TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od RDT »

S nedávným příchodem kapacitních displejů neovladatelných klasickým stylusem začaly vyvstávat otázky ohledně přesnosti jejich ovládání. Tuto porovnávací aplikaci lze využít k změření a porovnání přesnosti dotykových displejů při ovládání stylusem a prstem. Když si koupíte nové zařízení, poznáte, o kolik přesnější/méně přesné ovládání nyní je (včetně detailní analýzy stisků v pixelech). Vedle položky Tests je počet stisků, které budete muset provést (čím více, tím bude měření přesnější).

Informace: Tato zpráva původně vyšla na serveru Windows Mobile Downloads, kde najdete užitečné informace o dalších freeware aplikacích.

Stiskněte tlačítko Start, potom se co nejpřesněji strefujte do zobrazovaných křížků. Čím méně TouchMarks na konci získáte, tím bylo vnímání pozice přesnější. Hodnoty od 0 do 100 nejsou dosažitelné s dotykovou vrstvou displeje, pravděpodobně jste použili myš. Od 100 do 1000 jde o výsledek pro velmi přesný displej ovládaný stylusem. Od 1000 do 6000 jde o velmi přesné ovládání prstem nebo nedbalé ovládání stylusem. Od 6000 do 15000 jde o poměrně nepřesné ovládání. Od 15000 do 40000 jde o velmi nepřesné ovládání. Více než 40000 poukazuje na rozbitý displej, popřípadě na vaši úmyslnou snahu vytvořit co nejvyšší skóre.

Po skončení testu najdete v pravém menu funkci Analysis..., která vykreslí všechny provedené stisky na jediném křížku při velkém zvětšení, abyste si mohli představit, jak je stisk zkreslován. Průměrné vzdálenosti od středu křížku v pixelech do všech stran i dráha uražená od dotyku k uvolnění je vypsána na obrazovce s hlavním výsledkem.

Bleskovka

Uvědomte si, že skóre neříká, jak „dobrý“ je váš displej. Záleží nejen na jeho dotykové vrstvě, ale i na kalibraci, vaší přesnosti a použitém prvku k určení pozice. Další informace (ohledně číselných výsledků testu) najdete v nápovědě (Menu => Help) a v oficiální diskusi na fóru Xda-developers.com, kde je i stažení samotné aplikace (autor si nepřeje umísťovat instalátor programu na jiné servery mimo Xda-dev).
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od elcrys »

Zajímavý prográmek - při prvním testu (20 měření) jsem dosáhl se stylusem 300 bodů, při dalším něco málo pod 200 a nejlépe 175. Člověk si takhle může pěkně ověřit přesnost nakalibrování displeje. Pozn.: Testoval jsem na WVGA displeji s úhlopříčkou 3,8 palce.
Uživatelský avatar
Pavlus
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 31, 2008 11:32

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od Pavlus »

Já brčkem :grin: nejlíp 239. HTC Diamond II.
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od TomasNM »

Bomba,teraz uz len nech sa pochvalia ti,ktori beru Cdisplay ako pokrok... To som teda zvedavy a zvlast u tych novych masiniek s 3"C. S Rafikom som dosiahol 733/2964(stylus/prst). Schvalne ako na tom bude Leo?
higen
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 20, 2009 18:09
Zařízení: HTC P4350

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od higen »

na mem HTC herald (QVGA) mam 48 TouchmMarks :)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od Milan Pištělka »

HD2? Katastrofa!
Z 15 pokusů jen jednou 9550 a zbytek 15000 - 60000. A to mám dost malý ukazováček.
Jinak je ale HD2 můj miláček. :grin:
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od martinf »

HD2 - 1. pokus 4617, 2. - 7000, pak 2x při 30 stisknutích - 15-20000. Další při 20 stisknutích 5134, 15343, poslední 3365 - ale to jsem si dal záležet, abych tím prstem ťapal opravdu seshora dolu.
Mám nastavenu nižší citlivost displeje a je to o mnoho lepší, než je přednastaveno... a opravdu poslední ... 5013.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř pro 09, 2009 17:08) --

A ještě po asi 5x za sebou provedeném kalibrování displeje - 1730, 5083, a teď opravdu rychle - 6274.
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

TouchMark 0.2: Porovnání přesnosti dotykových displejů

Příspěvek od Lupik »

390 bodu a 20 pokusu touch diamond I :D:D:D to codela de:D myslim:D
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů