Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ještě před týdnem bylo téměř jisté, že Microsoft na akci Mobile World Congress v Barceloně představí Windows Mobile 7; nyní se ale objevují nové informace, které poukazují na fakt, že se možná dočkáme jen představení Windows Mobile 6.6, které přinesou o něco vyšší rychlost a především optimalizaci pro kapacitní displeje (psal jsem o tom zde). S touto informací přišel jako první server DigiTimes.com, který má velmi blízko k HTC a zprávy na něm lze tedy považovat za věrohodné. Windows Mobile 6.6 nesou kódové označení Maldives a oficiálního představení by se měly dočkat v únoru letošního roku, a právě tento měsíc se v Barceloně koná MWC.

Obrázek

Snad každý by si přál, aby Microsoft v Barceloně společně s Windows Mobile 6.6 představil i vytoužené Windows Mobile 7; v souvislosti s nimi se ale bohužel stále častěji hovoří o odkladu na začátek roku 2011. Další spekulace ale raději nebudeme otevírat a ještě si ten měsíc, který do zahájení MWC zbývá, počkáme.
Uživatelský avatar
Honza Zajíc
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 05, 2010 19:05
Zařízení: HTC Desire HD

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Honza Zajíc »

to si fakt už dělaj srandu!! ať už se vykašlou na WM 6.X a představí WM 7!!! to čekání je fakt hrůza!!! a hlavně všechny verze WM 6.X se daj najít na XDA tak aŤ je proboha Microsoft už nepředstavuje... to mi přijde jako uplná blbost!
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Radek33 »

Proč blbost?

Počkat si až si někdo jiný dá práci a něco vymyslí, ZDARMA. A pak to vydat za svůj produkt a prodávat to za slušný peníze je supr. Ne? :tlem:

Vtip. Jinak souhlasím.
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od lukas.manak »

tohle jsou jen výkřiky do tmy.... nic víc....
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od pk »

Dovtedy budu odkladat WM7 kym im neutecu vsetci aj zaryti fanusikovia ku konkurencii. Niekedy to tak vyzera.. Ja som jeden z nich. WM7 budu musiet byt sakra dobre aby si ziskali s5 svoju reputaciu co im Mrkvosoft skazil. Niezeby WM 6.X nebol dobry system.. ale to natahovanie je trosku dlhe uz.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Počkejte si na verzi 6.7 ta bude mít jiné základní témátko. =D
Nechápu proč tady ty nesmysly nevydávají jako aktualizaci pro systém a ne novou verzi systému. Už teď mi přijde, že jev těch 6.x verzích docela nepořádek.
Jsem zvědav o kolik to bude rychlejší. Já stále zůstávám na verzi 6.1, systém reaguje bleskově, vše funguje, tak proč měnit za omalovánky?
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Víte, co bude gól? Až budou představeny WM7 a budou totálně naprd :tlem: myslím, že to způsobí mrtvici nejednomu fandovi, co čeká a čeká... Já osobně nevěřím, že to bude nějaká revoluce. Asi nemám dost představivosti, co tam můžou dát, aby to lidi přitáhlo :-)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Win7 se také povedli, takže doufám i v kvalitu WM7.
Jen doufám, že se MS neinspiruje u iphonu.
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od StepanP »

Hele a nepředstavil on Windows Mobile 6.6 již na CESu? jak jste o tom psali zde http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... e&ide=1274" onclick="window.open(this.href);return false;. Takže by to spíše mohla být verze 6.7. Ale snad to bude už konečně 7čka. Jinak je fakt, že je v tom celkem chaos.
Tadeáš Sedláček
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát srp 15, 2008 19:14
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Tadeáš Sedláček »

Dáme lištu dolů a uděláme z toho novou verzi? Bože :cry: Quo vadis, Windows Mobile?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od YAMATO »

A co vám všem na WM tak strašně chybí, vadí? Já jsem naprosto spokojený s 6.1 a přijdou mě jako výtečný systém.

A jó, soráč, jsem zapoměl, že vono to není udělaný na prsty...takže se tam vejde zbytečně moc informací a to musí bejt hrozně matoucí, že jo? A taky to není udělaný na kapacitní displaye, takže na tom jde dělat všechno a ne jen co takový display umožní. Ani to nemusíte v zimě ovládat nosem (no už jsem to s HD2 viděl a byla to prča) sebo si kupovat speciální rukavice, takže to není kchůl.

Ach jo, omlouvám se za náběh na flame, ale už mě to fakt otravuje, to věčný nadávání na WM.
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Jiří Hanč »

Tady jde o inovaci a o to, že ji Microsoft pořád odkládá. Správnejma detailama jde monoho věcí ulehčit a zpříjmenit (viz. jmenované W7).
Já jsem ohledně WM7 skeptickej a bojim se jen grafickejch přeplácanin, ale hluboce doufám, že budu vyveden z omylu...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od YAMATO »

Já se naopak obávám, že díky "pokroku" bude stále více funkcí odstraňováno nebo ztěžováno. Zmizí stylusy a tím pádem možnost kreslení, úprav obrázků, lepší práce s textem atd...tedy věci, které už třeba na HD2 nejdou. A bude toho víc. A horší je, že ten proklamovaný útěk k jinému OS je pro nás stylusáře už vlastně nemožný, není kam...
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Jiří Hanč »

