RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Server MSmobiles.com zveřejnil screenshot z PowerPointové prezentace nové verze kancelářského balíku Office Mobile. Pozornému oku určitě neunikne zmínka o RTM verzi Windows Mobile 7, která by prý měla být dostupná už na jaře příštího roku. Produkt v RTM verzi (Release To Manufacturing) je považován za hotový a dále je Microsoftem poskytován výrobcům zařízení, kteří jej následně mohou integrovat do svých zařízení. Pokud by tedy nedošlo k žádnému odkladu, mohli bychom se ideálně dočkat nové verze systému, respektive zařízení s Windows Mobile 7, zhruba za 12 měsíců nebo dříve. Jsem velmi zvědavý, jaké zajímavé novinky s sebou tolik očekávaný systém opravdu přinese, spekulací se už dříve vyrojilo spousta; na nějaké oficiální zprávy je ale zatím velmi brzo.

Bleskovka
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od carnero »

Podle všech dostupných informací to vypadá, že Windows Mobile 7 budou skutečně včas. Tedy v zimě nějaká testovací verze a na jaře půjdou na trh. Dokonce i Mary Jo to potvrdila nedávno.

Stále mi ale není jasné, jaký je důvod vývoje Windows Mobile 6.5.1 (ať už to _není_ cokoliv).
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od Kulík »

No, řekl bych, že vzhledem k poměrně vysoké HW náročnosti WM7, MS potřebuje na nějakou dobu OS pro mašinky s nižšími HW parametry, které jsou stále poměrně žádané.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od tslany »

On by MS mohl vydat WM7 již teď, za 2 roky by vydal WM8 kde by bylo akorát jinačí rozhraní a "vznikl" by novej, špičkovej a "nenažranej" operační systém. Však s tím už má zkušenosti :-)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od carnero »

Jenže Windows Mobile 6.5.1 příliš do kategorie "low-end" nespadají. Ostatně předpokládají pravděpodobně kapacitní displej a to ještě ke všemu dost značného rozlišení (jinak jsou ty ovládací prvky příliš veliké). To se moc nepotkává s přístroji, které zpravidla disponují QVGA displejem o úhlopříčce do 3".

Windows Mobile 8 mají být postavené na zelené louce, tedy už bez Windows CE. Zde tenhle plán ještě platí ale asi nikdo neví.
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od nofxsak »

nojo carnero, otázka je co je low-end dnes a co bude low-end za rok... :)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od carnero »

Myslím, že ještě méně vybavený přístroj než dnes. Jelikož se snaží nabídnout chytré telefony každému (budiž příkladem třeba mivvy one nebo některé Acery), myslím že to půjde ještě dál a budou vyrábět ještě slabší přístroje.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od Daidalos »

carnero píše:Jenže Windows Mobile 6.5.1 příliš do kategorie "low-end" nespadají. Ostatně předpokládají pravděpodobně kapacitní displej a to ještě ke všemu dost značného rozlišení (jinak jsou ty ovládací prvky příliš veliké). To se moc nepotkává s přístroji, které zpravidla disponují QVGA displejem o úhlopříčce do 3".
No mně běželi WM 6.5.1 na Hermesovi s QVGA a 2,8 palců displejem naprosto korektně..
Osobně jsem zvědav kdy se na XDA objeví první testovací ROM s WM 7.Co myslíte? Já typuji konec tohodle roku.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od carnero »

Já ale nepíšu nic o tom, že 6.5.1 na zařízeních s QVGA neběží ;)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od Daidalos »

Aha :-D moje chyba :-D Mně to tedy vyznělo tak jako,že to bude nějaké "obrovské" nebo rozházené nebo co si tím vlastně chtěl říct.. 8-)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od carnero »

Ani rozházené jsem nenapsal. Napsal jsem velké. Což jsou. Jsou optimalizované na používání prsty, takže jsou ovládací prvky velké. Na displeji s malým rozlišením celkem zbytečně zabírají neskutečně místa.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

RTM verze Windows Mobile 7 už na jaře 2010?

Příspěvek od Daidalos »

Jo jo tak to souhlas,ale zase se pak pěkně trefuje :-) v ovladání prsty si myslím,že je to velký rozdíl od WM 6.1,případně 6.5..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů