Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Sony Ericsson Xperia X2 po oficiálním představení vzbudil celkem velkou vlnu ohlasu (přečíst preview). Mě samozřejmě zajímalo, jak to bude s dostupností v České republice. Od českého zastoupení Sony Ericssonu jsem dostal informaci, že předběžná cena byla stanovena na 17 490,- Kč včetně DPH. Byl jsem ale upozorněn, že tato cena se ještě může změnit především s ohledem na kurz koruny vůči euru, proto ji zatím berte s mírnou rezervou. Telefon bude dostupný v průběhu listopadu, na český trh s v oficiální distribuci dostane pouze tmavá verze Elegant Black.

Obrázek Obrázek Obrázek

Hardwarové parametry SE Xperia X2
Operační systém: Windows Mobile 6.5
Displej: dotykový TFT, 3,2", WVGA rozlišení (480x800 px), 65 536 barev
Procesor: Qualcomm MSM 7200, 528 MHz, 3D hardwarová akcelerace OpenGL ES 1.0
Paměť: 512 MB ROM, 256 MB RAM, microSDHC karty
GPS: ano, 20 kanálů, Qualcomm, podpora AGPS
Komunikace: Bluetooth 2.0 s EDR a A2DP, Wi-Fi 802.11b/g, microUSB/USB 2.0
Telefon: čtyřpásmové GSM (GPRS, EDGE), UMTS/HSDPA (až 7,2 Mbps)
Fotoaparát: 8,1 MPx, automatický a fixní focus, LED blesk, stabilizátor obrazu, záznam videa ve VGA @ 30FPS
Baterie: Li-Pol, 1500 mAh
Doba hovoru: 10 hodin v GSM, 6 hodin v UMTS
Pohotovostní režim: 500 hodin v GSM, 640 hodin v UMTS
Rozměry: 110 x 54 x 16 mm
Hmotnost: 155 gramů včetně baterie
Další informace: X-panely, hardwarová klávesnice, pohybový senzor, 3,5 mm výstup na sluchátka, signalizační LED diody (barevný proužek ve spodní části zařízení), podpora 3D her, YouTube, Facebook, JAVA 2.1
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od ziminix »

No, tak tato cena mi přijde extrémně nadsazená, vzhledem k tomu, že výraznějších změn je prakticky minimum. Jedině že by konečně vyladili software a QC by podával výborné výkony, což však už asi nikdo neočekává.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Svestka »

No přesně to si taky myslím, cena je velice vysoko zvlášť teď kdy je v těchto zařízeních poměrně dobrá konkurence. Přístroj se mi sice designově líbí ale je to moc peněz za málo muziky.
killerGBU
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř pro 13, 2006 18:56
Zařízení: HTC TyTn II WM 6.5 23017 TPC MEGA V11

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od killerGBU »

za tyhle peníze si radši koupím omnii pro, která má větší display, rychlejší procesor a stojí 11 900 s DPH u O2
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od ziminix »

Sony Ericsson vsází na to, že lidi ji budou kupovat kvůli multimediální výbavě - 3,5mm, 8 mega foto atd. - a ne kvůli WM a práci.
denycek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 03, 2009 17:04
Zařízení: Qtek 8500

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od denycek »

No to nevím, jestli multimediální výbava = 3.5mm a 8mega foto (na co?). Ani kvůli jednomu si to většina lidí nekoupí. Čekal jsem, že X2 bude něco extra, ale to je, ale cena?. Za tuto cenu to neberu. Líbí se mi ta velikost, PAD ... Pokud tam je ten HW, co je níže, tak to nesplňuje má očekávání. Jedna věc je vyladěný systém, takže může běhat rychle i na tomto HW, ale kdo na to bude dělat další odladěný SW? Měl jsem X1 a tu jsem si měl asi nechat.To u mě asi vyhraje Omnia Pro.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od AtoM. »

Já myslim, že lidi si to budou kupovat právě kvůli těm 8 MPx. Pak taky zarytí fandové SE. Jinak nevim kdo a proč by to kupoval.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od carnero »

Tak ta cena není zrovna ideální (jak jsem si myslel), ale stále je to menší katastrofa než jak tomu bylo u X1. Ta byla nejen pozdě ale také hodně drahá. Těch 18 kKč je za komunikátor od Sony Ericssonu celkem dobrá cena. Pokud bude kvalitnější než X1, není moc co řešit.

IMHO sympatická alternativa k Touch Pro2 - výbava je prakticky shodná a celý mobil je menší, takže by mohla zaujmout i ty, kteří Touch Pro2 odmítají s tím, že je to kráva obrovská (což je).
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od ezzz »

Myslím, že tato cena by byla obrovská chyba, protože potenciální zájemci budou na X2 koukat velmi kriticky po, dalo by se říct, neúspěchu X1. Když si dám dohromady: Foxconn (bez urážky), nejasná budoucnost SE, trochu nepovedený první model SE s WM X1 a takováhle cena, vůbec bych nepřemýšlel a šel do OmniePRO nebo možná zkusil Nokii N900. Cena do 15K by byla tak akorát.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Libunda »

Je to krasavice inteligentní = designový skvost.
Nechápu, proc si nekdo stezuje na prostredí ( které jde zmenit). Dále nechápu, proc si nekdo stezuje na Qualcom GPS ( me funguje výborne) a jediné, co uznávám jako argument je ten procesor. Opravdu mohli dát Dragona...... jenze to bychom pak mohli cekat cenu kolem 20ky.
Jinak jeste k cene. Cenová politika SE byla odjakziva taková, ze nasadili premrstenou cenu, kterou snizovali az po nekolika mesících..........takze kdo si pocká, ten se docká.
EDIT: jeste ke zminované spatné kvalite X1. Jediný problém na zacátku praskající kryt, coz vyresila nová várka náhradních dílů od SE. Takze servis a je klid.
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od pavliicek »

ezzz: Nevim, proc si davas foxconn do negativ:-). Veci se tam montujou tak, jak si to preje zakaznik, takze pokud ten rekne, ze ta vyrabena vec projde 153 testama, tak to tak bude. Foxconn to nevymejsli, jenom vyrabi:-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od htcjirka »

coz vyresila nová várka náhradních dílů od SE. Takze servis a je klid.
Zatim nevyresila,na xda jsou stale uzivatele maji-ci stari telefonu 2 mesice nazpet od dnesniho data uz s modifikovanou casti zadniho krytu a stale se praskliny objevuji,bohuzel.
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Strunečka »

Reknu Vam, ze kdysi jsem si vzdy vyhranil hodne penez, tedy hodne, myslim ze jo pri platu na morave za 8000,- mesicne, je to az prilis treba 15 000,- za nejake pekne PDA. Stejne jsem si vzdy koupil tak za 13 000,- max. Postupne jsem si rikal, ze pokud si koupim i levnejsi telefon za nizsi cenu, zase tak moc neprohloupim, nakonec jsem si kupoval zarizeni za 5000,- a spokojenost je na miste. Myslim si ze je 18 000,- uz opravdu hodne premrstene :-(. To opravdu bych dal tech 11 000,- za tu Omnii.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Svestka »

Ale tak někteří lidé jsou prasata a potom to svádí na kryt samozřejmě né vždy ale přece i když je kryt slabší tak to nemění nic na tom, že prasklinka se sama neudělá.