Já bych doufal v přidání funkcí a paralerně s nima i více (mnohem) nastavení, ale jak si psal, stejně to bude ve finale degradace...
Phil.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 12, 2010 11:55
Zařízení: SGS

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Phil.cz »

No mi přijde docela rozumné to, že se MS snaží upravit systém pro HD2 tak, aby se s ním dalo vydržet než bude WM7. Určitě je to lepší než když by to nechal tak. No a že na jiných strojích může člověk zůstat na původní verzi je snad taky v pohodě. Na druhou stranu mám v mobilu (a PDA) WM už hodně dlouhou dobu abych věděl, že stav ideální není a člověk by byl vděčný za jakoukoliv opravu - ovšem s možností nepoužít ten nový vzhled pokud člověk nechce. Nejde tohle u té upravené verze WM6.x zvolit někde v nastavení?
Druhá věc je, že WM7 vyjde za tak dlouho, že snad nejde předpokládat jeho uvolnění i pro HD2. A to docela prudí když si ten mobil někdo koupil nedávno - nebo ho koupit plánuje (můj případ - upgdate z Motorola MPx220). :-(
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Daidalos »

Musím částečně souhlasit s Yamato,osobně tedy nijak zvlášť non-touch ovládání nemiluji,
tohle je ale opravdu "paskvil" WM 6.5 je podle mne nejlepší,dá se pohodlně ovládat prsty,dá se upravit do původní podoby WM 6(0,1) a přitom si zachovává vlastnosti WM..
Ale tohle? To je fakt o ničem,doufám,že WM 7 bude opravdu jiné než tohle..
Mně to připadá jako kdyby MS naplácalo WM společně s OS X do sobe a z toho vzniklo tohle :???:
freepc
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:39
Zařízení: htc diamond2
Bydliště: brno

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od freepc »

hm :-) a pak sestyho cervna predstavej dabelskou verzi 6.6.6 nekde ve Vatikane? .-)
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od zipiik »

Záleží, kam se bude chtít MS posunout, jestli bude chtít WM profilovat pro trh třídy komunikátorů primárně "pro práci" s rezistivním displejem, které budou použitelné pro náčrtky, remote desktop, office, které se nebudou prodávat v masových množstvích, nebo se přidá k Applu, Googlu a Nokii a bude se snažit primárně oslovit masový trh zaměřený na jednoduchost a styl. Současné jednání MS vypadá, že sám neví, kam se bude ubírat, jen ví, že něco musí udělat, protože tu je jeho ústup ze slávy, minimálně co se tržního podílu týče, a mohl by v rámci mobilů dopadnout jako svého času král kapsních počítačů - Palm. Možná by bylo řešením vydat WM7 jako úžasně flexibilní systém, který dokáže pokrýt požadavky obou táborů s tím, že partneři jako HTC, Samsung a LG se budou soustředit na masovku (jejich cílem je zisk, ne prodej WM za každou cenu) a MS by vydával malosériové zařízení určené profesionálům, které by navazovalo na zbytek jeho SW ekosystému a soupeřil by s Blackberry.

V každém případě bude muset MS radikálně aktualizovat jádro WM tak, aby dokázalo optimálně využít nový HW - blíží se multicore CPU i do mobilních zařízení a tam má minimálně Android náskok díky tomu, že využívá jádro "dospělého" OS, jádro WM neumí multicore využít.
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od nirman »

To teseni lidi na WP7 je spis ze zvedavosti. Mam ruzne postoje k jinym typum displaye podle toho jak se vyspim a jak to vyrobce zabali celkove do pristroje. No a nadavat na WP7, ktery tu jeste ani neni, je nejvetsi blbost. Mozna tam bude moznost prepinat rozhrani na styl WM6.1 aby si neodradili dosavadni stoupence. A to jsou prave moznosti / prani, ktere je dobre si nechat az na dobu uvedeni sedmicky. A potom se rozhodne kazdy sam, jestli si koupi novy pristroj nebo si sezene ten nejlepsi s WM6.1 / 6.5 a bude pak spamovat fora jak je 7 na nic a ze 6.1 ma vse co potrebujeme ;-)
Tw!nC4m
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 21, 2009 12:16
Zařízení: HTC DHD
Bydliště: Plzeň

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Tw!nC4m »

WM 6.5 jsou oproti 6.1 oněco lepší (stabilita, svižnost), ale poměřuju 6.1 orig. a 6.5 XDA, tak možná proto..
Jesltli bude 6.5.3 a 6.6 nebo jak to těď vlastně je, zas o neco lepší tak budiž... Proč to nezkusit, je to lepší než nic..
A to zě jsou trochu víc touchovitý, neni zas tak špatný. přece jenom někdy neni na vytahonání stylusu cas, obě ruce atd..
Třěba zrovna nastavení budíku je u WM tragédie (pokud nepoužíváte sense) a je toho víc..

A k WM7?? Snad to nebude prohra, mam trochu obavy že se tu všichni těšíme nadarmo.. Rád bych se mýlil..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů