iPhone hra portována na Zune HD za 12 hodin, dočká se i WM?

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

iPhone hra portována na Zune HD za 12 hodin, dočká se i WM?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Hra WordMonger, která byla původně vyvíjena pro iPhone, a která se velmi brzy objeví v App Store, byla za necelých 12 hodin portována také na multimediální přehrávač Zune HD; informoval o tom sám tvůrce hry prostřednictvím svého Twitteru. A proč o tom všem vlastně píši, a navíc v sekci věnované systému Windows Mobile? Je to jednoduché, s přehrávačem Zune HD bývá často skloňován i operační systém Windows Mobile 7. Je velmi pravděpodobné, že některé funkce pro práci s multimédii budou v novém systému v upravené podobě také obsaženy. V budoucnosti by tak neměl být pro vývojáře kvalitních titulů pro iPhone žádný problém portovat je právě na Windows Mobile 7, zvláště když tento systém bude mít předem jasně stanovené hardwarové požadavky, které budou muset výrobci daných komunikátorů splňovat.

Bleskovka

Hru WordMonger zatím není možné do Zune HD normálním způsobem dostat, protože Microsoft nic takového v současné době nenabízí. Snad se to ale brzy změní a uživatelé si budou moci nové aplikace instalovat přes Zune MarketPlace.

Ukázka hry na iPhonu a Zune HD
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Kcvl24mN5Lo[/youtube]

Zdroj: RedmondPie.com
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

iPhone hra portována na Zune HD za 12 hodin, dočká se i WM?

Příspěvek od Daidalos »

Zajímavé opravdu že ano,už se těším na dobu,kdy budou na WM stejně dobré hry jako na IP..:-) (i když ním,když Wm je určené spiše na práci)

OT: Nemůžu si pomoct ale jeden Zune co jsem nedávno viděl mi strašně připomínal Diamond 2.Je to jen můj názor?

http://www.podcastingnews.com/content/w ... une_hd.jpg
http://www.ubergizmo.com/photos/2009/2/htc-diamond2.jpg
No jen se mrkněte ;-) mně připadá,že se Microsoft trochu insipoval D2,ale klidně to taky může být jen náhodná designová shoda.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

iPhone hra portována na Zune HD za 12 hodin, dočká se i WM?

Příspěvek od HTCKlorec »

Aj podla mna, Zune HD co som videl na fotke mi pripada ako TD2, strieborna (iba farbou :D) lista dole, a ostatne iba display.
soukupl
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 18, 2005 12:20
Bydliště: Praha

iPhone hra portována na Zune HD za 12 hodin, dočká se i WM?

Příspěvek od soukupl »

jedna poznamka... která někomu možná zhorší náladu...

Hra je postavena nad MonoTouch... což je port C# a .NET technologie pro iPhone... tj. je poměrně logické, že to jde portovat na ZUNE, který běží na .NETu...
Ono se totiž reálně nejedná o port z iPhone na Zune, ale obráceně... ze Zune an iPhone, protože .NET je domovská platforma spíš pro ZUNE (a WM) než pro iPhone...

Na druhou stranu... jestli se začnou vytvářet aplikace (a hry) v .NET, tak se můžou cílit jak na Zune a WM, tak i na iPhone - a to je docela zajímavé lákadlo... Rozhodně ale nečekejte snadné portování existujících iPhone aplikací...

btw: trošku se ale bojím, že spousty Apple vývojářů na C# nikdy nepřejde...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů