Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už v průběhu loňského roku se objevily první zprávy o tom, že by měl Sandisk brzy uvést do prodeje 32 GB microSDHC, nic takového se ale zatím nestalo a teď se to chystá napravit Samsung, který dnes oznámil, že v průběhu února zahájí sériovou výrobu nových 32 GB microSDHC karet. Co se týče kompatibility, tak u zařízení s podporou standardu microSDHC by pravděpodobně neměly nastat žádné komplikace a karta by měla zcela normálně fungovat. Samsung k její výrobě využil pokročilou technologii 30-nm NAND paměti, která umožnila navýšení právě na 32 GB, i když v kuloárech už kolují zvěsti, že v laboratořích různých výrobců jsou dostupné i karty s vyšší kapacitou a s jejich uvedením na trh se zatím strategicky vyčkává. Cena, jakou si Samsung bude za kartu účtovat, zatím nebyla zveřejněna a jakmile se někde objeví, doplním ji do bleskovky.

obrázek

Zdroj: WMPowerUser
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od fore »

VIVAT samsung.... konecne !!!! uz aby to tady bylo ... kam mam ty filmy davat :D
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od mike-biker »

Sandisk jí taky chystá v nejbližších týdnech. Teď jen otázka, kdy se objeví na trhu a za kolik? Ještě si rýpnu, máme šteští že výrobcem není Sony Ericsson, ta by byla teď představena a v r. 2011 slavnostně uvedena první várka 200ks do prodeje. :lol:
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Mamut »

Nemyslím si, v roce 2011 plánuje SanDisk představit 128 GB micro SDHC. Ten samý rok tu budou (snad :) ) WM7 a předpokládám že takovéto karty budou podporovat.
Dotaz: Pokud se nepletu tak 6ková řada WM podporuje jen karty do 32GB ne?
Roy70
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 13, 2010 14:35
Zařízení: Cruise

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Roy70 »

myslim, ze 128GB sd-cky uz budu SDXC nie SDHC
VikyV
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 14, 2009 13:45
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Vysoké Mýto

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od VikyV »

Fajn, třeba HTC HD podporuje až 32GB. Bude v budoucnu možné odstranit tento limit např. přeflashováním ROM, kterou uvolní výrobce nebo ukuchtí někdo z XDA-developers? A řešilo se to takto třeba pro HTC Cruise, který standart SDHC nepodporoval? Ptám se proto, zda se můžu na tak vysoké kapacity těšit, aniž bych se musel HD zbavit?
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od groovox »

To VikyV: HTC Cruise standard SDHC tedy micro podporoval už v základu. 32GB
VikyV
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 14, 2009 13:45
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Vysoké Mýto

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od VikyV »

Máš pravdu, seknul jsem se o jeden model v řadě, které jsem vlastnil. Neuměl to na 100% HTC Trinity. Zajímalo by mě, jestli to bylo nějak řešeno.
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Qaz »

Tak na dost zařízení, které podporovaly oficiálně jen SD, se na xda objevil patch, který umožnil i SDHC. Jako např. HTC Wizard, Star Trek, Tornado...Otázkou je nakolik se bude hardwarově lišit SDHC a SDXC...
Uživatelský avatar
LordKaspr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát úno 20, 2009 13:14
Zařízení: Motorola Moto G
Bydliště: Plzeň, Praha

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od LordKaspr »

Qaz píše:Tak na dost zařízení, které podporovaly oficiálně jen SD, se na xda objevil patch, který umožnil i SDHC. Jako např. HTC Wizard...
Omyl, Wizard měl slot pouze na miniSD karty. Nešlo jen o kapacitu, ale o samotný tvar a velikost paměťové karty. Neexistoval žádný patch, pouze hardwarová úprava, kdy se do miniSD adaptéru vložila microSD karta. S těmi ještě uměl Wizard pracovat, ale jen do kapacity 4 GB.

Obrázek

Na obrázku je:
  • -největší SD karta
    -menší miniSD
    -a nejmenší microSD
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Pacik »

LordKaspr píše:Při uvedení 16 GB microSDHC na trh stála tato kartička okolo 1600 Kč. U 32 GB bych očekával cenu minimálně 2500 Kč.

Co se týče té paměti pánové - pořiďte si Apple iPhone 3GS 32 GB. Tolik místa WM nikdy (= v následujících 2 - 3 letech) nenabídnou.
Cože? :D Koupim si třeba 10 microSDHC karet s kapacitou 32GB což se rovná 320GB. A teď mi řekni jakej iPhone má 320GB paměti? Já sem zatím žádnej takovej neviděl.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Daidalos »

To už psal Hulán.
64 u Iphonu mi příjde uplně zbytečný,když většina lidí tam plácne jen pár písniček,nebo nějaký filmy,který stejně musí být zkonvertovaný(míň než 500mb).
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Qaz »

Napsal jsem zkráceně jen SD, ale myslel jsem i microSD a miniSD. Měl jsem dojem, že i na Wizard byl patch ale tedy ne. Každopádně na HTC Startrek a nedávno i na HTC Tornado se na XDA objevil patch umožňující použití microSDHC a ne jen 4GB ale i víc GB (v případě HTC Tornado se musí dát ještě do miniSD redukce, viz zde). Možná by ten patch (pro HTC StarTrek a Tornado) mohl fungovat i na Wizardovi.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od mike-biker »

Když tu takhle diskutujeme OT, tak si pamatuju doby ca 2 roky z5, kdy někdo tvrdil, že karta 8GB je nesmysl, že ji nikdy nezaplní. :lol: . A hledmě, já jsem měl teď Omnii i8000 s 8GB vnitřní RAM a 16GB kartu a bylo full. Ono stačí navigace a nějaká muzika na 4-6GB a pak filmy á 1-2 Gb. A je po místě! :-( Nicméně jsem rád, že se konečně 32GB karta sežene, ptz si ji hned koupím. Předběžnou cenu spekuluji okolo 3.000 a více. Zezačátku určitě využijí prodejci marketingu a náporu zájemců a cena bude atakovat 4.000 Kč. Ale za ty prachy si raději rozumná většina koupí 2x 16GB. ;-). Jinak karta pořád smysl má, oproti vnitřní paměti v přístroji, už jenom kvůli větší mobilitě. Faktem je, že dnes je uz 32GB normální, nikterak přemrštěná kapacita pro TOP přístroje. Takže já cestu vidím jako základ v přístroji a extended prostřednictvím karet, později samozřejmě na platformě SDXC. Hlavní otázkou budoucnosti je spolehlivost, rychlost a trvanlivost dat.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Radek Hübl »

32GB Samsung už svítí na shopu za úžasných 3 999 Kč (po přepočtu z doláču ;-)) :-) SanDisk má ohlásit 32 GB v Barceloně.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Radek Hulán »

Na jakém shopu svítí za 4t?
Uživatelský avatar
b33r
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 02, 2009 19:52
Zařízení: HD mini

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od b33r »

Mohu se prosím zeptat na rychlosti karet, je jedno jestli 8Gb nebo třeba 16Gb karet. Jde mi o označení class 2, class4, class 6. Poznám tu rychlost nějak v telefonu nebo jen v pc? děkuji
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Kamil Pulicar »

V telefonu ne v PC ano.
Uživatelský avatar
LordKaspr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát úno 20, 2009 13:14
Zařízení: Motorola Moto G
Bydliště: Plzeň, Praha

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od LordKaspr »

Pacik píše:Cože? :D Koupim si třeba 10 microSDHC karet s kapacitou 32GB což se rovná 320GB. A teď mi řekni jakej iPhone má 320GB paměti? Já sem zatím žádnej takovej neviděl.
1) žádná 32 GB kartička nemá a nikdy mít nebude 32 000 MB, takže počítání 10x 32 se rovná přibližně 250 GiB
2) psal jsem v praktické rovině, jasně že teoreticky můžeš mít x microSDHC karet, ale ve skutečnosti si jich tolik NIKDO nekoupí
3) pokud si koupíš x microSDHC karet, dostáváš WM do stejné situace jako je Android = nemůžeš nic instalovat na kartu, protože po jejím vyjmutí bys o danou instalaci (dočasně) přišel - to bude problém třeba u navigace, mapy Evropy do ROM nikdy nedáš
4) iPhone má 32 GB interní paměti a letos představí Apple model i s 64 GB - víc NIKDO nepotřebuje
5) nosit u sebe 2 microSDHC karty nemá nikdo zapotřebí
6) nejsem Apple user o nic víc než HTC user
Kimi1492
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 04, 2009 19:35
Zařízení: Samsung I900 omnia

Dočkali jsme se: Samsung představil 32 GB microSDHC kartu

Příspěvek od Kimi1492 »

tak konečně ... na své I900 omnii už mi těch 8GB nestačí a chystám se přikoupit kartu ... minimálně 16 nebo 32 GB .... dá se očekávat že I900 takovouto kartu vezme ? ? ? a budou se dělat ještě větší SDHC karty ? které by I900 vzala???
díky :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů