Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už dříve se objevilo několik spekulací o tom, že Microsoft připravuje vlastní Windows Mobile komunikátor (projekt Pink). Server 9to5mac.com, který se zaměřuje především na produkty Applu, nyní přišel s dalšími podrobnostmi, které projektu Pink přidávají na věrohodnosti. Microsoft by prý měl v prvním čtvrtletí příštího roku představit hned dva Windows Mobile komunikátory, a dost možná už se systémem Windows Mobile 7. K oficiálnímu představení se nejlépe hodí neveřejná konference CES, která se každý rok koná v Las Vegas. Pod kódovým názvem "Turtle" by se měl ukrývat telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Prý nabídne podobný design jako Motorola QA1. Druhým jmenovaným by měl být telefon "Pure". Za výrobou obou zařízení by měl stát Sharp.

Bleskovka

Jsem velmi zvědavý, zda se příští rok něčeho takového v podání Microsoftu skutečně dočkáme, nereálné to rozhodně není. Apple má také svůj iPhone a skvěle fungující App Store, proto lze očekávat, že se do něčeho podobného Microsoft bude chtít také pustit.

Zdroj: the::unwired.net
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Svestka »

Ano toto oznámení nebude pro spoustu lidí až takovým překvapením a tento vývoj se dal očekávat. Pro mě je toto dobrá zpráva jelikož v zařízení bude téměř určitě stejný SoC jako v zune, a proto by se mohlo jednat o velice zajímavé zařízení i přes to, že se bude jistě jednat o dnešní oblíbené touch modely. Dále je tato zpráva příslibem dalšího a rychlejšího rozvíjení WM.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od bkf1 »

Mno doufam taky ze MS zacne konecne modernizovat vyvojove prostredi NetCF ve VS, ktere stale nativne nema komponenty ktere podporuji na dnesni dobu absolutne samozrejme veci jako jsou treba pruhlednosti, podpora mp3, wmv apod. Tim by se samozrejme dosahlo mnohem vetsi dostupnosti sirsi verejnosti a tim padem by bylo i vice aplikaci od lidi, kteri maji jen zakladni programatorske schopnosti a nemyslim, ze by tim doslo k "zamoreni" aplikacemi nizke nebo zadne kvality...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Svestka »

Nativní podpora mp3 je kravina, toto je tak konkrétní formát a tak složitý, že od toho slouží knihovny. Průhlednost podporována je už dávno pokud umíš Win API tak jako formát barev lze použít rgba, kde a~alpha kanálu, který určuje průhlednost.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od carnero »

Mě to docela mrzí, vypadalo to tak zajímavě. Celkem jsem chtěl vidět mobil od Microsoftu, čistě od nich. Tedy ne, že by mobil od SHARPu nebyl zajímavý, ale ne tolik. Začíná se mi zdát, že jediná zajímavá věc na tom bude operační systém WinMo 7. Jinak mobil jako hromada jiných. Jen se logo Microsoftu přesune z krabičky (kde je u všech současných mobilů) na tělo přístroje hned vedle loga SHARPu. A soudě podle rodičů (Danger a Microsoft) bych se nedivil, kdyby ten mobil nikdy neopustil Spojené státy.

Nakonec to bude jako G1. Všichni se těšili na mobil od Google a nakonec to bylo jen HTC s logem Google. Ne že by to nebylo zajímavé, ale dost lidí čekalo něco trochu jiného. Stejně tak jsem i já od tohohle čekal něco jiného. Začínám se mnohem víc těšit na project Pink...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Standa »

Přesně jak píšeš. Mám hw od Microsoftu rád, je vidět, že kluci tam i přemýšlí, takže na toto jsem se těšil... no uvidíme.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od pk »

ja som zvedavy tiez.. lebo Zune HD sa im vcelku podaril
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od bkf1 »

Svestka píše:Průhlednost podporována je už dávno
Mno ale musis to resit ruznyma klickama zatimco desktopovej NetFramework to ma primo ve vlastnostech komponent (napr. PictureBox).
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od niky79 »

Standa píše:Přesně jak píšeš. Mám hw od Microsoftu rád, je vidět, že kluci tam i přemýšlí, takže na toto jsem se těšil... no uvidíme.
No, jak kde... Pamatujete jeste nedavno mysi od MS, kde bylo nutne prostredni kolecko mackat zepredu-dozadu, protoze jinak neslo zmacknout?
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Tonda512 »

Mne je to v podstate jedno kdo zarizeni vyrobi...stejne je to vzdycky na zakazku toho ko to objednava.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od carnero »

To asi nebylo tak nedávno, když mám Microsoftí myši (asi pět různých typů) asi deset let a nikdy jsem toto nezažil :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pon zář 21, 2009 15:39) --

Tonda512: Právě to je trochu problém. Protože nové mobily mají být prý SHARP-Microsoft. Tedy to je dost odlišní postup oproti objednávce u ODM. Tohle prostě SHARP nějak vyrobí a Microsoft do toho vrazí svůj SW a služby a doplní tam logo. Myslím, že tady o objednávku už nepůjde. Aspoň to tak zatím vypadá.
jura55
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 17, 2008 10:13
Zařízení: Optimus 2x
Bydliště: Brno

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od jura55 »

bkf1 píše:Mno doufam taky ze MS zacne konecne modernizovat vyvojove prostredi NetCF ve VS, ktere stale nativne nema komponenty ktere podporuji na dnesni dobu absolutne samozrejme veci jako jsou treba pruhlednosti, podpora mp3, wmv apod. Tim by se samozrejme dosahlo mnohem vetsi dostupnosti sirsi verejnosti a tim padem by bylo i vice aplikaci od lidi, kteri maji jen zakladni programatorske schopnosti a nemyslim, ze by tim doslo k "zamoreni" aplikacemi nizke nebo zadne kvality...
No, ja teda hlavne doufam, ze tam bude Silverlight 4.0, kde by tohle nemel byt problem a SL je soucast .NETu....
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Tonda512 »

carnero: Pokud to bude tak, tak to v podstatě nebude nic mimořádného(až na to logo od MS na telefonu). Prostě další zařízení které si výrobce sám vyrobí a foukne do toho WM nějaké verze, akorát se to bude prodávat pod reklamní kampaní "První telefon od MS!" (což třeba u nás moc účinek mít nebude, teď je u nás moderní nadávat na všechno od MS..)
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od ezzz »

Taky bych byl raději, kdyby to vyrobil sám MS. Jejich dosavadní zařízení dokazují, že HW umí. Měli by alespoň možnost vyrobit zařízení, které bude přímo ušité na míru novému systému. Doposud jen dodávali SW do zařízení jiných výrobců, tuhle šanci by si neměli nechat ujít. Musel by to být ale hodně vyladěný kousek, aby si ještě víc nepokazili reputaci. Alespoň jeden model...prosím.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od niky79 »

"To asi nebylo tak nedávno, když mám Microsoftí myši (asi pět různých typů) asi deset let a nikdy jsem toto nezaži"

Tak pul roku zpet :-) Takova seda, s naklapecim koleckem do strany.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od All.Os »

ezzz píše:Taky bych byl raději, kdyby to vyrobil sám MS. Jejich dosavadní zařízení dokazují, že HW umí. Měli by alespoň možnost vyrobit zařízení, které bude přímo ušité na míru novému systému.
To by asi znamenalo navrhnout vlastni cipovou sadu, ne? Tomu moc neverim...
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od pk »

prijemne by prekvapili keby dali nvidia tegra ako ma zune HD
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od ezzz »

All.Os píše:To by asi znamenalo navrhnout vlastni cipovou sadu, ne? Tomu moc neverim...
Tak úplně doslova jsem to nemyslel. Samozřejmě by to poskládali z toho, co je k mání. Ale komponenty, design, rozložení ovládacích prvků atd. by odpovídalo použitému operačnímu systému. Věřím tomu, že kdyby si někdo dal opravdu záležet na tom, jak budou uspořádány HW ovládací prvky, bylo by to určitě mnohem rychlejší na ovládání. Samozřejmě spolu musí ladit SW a HW část co se týká ergonomie. Tam to podle mě ještě dost vázne.
ge0rge
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob srp 08, 2009 16:55
Zařízení: HTC Hero - Android OS

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od ge0rge »

no myslim ze by to v takovem pripade bylo predevsim poradne drahe a tak by to ani nemelo prilis velky uspech ... myslim skutecne uspech na trhu ne uspech u nekolika nadsencu :-)

jedina vyhoda by byla ze by sam sobe si microsoft neplatil drahe licence za wm :-) jako to musi delat chudaci ostatni...
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Microsoft příští rok možná představí dva WM komunikátory

Příspěvek od Tomáš Kubec »

cirka 200 až 300 Kč za licenci není zase taková tragedie. komunikátory s Androidem stojí prakticky to samé co s WM.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů