HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Jiří Hrma »

Taiwanský gigant HTC si nechal patentovat magnetický stylus, který se bude používat pro ovládání zařízení vybavených kapacitním displejem. Takové displeje jsou totiž schopny rozeznat pouze dotyk prstu, na jiné předměty nereagují. HTC ale rozhodně neobjevilo žádnou novinku, různě upravené stylusy se prodávají také pro iPhone, nikdo si to ale zatím nenechal patentovat. Už v pondělí si budete na SmartManii moci přečíst podrobnou recenzi HTC Hero, který je také vybavený kapacitním displejem ale žádný stylus k němu výrobce nedodává. Není to vlastně ani potřeba, protože Android 1.5 je dobře optimalizovaný pro ovládání přes prsty, ale občas jsem musel bojovat s psaním na softwarové klávesnici, kde by se mi mnohem pohodlněji psalo právě takovým stylusem. To jen pro upřesnění, že tento patent má smysl.

Bleskovka

Zdroj: WMPowerUser.com
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Kamil Pulicar »

No nevim jestli tento smer, kterym se htc ubira, je spravny.
iPhone je jeden a neni to jen o vzhledu a ovladani.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Soap »

Alespoň nám HTC dokazuje, že se stylusu nechce zbavit, a vzhledem k událostem uplynulé doby, je to poťešující zpráva.
Třeba se nakonec dočkáme kompromisu mezi ovládáním prsty a stylusem.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Thompson »

Kompromis nikdy není dobrý...teď už budu vývoj wm pozorovat s úsměvem na tváři :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Standa »

Na druhou stranu snaha se cení. Pro mě je sice jiné řešení, než téměř absolutně přesné o 75 procent méně využitelné, ale pro lidi, co mají stylus na psaní poznámek a pohodlnější datlování na displeji to bude dobré řešení.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od YAMATO »

Myslíte, že s takovým stylusem bude fungovat např. rozpoznávání písma, půjde kreslit/upravovat obrázky atd.?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Tomáš Kubec »

No hlavně doufám že všechny PDA nebudou mít kapacitní displej :-D
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Tior »

Toho se taky obavam a mozna se tak i bohuzel stane, vyroba kapacitnich displeju je levnejsi, lepe se implementuje multitouch, ovladani prsty a dalsi marketingove zajimave veci. Navic nove verze WM, Androidu,.. maji cim dal vetsi podboru ovladani prsty. Bohuzel, budoucnost vypada spatne:( . Pokud ten stylus bude podobny tem pro iphone, tak to bude hruza, kreslit se tim opravdu neda a presnost je taky dost mizerna.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od radospol »

bol by som zvedavy ci by si Stando s hentym stylusom na kapacitnom namaloval nejaky obraz v takej kvalite jak mas na stranke.

ps:dik za inspiraciu,zase som po dlhej dobe natiahol platno
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Svestka »

Dle mého není možné prozatím docílit přesnost dotyku s jakýmkoliv stylusem, prstem nebo jiným udělátkem je to prostě dáno strašně malým rozlišením dotykových bodů a z toho prostě nevyčaruje nikdo nic. Je to stejné jako by někdo chtěl zobrazit na rozlišení 640x480 obrázek s rozlišením 800x600 v plné velikosti, prostě to nepůjde. Tudíž prozativní technologie, která se používá u pocket pc zařízení nedovoluje přesné ovládání pomocí kapacitních displejů.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Standa »

radospol: na kapacitním asi ne, ten je dobrý na mačkání půlky displeje a posouvání obrovských posunovadel :???: .
Jaké plátno, reálné nebo virtuální? :-)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od radospol »

realne, momentalne ma chytil Warholov styl:-)
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Soap »

Pořád by nám chtěli cpát kapacitní displeje do pracovních nástrojů - WM komunikátorů, ale že by je napadlo je dát do PNA navigací kde by skvěle našli své uplatnění to né.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Diamant »

Svestka píše:Dle mého není možné prozatím docílit přesnost dotyku s jakýmkoliv stylusem, prstem nebo jiným udělátkem je to prostě dáno strašně malým rozlišením dotykových bodů a z toho prostě nevyčaruje nikdo nic. Je to stejné jako by někdo chtěl zobrazit na rozlišení 640x480 obrázek s rozlišením 800x600 v plné velikosti, prostě to nepůjde. Tudíž prozativní technologie, která se používá u pocket pc zařízení nedovoluje přesné ovládání pomocí kapacitních displejů.
Myslím, že technológia postupuje vpred aj u kapacitných displejov. A potom 4,3" displej je dosť veľký na to, aby sa tam dala docieliť uspokojivá presnosť.

Ja PDA využívam už od roku 2001 (iPAQ 3630). Hoci zariadenie telefón a PDA v jednom som začal používať až od roku 2008. Tak vlastnosti WM, ako aj rezistívnych displejov poznám veľmi dobre. Ale ja budem súdiť kapacitný displej u HTC až keď si ho vyskúšam. Ale páči sa mi myšlienka, že displej už nemusí byť taký náchylný na poškodenie ako pružná vrstva u rezistívneho, ak bude fungovať aj stylus, tak mu dám šancu. Ovládaniu prstami sa ale nebránim, nesmie však byť za každú cenu a musí ostať aj možnosť stylusu. A ešte sa mi páči myšlienka na multitouch. V praxi by to mohlo znamenať, že displej by sa mohol ešte o čosi predĺžiť na výšku (na celú prednú stranu) a v dolnej časti by tak mohla byť nie len klávesnica na písanie, ale napr. aj D-pad. Proste čokoľvek.
arecuk
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 16, 2009 15:01
Zařízení: HTC TOUCH PRO - IPHONE 3GS 32

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od arecuk »

zdravím všechny - také se mi moc nezamlouval kapacitní display ( manželka má rok IPHONA ), ale po zakoupení IPHONA GS a nainstalování většiny aplikací co jsem používal na WM jsem změnil názor. Téměř po měsíci provozu ani jeden restart, a to mu dávám záhul - stále testuji nějaké nové aplikace. Aplikace jsou lehce ovladatelné. Nechtěl bych tvrdit, že je IPHONE lepší, ale život s ním je pro mne snadnější. A to na něm dělám i půdorysy místností, není to tak perfektní jako na HTC TOUCH PRO se stylusem, ale dá se prstem vytvořit lehce. Kapacitní display dle mne lépe reaguje na povely, reakce jsou téměř okamžité. Možná vykoupeno absencí multitaskingu. proti WM nemám nic, ale kvůli pohodlí šahnu raději po iphonovi. Mám dual kartu, ale každé ráno zatím vyhrává jablíčko. Co mne moc fascinuje je funkce WIFI. U HTC , Toshiba G900 a Toshiba 910 se mi někdy spojil, někdy né. U IPHONA to maká na jedničku. Asi to chce první nezaujatě vyzkoušet a potom dělat závěry. Nejsem prográmátor ani maniak na úpravu registrů a tuning mobilu. Jsem jenom běžný uživatel co potřebuje PDA pro denní práci. A tady max. spokojenost.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Svestka »

No s rychlostí se samozřejmě může srovnávat WM s iphonem jen těžko a je to logické ale to je dáno otevřeností systému WM. Prostě je to daň za to že WM bez velkých úprav jede na spoustě druhů procesorů a rozličného hardwaru a je tedy svým způsoben univerzální, zatímco jak každý ví OS X se vyvíjí jen pro danou platformu a tak se může využít plný potenciál hardwaru. Docela mě překvapilo to rýsování na Iphonu abych řekl pravdu nedovedu si to moc dobře efektivně představit ale nikdy jsem to nezkoušel takže nemohu soudit. Co se týká wifi tak jde především o věc softwaru jelikož hardware je téměř ve všech obdobný a tuším, že existují i nějací jiní wifi clienti na stažení. WM je prostě systém kde se tak trochu počítá s tím, že uživatel má svobodu si "vše" předělat dle sebe a to je taky jeho hlavní výhoda oproti jiným OS pro mobily.

____________________________________
P.s. Nějak mi ale nezní slovo OS pro iphone, i když dělá stejné věci jako OS (správa paměti, vytváří společné rozhraní, řídí procesy...) tak více by se mi líbilo slovo firmware v tomto případě. Je to stejné jako symbian bych přímo za OS nepovažoval ale je to jen můj subjektivní pocit. Já sám ale kolikrát mluvím v tomto kontextu jako OS takže toto berte pouze jako vsuvku.
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od zipiik »

Bývaly doby (ony jsou vlastně pořád, jen mimo svět PC), kdy dodavatel HW psal i OS, to pak z HW dokázal vyždímat maximum a neoptimalizace OS na HW bývala označována za chybu...a vida, dnes je to pomalu vychvalovaná vlastnost :)
WM zas tak moc přenositelný není, nespustíte ho na ničem jiném než na ARM procesorech, které díky licencím sice vyrábí kde-kdo, ale pořád je to instrukční sada ARM. Bývaly doby, kdy WinCE bežely i na MIPS a SH3 procesorech, ale ty už jsou dávno pryč.
Otevřený systém si představuju jako BSD, Linux nebo Android, který umožní výrobcům lépe optimalizovat OS pro svoje zařízení, u WM to buď nejde nebo je to tak zdlouhavé a nákladné, oboje je pro ten OS docela průšvih.

Ačkoli nejsem ani vlastníkem ani příznivcem iPhone, nevím, proč by nebylo možné nazvat OsX operačním systémem. Sice neumožňuje editovat registry (což je u spotředního zboží, jakým mobilní telefon je, vcelku normální věc, taky by mě u televize nebo dvd rekodréru nenapadlo se hrabat v systému, přitom mi v menu přítomná GNU/GPL licence naznačuje, že tam nějaký opensource SW, tudíž i OS, bude), instalovat si aplikaci mimo oficiální zdroj (politické rozhodnutí výrobce), nemá multitasking, ale pořád je to OS - zavádí aplikace, řídí přístup k HW, umožňuje ovládání uživatelem, obsluhuje přerušení...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od Svestka »

Doby kdy výrobci hardwaru psali i OS jsou už dávno mrtvé ale to rozhodně nebylo dobré řešení, vždyť to byly doby kdy po změně hardwaru byl daný software zcela nepoužitelný jelikož jeho přepsání pro jiný hardware bylo nesmírně náročné. Byly to doby, kdy hardware byl nesmírně nákladný a proto se mu vše podřizovalo, doby kdy jen provoz samotného PC byl tak drahý, že se muselo šetřit s trochou nadsázky na každém taktu procesoru a neexistovalo, že by PC běželo zapnuté jen tak nadarmo. Dnes už je doba zcela jiná, hardware stojí vpodstatě pakatel při porovnání s minulostí, výkon je tak velký, že ho dokáží využít až velice náročné výpočty (neplést sem hry to je kapitola sama o sobě) a tak si můžeme dovolit trošku plýtvat výkonem díky čemuž ale získáme mnohem komfortnější přístup jak pro návrháře tak programátory a vpodstatě výhoda je značná i pro koncové uživatele. Výrobci hardwaru už nemusí psát celé systémy ale stačí napsat ovládač, díky kterému je možné bezproblému využít také velký potenciál hardwaru ale zároveň se zachovává přenositelnost softwaru mezi poměrně rozličným hardwarem, uživatel si tak může vyměnit procesor, grafiku nebo jiný hardware aniž by musel cokoli měnit v systému o vše se postará sám operační systém.

Když se provede jakési srovnání přenositelnosti OS v mobilních zařízeních tak by si jistě WM nevedlo zle, samozřejmě se nemůže rovnat například s novým androidem nebo jinými linuxovými platformami, už jen díky opensource licenci. Ale například palm os nebo OS x jsou na tom daleko hůř. Co se otevřenosti týče neměl jsem namysli opensource ale možnost koncové úpravy ať už pomocí zásuvných modulů nebo jiných prostředků. Co se týká BSD to bych sem moc netahal jelikož ten se tuším přímo v pocket pc zařízeních nevyskytuje a pokud ano tak velice zřídka a linux jako takový není vpodstatě ani OS ale pouze jeho jádro a filozofie systému. Je sice možné, že nějaký OS se přímo linux jmenuje ale to není nějak podstatné.

To jestli je optimalizace WM zdlouhavá nebo nákladná opravdu nevím, do toho nevidím ale vpodstatě je WM tvořen právě ony optimalizace nemusely být nijak velké a když se člověk podívá na úpravy různých ROM tak se jedná především o jiný software, jiné motivy a upravy v registrech. Určitě jsou mezi WM pro jiné zařízení nějaké rozdíly ale jistě nebudou nikterak velké už jen při pohledu na xda developers kde během né příliš dlouhé doby jsou schopni lidé vytvořit portaci ROM z jiného zařízení na jiné.

S tím operačním systémem OS x máš pravdu operační systém to je. Jak jsem psal je to spíše můj subjektivní pocit a nějak mi to pořád jako OS nepřipadá ale jedná se jen o dojem, i když špatný dojem. :)
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od pavliicek »

Dobrej OT;-)

Byl tu i horší :) ziminix
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

HTC si patentovalo magnetický stylus pro kapacitní displeje

Příspěvek od zipiik »

Omlouvam se za OT, ale ještě krátce zareaguju. Asi jsem ze staré školy, proto nevidím na vývoji OS na míru HW architektury nic špatného, umožnilo to ve své době pestrost architektur (pokud vynechám mainframe, midframe a unixové servery) - např. Atari ST/TT, fenomenální Amigy, Apple si od počátku také drží svůj OS, což mu nezávisle umožnilo měnit architekturu HW, má lépe otestované ovladače a ikdyž využívá omezenou HW základnu, může lépe optimalizovat.
Ona optimalizace umožňuje dnes mj. snížit energetickou náročnost, např. převedení výpočtu kolem gui a videa na grafický čip, který úlohu provede rychleji a za menší energetické náročnosti než CPU, což je pro mobilní zařízení docela důležité.

Pokud srovnáváme přenostitelnost OS v rámci mobilů, nejsou na tom WM zas tak špatně, je pravda že svět ARM je pestrý, jen výrobci HW se nějako zamilovali do Qualcomů a je to nuda, šeď...snad to už brzy přejde.

A už s OT končím, recenze na HTC Hero čeká...a doufám, že brzy testnu Hero na vlastní prsty :)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 54 hostů