Edit: Každý tady mluví stylem jo když už nic jiného tak omnia ale Omnia PRO je přece špičkový přístroj, který se zatím jeví v mnoha ohledech velice dobře udělán, kromě designu, který taky není u Omnie PRO nejhorší nevidím důvodu koupit horší zařízení a ještě o 5000 Kč dráž. Samozřejmě, že je brzy říkat, co je lepší nebo horší ale soudím zatím z informací, které o zařízeních jsou.
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od ezzz »

pavliicek: no dobře, minimálně Foxconn (vím že vyrábí počítače a příslušenství, dělá taky PDA?) vs. HTC (dlouholetý výrobce PDA, zkušenosti)
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Trapper John »

pro ty, který pořád nadávají na TP2, že je široká tak vám jen říkám, že jste paka vylízaný, široký display je podle mě velice dobrá věc, protože je přehlednější a lépe se na něm provádí spousta věcí, než na sice dlouhé, ale úzkém display. To radši budu v kapse nosit o pár mm širší telefon, stejně těch pár mm nikdo z těch chytráků, co pořád brečí, že je to moc široký ani nepozná. Jinak cena X2 je sice vysoká, ale ruku na srdce, kdo z nás si opravdu myslel, že bude pod 17 tisíc tak je blázen, osobně se mi X2 docela líbí, ale na svůj finální verdikt si počkám teprve až jí budu mít v ruce a trochu si jí odskouším. N900 není také špatná volba, ale cenově bude ještě dál než X2 a navíc kdo z nás chce používat telefon hlavně na šířku jak to N900 umí. Ale přidám se k ostatním když řeknu, že než X2 pořídil bych si raději omnii PRO :wink:

Příště bez nadávek, tohle je slušné fórum. ziminix
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od carnero »

Foxconn dělá všechno - vyrábí iPhone, dříve dlouhá léta vyráběl i-mate nebo některé z iPaqů od HP. Myslím, že Foxconn má s mobily a PDA stejně dobré zkušenosti jako HTC.
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od ezzz »

Tak to se omlouvám, to jsem nevěděl. Každopádně jméno výrobce HTC má pro mě osobně větší váhu než Foxconn. Bude to ale možná tím, že Foxconn neprodává pod svojí značkou. Ale jak říkám, pěkný nový avatar:-)))
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od Standa »

Já myslím, že zkušenost výrobce není tím hlavním, jde spíš o důslednost. Mechanické testy snad dělají všichni, dnešní CADy umí mechanickou simulaci, takže jsou schopny klíčové nedostatky odhalit ještě na obrazovce, a co se elektroniky týče, ke každému čipu dodává jejich výrobce dokumentaci a přesnou specifikaci, výrobce ví jak čip implementovat. A co víc, dneska mají výrobci k dispozici čipy, které v sobě sdružují vše, což dále zjednodušuje situaci.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Známe cenu Xperie X2, v ČR se začne prodávat v listopadu

Příspěvek od carnero »

Zkušenosti určitě nebudou rozhodující, ale lidi zpravidla uklidní - i mě. Přeci jen se dá očekávat, že někdo kdo již kvalitní mobil vyrobil, dokáže to znovu. Ale rozhodující přirozeně je, co si zadavatel nadiktuje a především co si zaplatí.

Stando, nedělá. Právě v těch testech je většina ceny výroby. Pokud se snažíš ušetřit, tyhle testy vypustíš. Takže ze 100 zařízení se jich 50 nevrátí na přepracování nebo nevyhodí ale jdou na trh s druhou padesátkou, která je v pořádku. A nikdy se mi nezdálo, že by montáž SMD součástek byla nějak zvlášť spolehlivá. A samotné součástky totéž. Za 5% chybovost zaplatíš balík peněz, za 1% chybovost zaplatíš takových balíků deset. Nečistoty, chyby materiálu... a studený spoj je na světě. Vynecháš testy a studený spoj je u uživatele. Jak umí CADy mechanickou simulaci je jasné, ale jak někdo simuloval bylo vidět na XPERII X1 (praská na jednom nebo dvou místech) nebo na S730 (praská na šesti místech). S každým zkvalitněním a lepším testováním výroby roste cena výroby snad exponenciálně.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 30 hostů