Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na 6. října si Microsoft naplánoval uvedení nové verze Windows Mobile 6.5 na trh. Společně s ním budou spuštěny služby My Phone a MarketPlace, o kterých jsem psal například v tomto článku. V platnost rovněž přejde termín Windows Phone, kterým se bude označovat právě "telefon s Windows Mobile". Kromě nových komunikátorů, které se v tento den oficiálně dostanou do prodeje, bychom se měli dočkat také uvolnění aktualizací na novou verzi systému pro vybraná zařízení.

Bleskovka

K dispozici je také nové logo systému a spousta další grafiky, kterou najdete na oficiálním webu Windows Phone ParnterShop. Z nabídky mě zaujal především tento obrázek, na kterém je HTC Touch Pro s Windows Mobile 6.5. Zřejmě jde ale o chybu, protože pro toto zařízení HTC upgrade oficiálně nepřipravuje.

Zdroj: PocketNow.com
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Tomáš Kubec »

JJ ale může to bejt přístroj nějakého operátora, který si upgrade objednal -)
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od niky79 »

Me by spise zajimalo, proc vubec prechazet na WM 6.5?

System stejne neni pripraven na ovladani prstem a pomerne chaoticky rozhazene ikonky po kliknuti na Start me spise od toho odrazuji.
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od nirman »

Ja taky nevim rozdily mezi 6.1 a 6.5 krome zmrsene start nabidky, na kterou jsem alergicky.
steklin
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 15, 2008 15:26
Zařízení: Samsung i9300 Galaxy S3

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od steklin »

niky79 píše:System stejne neni pripraven na ovladani prstem a pomerne chaoticky rozhazene ikonky po kliknuti na Start me spise od toho odrazuji.
Jak to muzes vedet? Uz jsi je snad zkousel? Mam je na svem Diamondu (WM 6.5 BsB R) a rozhodne si myslim, ze u WM 6.5 vyuzijes rozhodne mene stylusu nez u starych 6.1-icek. A to chaoticke rozhazeni ikon, taky neni pravda. Zkratka mas programy, aplikace atd. rozdelene do ruznych sekci (slozek) ktere jsou usporadany do tvaru vceliho plastu. Oproti 6.1-ckam, kde jsi klikl na programy a listoval mezi nima (zadne rozdeleni).
S WM 6.5 (neoficialni) jsem vice spokojen nez tomu byvalo u 6.1-icek(oficialni).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Původně jsem z té nové podoby Startu také nebyl nadšený a přišlo mi to divné, ale vlastně jen z toho důvodu že jsem byl X let zvyklý používat "klasiku". Když se to tak vezme, tak nová nabídka Start vlastně šetří jedno kliknutí pro přístup do programů (už nemusíte dávat Start/Programy) ale jen Start. Je to opět myslím jen o zvyku na nové rozložení.
steklin
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 15, 2008 15:26
Zařízení: Samsung i9300 Galaxy S3

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od steklin »

Me se hlavne na te nove nabidce start libi to, ze nemas programy na jedne strance, ale jsou rozdeleny do "slozek" jako jsou: multimedia, hry, office, gps, settings, internet a utilities. Prijde me to jako uspora casu v hledani 1 programu mezi 10 dalsimi co jsou pomichane na 1 strance.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od elcrys »

Já si myslím, že původní Start měl také něco do sebe. Přece jenom stolní Widle používají stejný systém Startu mnoho let a všichni jsou spokojení, protože pokud bych kliknul na Start a vyvalilo se na mne 200 programů, ve kterých bych půl hodiny hledal svůj oblíbený program, tak to bych si nechal raději zajít chuť.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Jiří Hrma »

steklin: Pozor, tohle rozdělení do složek o kterém píšeš se objevuje v neofiko ROMkách z Xda-developers. Mám doma na test Touch2 s finálními WM6.5 a tam nic takového není. Vlastní složku tam mají pouze Hry a Office Mobile (tedy stejně jako u WM 6.1).
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od elcrys »

A navíc toto rozdělení do složek lze provést i v původním menu programů, takže uživateli je spíše omezena možnost volby, než aby nový Start přinesl něco nového.
Uživatelský avatar
Pavlus
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 31, 2008 11:32

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Pavlus »

Já si to do těch složek vždy vytřídil sám. Udělal jsem si své a do nich zástupce. A hned to bylo přehlednější :)
steklin
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 15, 2008 15:26
Zařízení: Samsung i9300 Galaxy S3

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od steklin »

Vsak jsem taky psal, ze:
S WM 6.5 (neoficialni) jsem vice spokojen nez tomu byvalo u 6.1-icek(oficialni).
Zkratka, presel jsem a jsem nadmiru spokojen a uz bych nemenil. Jen jsem reagoval na prispevek, ktery WM 6.5 "shazoval" aniz by je vyzkousel. Jeste me u 6.1 (ty co jsem mel alespon ja) vadilo, ze se z niceho nic kousli, nebo vyskocila chybova hlaska. U techto 6.5 se mi zatim nic takoveho nestalo a jedou stale plynule. Ale jsou to prorad "jen" ty neoficialni, takze nevim jak na tom budou oficialni ROM. Ale jelikoz mam staryho Diamonda :-( tak je asi nevyzkousim
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od niky79 »

steklin: A jak vis, ze jsem je nezkousel? Proc mas potrebu tady vyjadrovat se k necemu, co jsi v zivote nevidel? (tj. me zarizeni)? S prominutim, jsi hlupak a priste se zdrz svych pomluv. A ted k veci.

WM6.5 shazuji,protoze STALE NEJSOU PRIPRAVENY NA OVLADANI PRSTEM (klasicke Windows dialogy) a opet tvrdim, ze to rozdeleni tech ikonek je chaoticke a zmatene (a tim vubec nemyslim to "plastove usporadani"), nehlede na skutecnost, ze si nemuzete zmenit jejich pozici (takze vami nainstalovane programy, u kterych je predpoklad, ze je budete pouzivat nejcasteji, jsou uplne na konci stran).
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od iasi »

Musím sa priznať, že po vyskúšaní zopár ROM s WM 6.5 na TP2 si tiež kladiem otázku, prečo prestupovať. Napadá ma len nový prehliadač. Na druhej strane si kladiem otázku, či to stojí za riziko nestability starších aplikácií.
Brixik
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: stř pro 24, 2008 23:10
Zařízení: HTC Diamond
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Brixik »

Já jsem přešel na neofiko 6.5, nejprve to byl pro mě šok a moc jsem se v tom nevyznal a přišlo mi to celý divný. Ale pak jsem si zvyknul a teď mi to taky přijde lepší. Jde tady asi o zvyk. A jdou s tím dělat pěknou kousky, takže si to každý může, dle mě, přizpůsobit jak se mu líbí.
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od DubyDu »

někde v nitru doufám, že by mohli by překvapit a uvést upgrade i pro Touch Pro (a další...)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od jerry_stolarik »

Já dneska čekám celou noc než to HTC uvolnií..už se nemužu dočkat.........sem zvědavej s čím překvapi v ofi romu...
steklin
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte led 15, 2008 15:26
Zařízení: Samsung i9300 Galaxy S3

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od steklin »

To niky79: Tve zarizeni jsem sice nevidel, ale taky vim, ze Diamond 2 se neprodava moc dlouho, tudis usuzuji, ze jsi WM 6.5 NEZKOUSEL. Protoze, ktery normalni clovek si koupi zarizeni za cca 10 000,- aby na tomto zarizeni mohl vyzkouset nove neoficialni ROM, a prijit tak o zaruku? Odpoved: s prominutim hlupak.
A k tomu ovladani prsty: Lepsi nez u 6.1, i to prostredi a today obrazovka me prijde lepsi jako TF3D, ktere jsem na starych vidlich vypl a koupil jsem si SPB mobile shell. S WM 6.5 tuto potrebu nemam, protoze se zde bez stylusu plne obejdu.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od niky79 »

Steklin: je videt, ze jsi uplny novacek. A usuzujes naprosto blbe. Kdyz budu reklamovat diamonda2, nahraji tam puvodni ROM, puvodni RADIO a zarizeni zase uzamknu. A je to. To je vec, co? Ale na to bys prisel sam, kdybys zapojil svuj mozek jeste predtim, nez zacnes flamovat. Takze abych ho shrnul, jenom hlupak zaklada sve nazory a pomluvy na nepodlozenych faktech, ktera si navic sam vymyslel (tim samozrejme myslim tebe). Ostatnim se omlouvam za flame.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 klepe na dveře: Premiéra už zítra

Příspěvek od Daidalos »

Ale někdy se prostě Stock-spl nedá udělat.Co když ti vyplivne mobil/obrazovka.Oni to zpraví a hle copak to tam je za rom..

Jinak už se opravdu těším na ofic 6.5 .Teď mám na Hermesu 6.5 a jsou fakt dobrý,zatím nikde jsem nepotřeboval stylus..
I když stylus prostě k PDA patří a vždy by mněl,stejně někdy bude potřeba..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů