DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na Xda-developers fóru vzniká velice zajímavý projekt, který si klade za cíl vytvořit SDK, které by dokázalo rozpoznat dva dotyky prstem na klasickém rezistivním displeji. V současné době je k dispozici testovací alpha verze jednoduché aplikace, ve které si tuto funkci můžete ověřit v praxi. Vzhledem k ranému stádiu projektu od toho samozřejmě nečekejte žádné zázraky, nicméně pokud se to autorovi povede dovést do zdárného konce, mohlo by jít o velmi užitečné řešení, které by se následně dalo využít třeba pro zoomování v internetovém prohlížeči nebo správci obrázků.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XwDsxPKA48U[/youtube]

Jak je vidět na videu, aplikace po spuštění nereaguje na zoomování při tahu jedním prstem, vše se dá do pohybu až v momentě, kdy přiložím druhý prst, i když po jeho sundání už program reaguje i na jeden prst, ale opět mějte na paměti, že jde jen o testovací verzi, na které chce autor svou myšlenku demonstrovat. Dále také nevylučuje, že by v budoucnu jeho SDK (po vyladění) bylo placené, což už tak příjemné není, a rovněž si nepřeje, aby testovací soubor byl umísťován na jiné servery než Xda-developers, takže si demo aplikaci budete muset stáhnout odtamtud. Funkčnost byla otestována na HTC HD, HTC Touch Pro2 a SE Xperia X1.

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři s přezdívkou radospol.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od AtoM. »

podle mně to je blbost. Ta aplikace nevidí dva doteky, ale jenom jeden a podle toho odkud tam "skočil" si domyslí, kde je druhej prst.
Takže pokud be jste se dotkli jednoho bodu dvěma prstama a od něj se rovnoměrně oddalovali, aplikace by si stále myslela, že jsou na jednom místě.
Jeden prst tedy musí bejt vžycky pevně na místě. V praxi tedy nevyužitelný. Ostatně stejně jako "normální" multitouch
Mr.Richie
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:21
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Mr.Richie »

No souhlasim s prvni casti, nicmene oznacit multi touch za nevyuzitelnou vec, tak to teda moment. To mi prijde jako od cloveka, ktery bytostne nema rad iPhone (na cem by jsme se asi shodli) nebo od cloveka, ktery telefon s multitouch technologii nikdy nepouzival. Uz mam nekolikate WM zarizeni a az ted se mi zda pohodlne brouzdat po internetu. A to z vysoke miry prave diky multitouch zoomovaní.

Necituj poslední příspěvek. ziminix
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od AtoM. »

Obrázek

U nový opery je zoomování geniálně vyřešený i bez MT. Je to mnohem rychlejší a efektivnější. MT bych použil kdybych třeba potřeboval přsně nazoomovat jeden objekt, což jsem zatím nepotřeboval.
Ale to je jedno. Tenhle thread není o funkčnosti MT, ale o tý aplikaci a ta je bohužel v praxi nepoužitelná.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od HTCKlorec »

Nahodou je to zaujimave, hoci je tento sposob multitouchu len emulacia normalneho MT, isty potencial to ma, a chvalim autorov napad. Okrem toho, ani ja MT nepotrebujem, ale ked mi to ma sprijemnit pouzivanie telefonu, preco nie?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od IkE Blaster »

No, tenhle nápad jsem tady na fóru viděl někde v praxi před cca 1 a 1/4 rokem. Nevidím moc smysluplnost. Zoomuju radši jednou rukou, postraní bar, dolní bar, tlačítka, doubleclick (ten se mi moc nelíbí, není přesný), než dvouma prsty.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Daidalos »

Aplikace je zatím k ničemu a myslím,že to tak ještě nějakou dobu zůstane.
Ostatné musím souhlasit Multitouch u WM zařízení je o ničem..tak akorát na hraní žádná praktická využitelnost není.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od radospol »

Ja v tom zmysel vidim. Ked si budem moct vybrat moznost rozneho zoomovania v niektorych app,tak to bude len dobre a zase sa o krok posune dalej windows mobile.
Oda886
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 11, 2005 18:02

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Oda886 »

mě to funguje i bez toho druhého prstu :lol: :lol: :lol:
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od AtoM. »

To si nech patentovat. Multitouch jednim prstem :tlem:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Oda886: Vždyť se to píše v bleskovce, že pokud nejprve použiješ dva prsty a pak jeden, tak to funguje taky, protože ta demo aplikace je jen v testovací verzi (je to vidět i na videu, kde na začátku hrabu jedním prstem a nic se neděje, pak použiju dva a jde to, potom zase jeden a na ten už to také reaguje).
Oda886
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 11, 2005 18:02

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od Oda886 »

Jiří Hrma: Jenomže já na ten displej sáhnu jen jedním prstem, nepotřebuju ze začátku sáhnout dvěma, prostě multi-touch jedním prstem :lol:
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

DualTouch: Multidotykové API pro rezistivní displeje (video)

Příspěvek od 4n's »

no, nedokazu si predstavit jak bych takhle zoomoval obrazek, na resiztaku to proste nejde. Radeji bych udelal na displeji "zoombar", nekde nenapadne dole, pro ovladani jednou rukou (coz delam v 80% pouzivani mobilu) idealni.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů