Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jak už jistě dobře víte, HTC HD2 bude vybavený kapacitním WVGA displejem s velkou úhlopříčkou 4,3", který nabídne i podporu multidotykového ovládání (zobrazit kompletní specifikaci). Ve vybraných aplikacích, jako je například internetový prohlížeč nebo správce obrázků a videí, budete moci pomocí dvou prstů velmi snadno oddalovat a přibližovat obsah na displeji. Pokud vás zajímá, jak to celé vypadá v akci, prohlédněte si dvě přiložená videa, která pořídili redaktoři serveru Solopalmari.com. Je zajímavé, že v základním Internet Exploreru prý podpora multidotykového ovládání bude chybět, využívat jej bude možné jen s Operou Mobile.

HTC HD a internetový prohlížeč Opera Mobile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-tLeggeGgv8[/youtube]

Obrázky (obdobně přibližování funguje i při přehrávání mp4 videa v této aplikaci)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZRElcrRjIjo[/youtube]

Zdroj: WMPowerUser.com
Tip: Přečtěte si můj článek s prvními dojmy z tohoto zařízení.
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Martynet »

Já teda nevim. Moc se na něj těšim a určitě si ho koupim okamžitě jak se objeví, ale multitouch nějak nechápu... zatim jsem ani jednou neviděl jiný využití, než šoupání dvěma prstama k sobě a od sebe - zvětšování a zmenšování... :tlem: fakt nevim co je na tom tak úžasného... raději bych zvětšoval a zmenšoval jedním prstem jako doposud na klasickém pda...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Svestka »

No jiné využití jsi neviděl, jelikož prozatím jiné využití není, je to vpodstatě nesmysl a tak jak říkáš, mnohem příjemnější by byl oovládání jedním prstem. Ještě abych doplnil je jedno využití a to jsou hry ale, než si kupovat WM na hry tak to bych si raději koupil iphone.
blondes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: sob říj 10, 2009 12:22
Zařízení: HD2:-)
Bydliště: Pardubice

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od blondes »

Myslím si že dvojklik ale bude zachován :-) . Alespoň někde na nějakém videu se to tak chovalo.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Svestka »

Ano to si taky myslím, odebrat dvojklik jako zoom by ani nedávalo smysl.
jyny
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 14, 2008 11:36
Zařízení: HTC Desire , LeeDroid
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od jyny »

Hlavna nevyhoda multitouch je ta ze musim telefon drzat v oboch rukach co mi pripada zbytocne ked v pohode sa da zoomovat dvojklikom ked mam tel. v jednej ruke...
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od niky79 »

Presne, a pokud si pamatuji, nektera HTC umoznovala zoomovat udelanim "kolecka" na displeji.
HrdinaJan
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: čtv srp 13, 2009 17:44
Zařízení: HTC DESIRE S

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od HrdinaJan »

Zrovna HD2 drzet a ovladat jednou rukou podle me moc nepujde, takze je to skoro jedno. :)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Daidalos »

Multitouch je podle mně další zbytečnost,kterou HTC okopírovalo od IP. Navíc až po nějakých 3 letech a všichni jsou z toho teď uplně unešení..podle mne další zbytečná funkce..
HrdinaJan
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: čtv srp 13, 2009 17:44
Zařízení: HTC DESIRE S

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od HrdinaJan »

Prave, že je to jen jedna z mnoha funkci, kterou jeste k tomu nikdo nemusi pouzivat, protoze to jde i jinak, takze nechapu, proc je to tak moc diskutovana vec. :)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Daidalos »

Přesné všichni chtějí Multidotek a přitom je to skoro k ničemu,mně více vyhovuje například přibližování u TP a TP 2 ,kde je to dobře udělané,ale multitouch? Až mi někdo řekne jedno rozumné využití tak pak ano..
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od YAMATO »

Svestka píše:Ano to si taky myslím, odebrat dvojklik jako zoom by ani nedávalo smysl.
No ale co v poslední době při vývoji PDA smysl dává?
Mpr
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 23, 2006 11:08

Italsky server - recenze HD2

Příspěvek od Mpr »

Je tam na tom serveru o neco drive v historii clanku i recenze HD2- umi nekdo italsky?:-D

http://www.solopalmari.com/review/recen ... va-parte-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Standa »

Efekt, přátelé. Efekt a mylný pocit vyjímečnosti :-).
No ne, vážně - s čím uděláte víc parády? S dpadem a jog dialem nebo s posunováním animovaného prvku po displeji (který tak krásně reaguje na pohyb prstu) a multidotykem?
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od carnero »

Já nejvíc parády udělám s dvojtapnutím na displej :) Na jog i na D-pad si musim přehmátnou. Jog-dial bývá nahoře na boku, což je naprosto debilní místo (to je dobré možná tak pro praváky) a D-pad bývá u mobilů bez numerické klávesnice zcela dole, což třeba v tramvaji také není úplně nejlepší pokud si mobil nechce člověk hodit na zem. Na displej tapnu kdekoliv se mi zrovna hodí, nemusím posouvat prsty nebo mobil v dlani ani nic jiného.

Ale multi-touch zoomování jsem nějak nepochopil. To jednou rukou prostě nejde. Ale koukal jsem, že ženským a důchodcům kteří do mobilu klovou jako vrány to jde docela dobře :D Zkoušel jsem to na Heru používat a fakt mi to nejde. Jednou rukou to nejsem schopný realizovat. Ale třeba na notebooku by se mi to hodilo, tam panují trochu jiné rozměry a potřeby.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Standa »

No samozřejmě kombinace všeho je nejlepší (hw ovládání a dvojťap na displeji), což už se ale nenosí. K tomu si cením výborného nápadu Microsoftu, umístit Start a Ok na dolní lištu a spolu se softkeys je zvětšit, v kombinaci s dpadem nejlepší řešení a ubydou dvě (velmi nemoderní) hw tlačítka, zatímco skoro není nutné někam přehmatávat. Akorát chybí ten dpad :-).
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od mcm59 »

Multidotyk má tu výhodu, že můžete kreslit dvouma (a více) prstama najednou. No není to terno? :tlem:
Ale teď vážné. Já si dovedu představit multidotyk na SW klávesnici při vybírání více souborů najednou (držet SHIFT a mačkat šipku), už jsem to zmiňoval tady: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=81&t=14363 Nebo přímo v okně označovat více souborů dvouma prstama odsud - podsud. Případně označování části textu v editoru. V Excelu označit více buněk atd...
Zrovna nadšenej z něj ale nejsem.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Daidalos »

Jasně to je sice pěkné,ale to by to musel někdo převézt do realizovatelné podoby=nějaký program.A rozhodně si nemyslím,že by někdy začali dávat něco podobného rovnou do systému.Multitouch je prostě jen na parádičky.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od HTCKlorec »

Multitouch k zivotu nepotrebujem, ale velmi by ma potesilo, keby vyvynuli nieco ako OMNIANO (klavir) ale s podporou MT. Normalny klavir to samozrejme nenahradi, ale pre obcasne pobrnkanie bohate staci.
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

Video: Multidotykové ovládání na HTC HD2

Příspěvek od Trapper John »

carnero píše:Já nejvíc parády udělám s dvojtapnutím na displej :) Na jog i na D-pad si musim přehmátnou. Jog-dial bývá nahoře na boku, což je naprosto debilní místo (to je dobré možná tak pro praváky) a D-pad bývá u mobilů bez numerické klávesnice zcela dole, což třeba v tramvaji také není úplně nejlepší pokud si mobil nechce člověk hodit na zem. Na displej tapnu kdekoliv se mi zrovna hodí, nemusím posouvat prsty nebo mobil v dlani ani nic jiného.

Ale multi-touch zoomování jsem nějak nepochopil. To jednou rukou prostě nejde. Ale koukal jsem, že ženským a důchodcům kteří do mobilu klovou jako vrány to jde docela dobře :D Zkoušel jsem to na Heru používat a fakt mi to nejde. Jednou rukou to nejsem schopný realizovat. Ale třeba na notebooku by se mi to hodilo, tam panují trochu jiné rozměry a potřeby.
Nerad tě zklamu, ale dnešní mobily D-pad ani nemají marně si zkouším nějaký vybavit. A další věc D-pad bych rozhodně ocenil jelikož jsem na něj dost zvyklý z iPAQ 214 a tak hrozný přehmatávání, že by mi to mělo vypadnout z ruky to teda není, to bych musel být pěkně nemotorný hovado(tím jsem se tě nechtěl nijak dotknout).multitouch si myslím, že taky sice není až tak moc využitelný, ale na druhou stranu, jestli zůstane přibližování dvojklikem jak už tady bylo zmíněno víše nejsem proti, aby to umělo i multitouch čím víc toho zařízení umí tím líp

p.s. Smrt iPhonu:-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů