QR čtečka

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

QR čtečka

Příspěvek od Radek Hübl »

Doporučte nějakou solidní QR čtečku na WM. Neoreader mi není schopen zaostřit :-(

edit by admin: Na fóru byla dvě stejná témata. Na žádost uživatele Libunda jsem je sloučil do jednoho (díky za tip).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

QR čtečka

Příspěvek od tslany »

Zkus QuickMark, osobně jsem ho používal a nebyl problém :-)
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Aplikace pro čtení QR kódu

Příspěvek od Libunda »

Existuje nějaká aplikace pro WM 6, 6.5, která by dokázala číst QR kódy například ze Seznam.cz ??
Našel jsem na netu pár řešení, ale ve většine případů pro "hloupé telefony", nebo pouze po všelijakých registracích.

QR kód je toto:

Obrázek
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Aplikace pro čtení QR kódu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Něco málo co jsem našel přes Google
http://thinkabdul.com/2007/08/05/window ... r-vistaxp/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.quickmark.com.tw/En/basic/download.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak vyzkoušej a uvidíš.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Aplikace pro čtení QR kódu

Příspěvek od Libunda »

JJ, ten QuickMark odkaz jsem zkousel uz drív, ale chteli registraci, tak jsem to vzdal.
Takže protože na tomto serveru otravují s registrací, ale čtečka je free, rozhodl jsem se dát Vám stažený soubor k dipozici.
Právě čtecku testuju a vypadá, že funguje.
Má různá nastavená čtení jak klasických čarových kódů, tak QR. Je možné nastavit výchozí webový prohlížeč, automatické oskenování, dekódovaní ap.
Scanování a dekódování trvá cca 10s, pak se zeptá na pripojení k netu cca 5s (opera) a hned zvýrazní telefonický kontakt, který po kliknutí začne vytáčet.
Aplikace vyuzívá autofokus, ale potoaparát je velmi citlivý na svetlo. Není jednoduchý oscanovat v mém případě LCD Notebooku.

EDIT: Toto je varianta pro SE X1 ( písou HTC diamond , takže to bude asi stejný (soubor stazitelný max 10x)
http://rapidshare.com/files/295895781/Q ... v.CAB.html" onclick="window.open(this.href);return false;
EDIT II: pokud máte chut, mužete si stáhnout cab pro vlastní zařízení.
http://www.quickmark.com.tw/En/basic/index.asp" onclick="window.open(this.href);return false; Přihlašovací jméno a heslo: blb, blb
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Aplikace pro čtení QR kódu

Příspěvek od elcrys »

Já jsem svého času používal prográmek i-nigma - http://www.i-nigma.com/SupportedDevices.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Aplikace pro čtení QR kódu

Příspěvek od Libunda »

JJ, taky jsem koukal. Jenže tento soft nemá podporu WM. Když kouknu na seznam SE, tak vidím pouze "hloupé a symbianovské".... bohužel :-(
EDIT: tak na stránky http://www.i-nigma.mobi" onclick="window.open(this.href);return false; se dá pripojit pres mobila a instalacní cab stáhnout.

EDIT II: nevím cím to je, ale ani jednou aplikací nejsem schopný nascanovat a dekodovat více kódů po sobe.... i-nigma jednou nacte, jednou nenacte a quickmark ten udelá první bez problémů a pokud chci udelat druhý, tak je záber tak "přepálenej", jak kdyby clovek míril fotákem proti lampe. :-(... takze nenacte.
Jinak i-nigma je mnohem príjemnejsí na ovládání, ale quickmark je daleko rychlejsí pri nacítání dat z netu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

QR čtečka

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Osobně také doporučuji Quickmark. V rámci možností integrovaného foťáku funguje bez problémů.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

QR čtečka

Příspěvek od matoman »

ja taky doporucji quickmark, momentalne najlepsie co som mal moznost vyskusat. Dokaze vytvorit qr kod aj z lubovolneho kontaktu.
V3nd4
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 15, 2009 10:53
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

QR čtečka

Příspěvek od V3nd4 »

Funguje vám ta i-nigma dobře? Mě sice dobře a rychle skenuje, ale při tom snímání kódu se mi na displeji objeví obraz otočený o 90 stupňů doleva, takže není jednoduchý zaměřit ten obrázek. A to mám stažený instalační cab přímo pro můj foun (Samsung B7610).
arcangel
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 01, 2010 20:31
Zařízení: HTC HD2

QR čtečka

Příspěvek od arcangel »

Zrovna jsem chtěl založit diskusi o tomto programu (QUICKMARK). Na co je komu scanování kódů ať už bar nebo QR kódů, jaký je výsledek čtení? nic co by mě uspokojilo se mi o tom nepodařilo najít..
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

QR čtečka

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Taková diskuze už tu byla, dokonce jsme v tom vlákně i nechávali vzkazy v QR kódu :tlem:
Pokud si začneš všímat, tak QR kódy jsou dneska poměrně dost rozšířené. Můžeš je vidět jednak na internetu, jednak v supermarketech, ve městě na různých informačních letácích atd. Na letácích obsahují většinou odkaz, kde se dá zjistit víc informací o dané věci. Princip je v tom, že nebudeš ťukat adresu ručně do prohlížeče, ale jenom si načteš kód a klikneš na zobrazený odkaz.
Celá věc myslím pochází z Japonska, nebo některé z asijských zemí, kde se QR kód už používá naprosto běžně. Například v Číně už jsou malé QR kódy i na poštovních obálkach. V současné době ještě není využití plně rozvinuto, ale je to podle mě zajímavá technologie a do budoucna by mohla mít mnohem širší využití.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

QR čtečka

Příspěvek od Libunda »

Osobně využívám QR kodů v kombinaci s vyhledáváním na firmy.cz.
Tam jsou totiž u vyhledaných firem tyto kódy
zobrazeny a jednoduchým nactením si veskeré údaje o dané firme ( telefony, adresa, maily, kontaktní osoby, mapa atd) nactes do mobilu.
Tzn. vyuziju napríklad v prípade, ze nekde bloudím a hledám obchodního partnera.

Mnou zalozený úcet na quickmark vcetne výse uvedeného hesla stále funguje. Práve testuju na HD2.
Muzes testovat.
jirka_ho
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 13, 2011 8:41
Zařízení: B7610

QR čtečka

Příspěvek od jirka_ho »

V3nd4 píše:Funguje vám ta i-nigma dobře? Mě sice dobře a rychle skenuje, ale při tom snímání kódu se mi na displeji objeví obraz otočený o 90 stupňů doleva, takže není jednoduchý zaměřit ten obrázek. A to mám stažený instalační cab přímo pro můj foun (Samsung B7610).
Ahoj, prosím tě vyřešil jsi tento problém? Popř. jak?
Díky
treiby
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 10, 2012 20:44
Zařízení: BlackBerry

QR čtečka

Příspěvek od treiby »

qr čtečku jsem si pořešil tady http://www.qr-kody.cz/qr-ctecka" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak tohle je docela výstižný na současnou situaci http://www.qr-kody.cz/qr/qr-code-2012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tb
Ranger
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: pát úno 04, 2011 13:28
Zařízení: HTC Diamond 2

QR čtečka

Příspěvek od Ranger »

Používám MobileTag, myslím že už jejich stránky nejsou, můžeš to stáhnout na Stahovat okamžitě a vyzkoušet.
;-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 29 hostů