Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Jiří Hrma »

StepanP píše:Hele a nepředstavil on Windows Mobile 6.6 již na CESu?
No zahraniční servery psaly, že tam MS nové Windows Mobile představil, ale pravda bude spíše taková, že tam byly v tichosti prezentovány na několika PDA. Ono je to těžké posuzovat, když MS k tomu zatím nevydal absolutně žádné oficiální prohlášení, takže uvidíme jak to dopadne v Barceloně (na Mobile World Congress se chystám, takže bude živé zpravodajství).
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od milennium »

Ale já nevím co jste všichni čekali ??? Po zkušenostech s MS ? "Čím větší podnik, tím větší bordel".... Ještě budete rádi když představí WPhone7 v půli roku 2011...
Pamatujte si, pokud budou ve vedení lidi jako je S. Ballmer, tak to půjde s MS jenom dolů. Ono se totiž na to dlouho kašlalo, jen se dělala legrace s Iphone a Androidu a ejhle..., ono pak dohánět rozjetý vlak je hódně těžké...
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od radospol »

dohanat vlak? myslim ze wm ma stale obrovsky naskok,takze progres androidu a iphone sa zda vacsi.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od milennium »

No když myslíš...
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Kamil Pulicar »

iPhone je zaměřený na jinou klientelu a android je něco mezi WM a iPhonem.
Podle mě největší konkurence pro WM jsou zařízení BB, tedy alespoň pro nás co ještě mají WM na práci. :cry:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od mike-biker »

Je to všechno o marketingu, reklamě a poptávce. Lidi chtějí dotykáče, ptz. je to Cool a In. A jen blbec by jim je nenabídl. Mě osobně by kapacita ve spojení s HW tlačítky a vytouženým "D" padem vůbec nevadila. A stylus bych klidně oželel. Kam se netrefím prstem, upřesním ovladačem. ;-) .
Já vím, že se ozve skupina "grafiků", kteří chtějí kreslit a stylus je pro ně součástí výbavy. Snad BB a i WM tuto skupinu nenechají na holičkách. I mě se stýská po zlatých časech P1i. :-(. Měl úspěch a povedl se, tak proč dělat nástupce. :evil:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Svestka »

Lidska společnost je někdy divná, jako celek může chtít něco jiného něž, jednotlivci, kteří ji tvoří. Každopadádně bychom neměli zacházet do detailů, přecejen topic tématu je o něčem jiném. Já sám jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne a jestli WM 6.6 bude vydán i proti starému vyjádření microsoftu, že už nebudou žádné mezi verze mezi WM 6.5 a WM 7. Osobně nevidím jiný důvod vytvářet další mezikrok vývoje, pokud by microsoft nechtěl WM 7 opět pozdržet čímž si samozřejmě jenom škodí a podporuje konkurenci. Jediným odůvodněním microsoftu už tak odsouvaným termínem uvedením WM 7 by mohla být opravdová revoluce, na kterou čeká spousta lidí, na druhou stranu se přesně tohoto druhá část lidí bojí. Jsem velice zvědav jak se s tímto nejbohatší společnost popere a doufejme, že přechod na jiné jádro CE 6 nepřinese pouhé vylepšení systému ale zároveň nebude narušovat dosavadní směr WM.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pokud je to pravda a v Barceloně bude 'představeno' jen WM6.6 , tak je to dost velké zklamání a důkazem toho, že se pánové od MS drbou na zadku místo aby pracovali na stabilnějším systému. Navíc už samotný název verze: 6.6 takřka jistě znamená, že na staré jádro naplácali další grafické ptákoviny, možná sem-tam posunuli tlačítka, udělali z taouch prostředí megatouch a megaunstable prostředí a ještě si troufají tim chlubit. Takže doufám, že jde opravdu o výkřik do tmy a ne o skutečnou informaci.
Jerii
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob bře 07, 2009 0:59
Zařízení: S II, BB 9900
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Jerii »

YAMATO: aplaus ;-) nemuzu nic jineho nez souhlasit
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

No já nevím jak vy ,ale já na WM 7 moc nespěchám. Protože je moc náročnej a je zatím jen určen pro pár zařízení jako je např. HTC HD2. Já mám HTC Touch Pro2 mám ho od O2 a je tam nahrán WM 6.1 a WM 6.5 nevím jak tam nahrát protože nikde nevidím upgrade na WM 6.5 přímo od O2. A prpto kdyby někdo chtěl WM 7 musel by si koupit nové zařízení. :grin:
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od AtoM. »

Tak samozřejmě že WM7 pro současné uživatele nic novýho nepřinese, ale je potřeba si uvědomit, že určitě naláká nové uživatele => Kvalitnější aplikace, více her...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od YAMATO »

Budou to uživatelé, kteří ocení kvalitní aplikaci? Nebo spíše efekty?

Hry jsou nám, co potřebujeme/chceme hlavně pracovní funkce, vcelku ukradené.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od AtoM. »

YAMATO píše:Budou to uživatelé, kteří ocení kvalitní aplikaci?
Určitě taky.
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od nirman »

Vlastimil Bartošák píše:No já nevím jak vy ,ale já na WM 7 moc nespěchám. Protože je moc náročnej a je zatím jen určen pro pár zařízení
Vy uz ho mate? Urcen pro par zarizeni asi proto, ze tu jeste vubec neni a az bude, tak to tu bude samy snapdragon.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od mike-biker »

Nechme se překvapit, kam vývoj bude směřovat....V případě mobilní technologie je k dispozici veliký potenciál a pokud WM7 nebudou úspěšné komerčně, tak to asi Microsoft v mobilní technologii bude muset zabalit...A je celkem jedno, jestli WM7 vyjdou na podzim 2010, nebo na jaře 2011. :!:
Běžný uživatel ale koupí to, co mu výrobce nabídne a bude to pro něj výhodné. Nechce hledat na fórech tweaky, nechce doinstalovávat aplikace. Chce si přizpůsobit plochu a používat. 90% lidí chce HTC HD2 a v životě neposlali a nepošlou jediný mail, Outlook je pro ně anglicky vyhlídka a vrcholem jejich úsilí je pracně vypocená MMS. Proto iPhone měl a má tak děsivý úspěch - tuto drtivou skupinu lidí dokázal oslovit a nabídnout jim něco, na co se v té době WM 6.1, Palm OS, a jiní vůbec nezmohli. A vo vo vo tom to je! ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Svestka »

Jasně máš pravdu ale nemyslím si, že i přes neúspěch WM7 by microsoft vzdal mobilní technologie maximálně by se na nějakou dobu stáhl ale rozhodně pochybuji, že by řekl nadobro konec a to i kdyby měl být WM jakkoliv prodělečný už jenom kvůli synchronizaci s windows toho nenechá jelikož takto by si poškodil jméno i na poli desktopu. Nehledě na to, peníze asi nejsou to co by microsoft tížilo tudíž si může dovolit prodělat nějaké ty dolary v určité oblasti jen proto aby měl také své zástupce.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Standa »

Už nějakou dobu žiju s platformou Blackberry a díky tomu mám možnost si uvědomit nedostatky WM. Není to ale nestabilita systému. To hovoří jen o neschopnosti uživatele, případně o jeho imbecilitě, pokud tuto svou neschopnost navíc svádí na systém. A nedostatkem není ani pomalost WM. Ano Blackberry je rychlý, ale že bych díky této pomalosti / rychlosti byl nucen na WM trávit více času než na BB se nedá říct v žádném případě. Další zpomalování se děje opět jen vinou uživatele.
Co je špatně, je dle mého správa napájení celého přístroje. Výpadky GPRS nebo WiFi připojení při režimu spánku, velká spotřeba u trvale připojeného Exchange apod. Nic takového u BlackBerry nemusím řešit. Trvalé připojení na internet, email, žádné připojování a odpojování, výdrž tři dny.
Takže z mého pohledu, pokud se u WM7 toto vyřeší, budu šťasten.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Svestka »

Jen bych dodal k tvé výtce WiFi v režimu spánku - toto lze totiž libovolně nastavit tedy pokud si rozumíme, já mám na mysli přepínač kdy se buď WiFi v režimu spánku sama vypne nebo naopak zůstane stále zapnutá, pokud jsi mysle něco jiného tak upřesni. :) K výpadkům GPRS nemohu nic říct, jelikož GPRS nepoužívám ale nemělo by toto být spíše vinou HW než OS ? Co se týká exchange tak s ním bych opravdu 3 dny nevydržel ale ty dva dny + práce s telefonem, nějaké to zavolání, pár sms to je reálné ale nemohu to vyloženě z praxe potvrdit.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od mike-biker »

Souhlas - dokonale mít pod kontrolou data. Ale vzhledem k tomu, že data jsou naprosto jasným fenoménem budoucnosti a doby kdy jsme se nesměle připojovali přes WAP CSD a rvali si vlasy nad každým staženým kb za hrůzných 0,50Kč jsou definitivně pryč. Pokud operátoři nabídnou slušné tarify a konečně snad EDGE nebude vrcholem :lol:, tak jedině dokonalá správa dat, synchronizace a sdílení učiní z našich přístrojů plnohodnotné pomocníky. A pak je mi f**k, zda mám WM, nebo Androida, či jiný OS. 8-)
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Microsoft možná v Barceloně představí jen Windows Mobile 6.6

Příspěvek od Diamant »

YAMATO píše:A co vám všem na WM tak strašně chybí, vadí? Já jsem naprosto spokojený s 6.1 a přijdou mě jako výtečný systém.

A jó, soráč, jsem zapoměl, že vono to není udělaný na prsty...takže se tam vejde zbytečně moc informací a to musí bejt hrozně matoucí, že jo? A taky to není udělaný na kapacitní displaye, takže na tom jde dělat všechno a ne jen co takový display umožní. Ani to nemusíte v zimě ovládat nosem (no už jsem to s HD2 viděl a byla to prča) sebo si kupovat speciální rukavice, takže to není kchůl.

Ach jo, omlouvám se za náběh na flame, ale už mě to fakt otravuje, to věčný nadávání na WM.
WM 6.5 nie je zlé, len mi príde ten progres od PPC2002 dosť malý. Vadí mi, že napriek postupnému vývoju jednotlivých verzií a ubehnutiu 9 rokov je mnoho obrazoviek úplne rovnakých ako vtedy. A dnes máme výkonnejší HW a ovládanie prstami!
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů