Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od Jiří Hrma »

Napsalo se toho o něm nezvykle hodně, ale doposud jej nebylo možné sehnat; tak by se dal ve stručnosti charakterizovat speciální stylus pro HTC HD2. Společnost HTC jej už ale konečně uvádí do prodeje, i když zatím pouze v zahraničních e-shopech. Je ale pravděpodobné, že se brzy objeví také v nabídce českých internetových obchodů. Britský DeviceWire jej nabízí za £17.36, což je v přepočtu zhruba 510,- Kč. To je za plastovou tyčinku celkem dost, navíc je k ceně nutné připočítat i poštovné, takže jsem docela zvědavý, za kolik se bude prodávat u nás.

obrázek
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od _Ja »

Nevím, ale já v kapacitním displeji nevidím nic moc pozitivního. Podle mě je klasický odporový displej pro obyčejného uživatele praktičtější. Nedovedu si představit např. v kreslícím programu kreslit prstem nebo v excelu pracovat prstem. Je pravda, že to řeší speciální stylus, ale ta cena a nedej Bože ho zapomenout doma.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Ještě nainstalovat aplikaci hledání min a můžete s tímto hledačem kovů fungovat.
Kapacitní displej má jednu jedinou výhodu a to je ta, že vás výrobce okrade o víc peněz!
:smt100
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od uni »

No mě zas tak nechybí stříhání si nehtu do použitelnosti na LCD:-)
A kdo ochutná multitouch zoom, nechce nikdy jinak, nejen v tomto Applu (dobře, on to možná jen zpopularizoval) gratuluji a děkuji.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od pfhawk »

dobre, multitouch zoom jsem ochutnal, ale stale jsem podpurce rezistivni technologie, kde imho vyrobci nativni multitouch resistivni panely nedavaji naschval.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od uni »

Nj, ale výrobci nejsou ani schopni nejen dát k přístroji nějaký použitelný stylus (a že to jde např. Palm T/T2/T3/TX, iPaq 614), nebo jej začlenit do těla (např. Omnia), ale oni nejsou ani schopni dát jakýkoli! (např. Omnia II) a teď si představ, že by tam měli dát dokonce DVA, aby jsi mohl děla multitouch..... vypadal by jsi, jako když jíš čínské nudle. Ehm, no dost sarkasmu, ale podstata je snad jasná.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od barberry.pha »

u OmnieII se stylus dodava akorat neni v tele ... coz je skoro to samy jako by ho nedali vubec :tlem: nastesti jsem ho u omnieII nemusel zatim pri nicem pouzivat,samsung si dal tu praci a cely nastaveni u nastaveni pro ovladani touch ...
je ale pravda ze davat stylus k pristoji zvlast je trochu postaveny na hlavu :P
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od quentin »

uni píše:No mě zas tak nechybí stříhání si nehtu do použitelnosti na LCD:-)
A kdo ochutná multitouch zoom, nechce nikdy jinak, nejen v tomto Applu (dobře, on to možná jen zpopularizoval) gratuluji a děkuji.
Já jen zareaguji na ten multi touch: mám HD 2 a nemůžu si stěžovat a proti multi touch nemám nic,jen nechápu co je tak skvělého na zoomu dvěma prsty?? Jaký je rozdíl jestli zoomnu fotku nebo cokoli jiného dvěmi prsty a nebo kroužením prstu po displeji kolem bodu který chci zvětšit jako tomu bylo u HTC Touch Pro? Šlapalo to naprosto skvěle a navíc to šlo jednou rukou!!! Roztahovat fotku dvěma prsty je jen opičení se po iphone. Jaký v tom je plus??
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od uni »

Tak já zvládnu použít dva prsty jedné ruky pro zoom, nemyslím, že by to vyžadovalo nějak výrazně lepší motoriku, než je běžné :) . Nicméně např. kroužení kolem bodu neznám, je to ale záležitost dané aplikace, tohle může implementovat jak na kapacitním, tak odporovém LCD a nijak nesouvisí ani s multitouch umožněný OS (tedy je zde poznámka relativně irelevantní). Např. ale v app od Resco kroužení vyvolá rotaci fotografie, což mi přijde jako logické a očekávané, zoomování by mě poměrně zaskočilo.
Nicméně jako nejlepší příklad multitouche (zoomu) považuji Excel, kde se pak pohodlně dá vyplnit hodnota do dané buňky. Na web je to na nic, neb Opera se svojí poměrně proslavenou neschopností není schopna toto dát do své aplikace. Je neuvěřitelné, jak je i po letech v některých směrech Apple stále nedosažitelný standard :roll:
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od quentin »

asi jsi mě nepochopil!! Myslel jsem to tak že v jedné ruce držím mobil,řekněme v pravé a tou stejnou rukou chci zoomovat protože v té druhé něco držím. U HTC Touch Pro bez problému u HD 2 risk že mi spadne :) a že to neznáš?? Zvláštní. Byl to totiž jeden z nejsilnějších argumentů pro prodej Daimonda a PROčka :wink: ,ale s excelem máš asi pravdu :-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od Svestka »

Je to sice implementace dané aplikace ale pokud se rozmůže multitouch tak nikoho nenapadne implementovat něco jiného což je velká škoda jelikož to není v některých oblastech nejlepší řešení.

Prosímtě ale jak držíš telefon, že zvládáš jednou rukou provést multitouch ? Jednou rukou se totiž myslí, že jednu máš volnou a ve druhé máš telefon tedy -> jednou rukou -> rukou ve které telefon držíš.
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od quentin »

Prosímtě ale jak držíš telefon, že zvládáš jednou rukou provést multitouch ? Jednou rukou se totiž myslí, že jednu máš volnou a ve druhé máš telefon tedy -> jednou rukou -> rukou ve které telefon držíš.
vždyť o tom mluvím že to nejde!!! Na PROčku to šlo!! :tlem: :tlem:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od uni »

Myslím, že se tady plká o kravinkách. Když vyplňuji (velice sporadicky) např. ten Excel, tak to nedělám jednou rukou v buse, to opravdu nevidím důvod. Podobně s fotografiemi, to max. někomu ukazuji "v hospodě" (jinak se na ně podívám na PC doma), takže opět ne s jednou rukou na madle. A i kdybych tedy potřeboval tak moc vše jednou rukou, tak Resco Photo manager má i zoomovací lištu, tedy opět téma o ničem.
A strach o implementaci např. kroužení je taky nesmysl, tohle mohl udělat kdokoli kdykoli, takže nevím, proč by myšlenku, která očividně nijak zvlášť nezaujala měla být najednou zabita jinou mnohem populárnější a tím toho litovat.

Prostě mulitouch je další evoluční krok a jen proto, že s tím nepřišel (jak tradiční) MS, ale Apple, tak má plno lidí potřebu kidat hnůj, protože jejich zbožňovaný bůh opět zklamal. Můžeme se o tom hádat, můžeme diskutovat, ale to je tak všechno, co můžeme.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od Kamil Pulicar »

uni: S excelem máš pravdu, ale v zápětí se ti vysměji. Protože na rezistivním displeji není třeba zoomovat, abych trefil políčko 1x0,5cm

Kapacitní displej je pro a celé to frajerské ovládání je pro puberťáky.
Nedělejte tu nepořádek, jsme přeci dospělý a slušní lidí. Diskutujte o nepoužitelném, hnusném, obrovském a předraženém stylusu.
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od quentin »

Aple má spoustu věcí vychytaných a nikdy jsem na něj hnůj nekydal a ani nechci a ani vlastně nemám potřebu zoomovat jednou rukou,jen jsem se pozastavil nad tím jak spousta lidí říká jaká to je pecka to zoomování dvěmi prsty,nic víc :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od uni »

Jen dovětek, zoom "View-Zoom-xxx%/Custom-pidipixel kontrolka" a zoom "šoup dvěmi prsty" je ku*** rozdíl :twisted:
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od strojvudce »

Tak přemýšlím, jestli se tomu ještě dá říkat stylus. Co třeba pahýl. :) Je to jako kdybych přešel z mikrotužky na kus ohořelýho klacku. To je teda pokrok. :(
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od pk »

Ak je toto naozaj onen slavny kapacitny stylus tak by rovno mohli vyhlasit sutaz kto prvy vo vacku odlomi ten "tercik" :-) to je snad prvy stylus co sa neda nosit vo vacku a je v podstate nemobilny :-)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od elcrys »

Já si myslím, že HTC tento výrobek nekoncipovalo jako ovladač systému (tento telefon lze přece ovládat kompletně prsty - názor HTC), ale spíše jako elektronickou tužku. Odpovídá tomu konstrukce i větička "It's perfect for enterprise apllications which require signature capture" (viz. http://www.expansys.com/d.aspx?i=193951" onclick="window.open(this.href);return false;). Z tohoto úhlu pohledu to není tak špatný výrobek.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Originální stylus pro HTC HD2 konečně v prodeji

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Vysvětlí mi někdo k čemu to tedy je?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů