První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Diskuze o programech pro Windows Mobile
tumek
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 22, 2007 7:58
Kontaktovat uživatele:

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tumek »

Jirko pokud už máš Mivvy zero aspon trochu otestováno. Mohl bys prosím ve stručnosti napsat jeho klady a zápory, popřípadě nějaké zásadní problémy s kterými ses setkal.
A celkově jestli bys Mivvy zero s čistým svědomím doporučil?
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

Dneska jsem se byl ptat po kramech - v kamennych obchodech je problem Mivvy sehnat - spis ho koupit na internetu, nebo na objednavku. Na vyzkouseni nelezel nikde (v Olomouci). V jednom obchode mi dokonce rikal, ze od Mivvy by nikdy nic nevzali, ze pry to neni dobra znacka... Tak nevim...

Co se tyce srovnavani "hloupeho mobilu s PDAckem" - srovnat lze i hrocha s rohlikem...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

tumek: Rád bych, ale opravdu teď nestíhám, takže vydrž do recenze. Je to hodně podobné (a lepší) jak mivvy one (jak jsem psal výše). A že bych si všiml nějakých dalších chyb oproti mivvy one tak to ne, naopak a konečně je tu i dPad.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Mivvy One měli/mají v interšpáru, tak se tam podívej. Ale je to dost divnej obchod na kupování komunikátoru, zlatej mnshop. :)
tomyks
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 05, 2010 20:03
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tomyks »

Dneska jsem si ho koupil. Po precteni recenze jsem byl celkem nadseny, nejlevnejsi komunikator s GPS a Windows. Momentalne jsme zklamany, protoze vsechny aplikace mi hazeji chyby pri otevirani i zavirani. Asi ho pujdu vratit. Nevim co s tim a nemam cas to resit... :cry:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

tomyks: A jakou ti házejí chybu? Nechybí ti jen .NET Compact Framework 3.5, který některé programy potřebují? :-) Trochu to upřesni, protože mě se za celou dobu (14 dnů+) zatím žádná taková chybová hláška neobjevila.
tomyks
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 05, 2010 20:03
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tomyks »

Vzdycky se ta chyba vztahovala ke konkretni aplikaci. At uz to bylo nejake nastaveni, nebo internet, nebo wifi. Nektere jsem musel odkliknout snad 10x. Tad jsem ho potreti restartnul a funguje zatim vse bez chyby. Uvidime. Davam mu tyden, kdztak ho odnesu zpet.
Navic nemuzu nacis SD kartu. A nemuzu se propojit s PC. Ikdyz jsem nainstaloval prilozeny soft, tak windows hlasi, ze zarizeni nebylo rozpoznano.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř led 06, 2010 19:46) --

Chybova hlaseni se prestala vyskytovat.
Jediny zasadni probelem ktery mi neda spat je nezobrazovani informaci o prichozim hovoru. Podle manualu to snad ani nefunguje jinak nez v uzamcenem stavu. Muzete mi kdyztak nekdo poradit jak toto resit, nebo zda to vubez lze? Pri prichozim hovoru se nezobrazi vubec nic, telefon pouze vyzvani. V tomto teda byl lepsi i muj prvni Alcatel.
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

Muzu se zeptat, jak to vypada s navigaci toho telefonu? Jde tam nahrat iGo a naviguje to, nebo to ma GPSku jenom na ozdobu, jako treba LG Arena? Diky!
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od baron »

Sice Mivvy nemám, ale není jedinej důvod, proč by tam neměla jít GPSka. Půjde tam jakákoliv, která funguje pod OS WinMobile, tak tedy i iGO, TomTom apod. LG Arena nemá OS, tam lze rozchodit maximálně nějakou GPS pod Javou.
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

Spatne jsi to pochopil... spis jsem myslel, jestli je to pouzitelny, protoze treba u LG Arena jsou prave ty Javove GPS navigace spis pro planovani trasy, ale na klasickou navigaci jsou naprosto nevhodny (a pisou to tam i "nepouzivat v aute")... Jinak je mi jasny, ze neni duvod, proc by pod WM6.5 nemela nejaka aplikace fungovat...
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od baron »

Já myslím, že iGO, TomTom, Garmin a ostatní navigační software použitelný jsou, nevím o ničem lepším. Jedinné co by tě mohlo limitovat je menší displej než PNA navigace nebo zařízení typu HTC HD2 apod. Ale k občasnýmu navigování myslím bohatě postačí. GPSku to má SiRFstar III, takže to je také v pohodě.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

tomyks: Udělej hard reset, to máš nějakou botu v operačním systému (třeba vlivem instalace aplikací třetích stran). Když mi někdo volá, tak se mi normálně zobrazí obrazovka s kontaktem a číslem, kde vidím kdo mi volá (stejně jako u jiných WM zařízení).

tkimitkiy: GPS funguje zcela normálně (testováno v iGo a SmartMaps). Chytá se na COM portu 3 při rychlosti 57 600 (detekuje ji to i na COM 4, ale s COM 3 je fixace rychlejší). Zkusil jsem teď telefon položit na parapet u okna paneláku na sídlišti a pozice byla zaměřena během zhruba 20 vteřin.
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

Dekuji - to je zhruba to, co jsem chtel slyset. Pockam si jeste na recenzi, ale asi si ho poridim. Sice me trosku vylekalo, kdyz me vsude v kamennych obchodech od znacky Mivvy zrazovali kvuli servisu, nicmene stejne jsem na tom byl se znackou MSI a jejich notebookama a ted jsem spokojenym majitelem jejich notebooku... Zatim diky za odpovedi! :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tohle mi přišlo přes SZ od uživatele S4crifice (příště psát rovnou do fóra, příspěvky tu sleduji, takže není nutné posílat SZ)
Mám právě Mivvy One a rád bych využil G-senzor, co jen to jde. Ale např. v aplikaci G-alarm mi při nastavení hlásí, že G-senzor není v mobilu zřejmě nainstalován a vypíše chybovou zprávu:NullReferenceException.
Co s tím?
A druhý dotaz - spíš taková blbost ... Nešlo by do tohoto zařízení dát WM verzi třeba pro HTC? Já se v branži pocket pc ještě moc nevyznám, ale nereálné mi to nepřijde. Děkuji za odpověď
Pohybový senzor u mivvy zero i mivvy one je hodně omezený a funguje jen v několika málo aplikacích (zmiňuji to v recenzi), takže v celém systému je nepoužitelný. Výrobce sliboval nápravu, ale zatím pokud vím k tomu nic nevyšlo :-(

Nešlo... tedy šlo kdyby byl na zařízení unlock a velká komunita schopných lidí jako na Xda-dev, ale v domácích podmínkách (vzhledem k tomu, že se na jiných trzích ani neprodává), to opravdu nejde. Max. tak dohrát TouchFLO v QVGA v CABu, ale celou ROM nikoliv.

Dnes v noci jsem narazil také na první problémy se stabilitou, PSX emulátor mi spadl s chybovou hláškou (jak tady někdo popisuje výše) a to samé se mi stalo ještě u Wireless Manageru, který je součástí ROM (a to jsem měl telefon po Hard resetu bez aplikace jakýchkoliv tweaků). A zatím nejsem nadšený ani z výdrže baterie, tam si myslím, že na tom byl mivvy one lépe.
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

Ajaj... tak tenhle prispevek me moc netesi - obzvlaste co se te vydrze baterie a wifiny tyce... Jak to vypada s tou recenzi vyhledove? Tyden? Dva? Uz jsem si ho chtel poridit, ale po tomhle prispevku zase vaham... Diky!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Recenze bude později, nemám teď čas se tomu plně věnovat, protože řeším své pracovní věci. Chtěl jsem to stihnout do ledna, ale teď to vidím až na únor (i když uvidíme).
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

A muzu jenom se zeptat ve zkratce jak moc spatny je to s tou baterkou?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od Jiří Hrma »

tkimitkiy: Na to teď nejsem schopný odpovědět, teprve ho začínám naplno testovat, takže to vysleduji až během následujících dní (rozuměj přesné hodnoty výdrže), ale subjektivně se mi to zatím jako příliš slavné nejeví.
tkimitkiy
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát led 01, 2010 19:24
Zařízení: mivvy zero

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od tkimitkiy »

No - muj mobil uz jde stremhlav do haje, takze s koupi noveho to zacina byt vazne - proto se ptam. Ciste orientacne (a jsem si vedom toho, ze je to bez vetsiho testovani). Vydrzi aspon 2 dny nabita?

EDIT: Abych to upresnil, tak momentalne vaham mezi mivvy zero a Acer F900 - takze v podstate co jsem se docetl jsou stejne oboje mutace byvaleho vyrobce E-TEN...
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

První pohled na komunikátor mivvy zero (video s komentářem)

Příspěvek od S4crifice »

Ráno jsem s Mivvy One vyšel s plně nabitým mobilem, a přes den jsem:
měl zaplou tři čtvrtě hodiny GPS, pak jsem asi hodinu a půl poslouchal hudbu, půl hodiny rádio, třikrát jsem volal a pár sms, bla bla ... A teď se stav baterie dostal na 40%, takže bych předpokládal, že se Zero to bude obdobně.
Výdrže dvou dnů bych se nebál ;)

Měl bych ještě jeden dotaz
Počítače připojuji k Wifi routeru přes Wifi a funguje mezi nimi klasické posílání souborů přes síť.
Jak se dá (věřím, že dá ...) připojit mobil k routeru stejným způsobem, tzn. abych tam pak skrze wifi mohl posílat data? Připojení pc-pc (sdhoc) se mi nepodařilo rozchodit, v mobilu to vázne na stavu Připojování (po dlouhou dobu, nepřipojí se ...), na PC: čekání na uživatele. Jinak spojení dvou PC přes ADHOC nedělá žádný problém. Děkuji mockrát.

EDIT: Taky vám režim USB Flash disk posílá velmi pomalou rychlostí, do 1 MB/sec, nebo jen já mám pomalou kartu (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/150PKN ... ass-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;)?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 70 hostů