Spb Mobile Shell jsem prosazoval, kdy všichni bláznili na Xperii s TF3D. Alespoň to pro nás usery bude zajímavé, ptz. HTC bude určitě chtít kontrovat s Manilou. ;-) . A to nevíme, co nás čeká u WP7? :?:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od uni »

"4" verze není pro to, že v Asii se jedná o špatné číslo "obdoba 13ky", všude se vynechávají čtyřky, když má být něco 4. díl, tak se to najednou jmenuje jinak, přeskočí se na 5, atd. Běžná praxe.

SPB MS mi přijde funkčně poměrně chudý, uvítal bych propracovanější notifikaci pro FaceBook, Twitter, aspoň nějakou pro RSS, implementaci s jiným PIM než se systémovými, rovněž u oblíbených, atd. atd. Osobně považuji MS 3.5.3 poměrně chudý, na to, kolik stojí a jaká je konkurence.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Daidalos »

A jaká je konkurence?
SPB je jeden z nevybavenějších a nejlepších pluginů pro WM a zrovna konkurenci, která by mu mohla konkurovat nemá.
Mně se například hodně líbí, možnost updatovat status FB přímo z today nebo, možnost provázat kontakt v telefonu s kontakty na FB :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od mike-biker »

Když vezmeme platformu WM, koneckonců se jedná o ní, tak jedině Sense. To není ideální určitě, ale funguje obstojně. Jsem dost zvědav, co hoši z bývalé CCCP předvedou na kongresu! Jirka nám přinese Hot novinky. Možná, že kdyby Microsoft více kooperoval s touto firmou při vývoji verze 7?! Ale kdo ví....
Taky jsem se setkal s názorem, že je to bastl flikovaný horkou jehlou! Nicméně já jsem byl velice spokojen! Tak se mám alespoň na co těšit. ;-)
rehakk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: úte pro 08, 2009 17:23
Zařízení: HTC Diamond 2

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od rehakk »

Daidalos píše:A jaká je konkurence?
SPB je jeden z nevybavenějších a nejlepších pluginů pro WM a zrovna konkurenci, která by mu mohla konkurovat nemá.
Mně se například hodně líbí, možnost updatovat status FB přímo z today nebo, možnost provázat kontakt v telefonu s kontakty na FB :-)
Mňo, tak jestli hlavní výhodu vidíš provázání s FB, tak to tedy gratuluji. Mimochodem, na druhém Diamondu2 mám TF a už i to je provázané s FB...
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Daidalos »

Nikdo o hlavní výhodě nemluvil, přečti si pořádně můj příspěvek.
Řekl jsem, že se to líbí hlavně mně!
rehakk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: úte pro 08, 2009 17:23
Zařízení: HTC Diamond 2

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od rehakk »

No však to je taky o tobě: "...tak jestli hlavní výhodu vidíš provázání s FB..."
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Na MWC bude představený SPB Mobile Shell 5 nejen pro WM

Příspěvek od Daidalos »

Ježiš nikdo o tom, že je to hlavní výhoda nemluví!
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů