HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Z připravované ROM pro HTC Touch Diamond2 předčasně unikla na Xda-developers aplikace Wifi Internet Sharing, která slouží pro sdílení internetového připojení ve vašem zařízení přes Wi-Fi. Je velmi pravděpodobné, že se s touto aplikací setkáme také u HTC Touch Pro2.

Bleskovka

Instalační cab soubor testovací verze (upravené pro VGA rozlišení), si můžete stáhnout na Xda-developers. Zástupce pro spuštění nehledejte v nabídce Start, ale v nastavení připojení, případně si můžete vytvořit zástupce ručně ze spouštěcího souboru \Windows\CMInternetsharing.exe.

Tip: Pokud požadujete pokročilejší funkce pro sdílení internetu, můžete vyzkoušet program WmWifiRouter.

Zdroj: WMPowerUser.com
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od tslany »

kdyby tam nedali ten pitomej vzhled tak bych to s největší pravděpodobností používal, takhle mi to nejspíš ani nepojede, přinejlepším to bude rozházený

4 farokh: mě ani nejde tak o rozlišení, jako o DPI 8-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Skoro by se dalo říct, že HTC 'objevilo Ameriku'. Nechci být pesimistický, ale připadá mi, že místo aby vyvíjeli něco noveho, tak vydávají to, co už dávno lidi používají od jineho vývojaře.
To by nebylo ani tak špatné, kdyby program alespoň rozšíríli o více možností nastavení, a ne o více grafických prvků, které akorát budou způsobovat nekompatibilitu na strojích s jiným rozlišením jak píše tslany.

EDIT: 4 tslany: tak jako tak to bude blbnout, starej dobrej wifirouter plně postačí a jde pomocí néj šířit net nejenom wifinou.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě tahle aplikace potěšila. Pokud to vemu z pohledu zákazníka - koupím si nový telefon, na kterém najdu spoustu bonusového software, který má celkem dobrou užitnou hodnotu, tak budu jedině spokojený.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od RDT »

Také nechápu jakoukoli kritiku. Podobná aplikace by měla být co nejjednodušší. Věrně znám uživatele, kteří mají problém používat defaultní Internet Sharing, kde doopravdy žádná nastavení nejsou.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od radospol »

HTC moze byt jedno ci to pobezi na inych rozliseniach,kedze to nevydavaju jak samostatnu app,ale je to vybava ich zariadeni. Idu stravnym smerom. Ked budem v buducnosti pokukovat po nejakom jejich zariadeni uz nemusim riesit take veci co by mali byt samozrejmostou napr. wifirouter, 3.5 konektor...co je len dobre.
Uživatelský avatar
mikt
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: ned dub 26, 2009 19:06
Zařízení: Diamond2

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od mikt »

Já to hodnotím jako velmi doré. I strategii HTC. V jednoduchosti je síla a pokud bude zařízení umět vše co se od něj očekává, (rozuměj vše co umožňuje) nebudou zákazníci nuceni nakupovat u konkurence. Používám TF3D a nemusím utrácet za jinou aplikaci, na minulém zařízení jsem měl instalovanou spoustu aplikací (např. na počasí, na snadné spouštění ...atd.) Pak jsem si začal zvykat na TF3d a prográmky od HTC a zjistil jsem, že spoustu softu nepotřebuji. (a komu se to nelíbí může si to jednoduše vypnout a používat klasiku.)
quentin
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv úno 28, 2008 11:46
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: Ostrava

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od quentin »

souhlasím s Jiřím Hrmou! Mám naprosto stejný názor,ale říkám si proč není nějaká aplikace pro propojení dvou PPC přes WiFi například na přenos souborů,místo BT??
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od TomasNM »

Jedina kritika z mojej strany na toto je ta,ze preco to nemame original od vyrobcu(HTC) uz davno? Osobne som to sice este nemal tu cest pouzit,ale nejake pripady by sa najst dali,tak som na to myslel uz asi 4 roky dozadu.
1echeck
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: čtv bře 13, 2008 20:04
Zařízení: Touch Pro 2
Bydliště: near ml
Kontaktovat uživatele:

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od 1echeck »

Je to v pohodě, jen nechápu proč to přišlo takhle po funuse? Asi jsou (byli) v holportu s výrobci bluetooth adaptérů :/ Teď ho můžu vyhodit..
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Qwerts »

Dneska jsem si nahodil novou Energy ROM pro D2 a celkem me prekvapilo kdyz jsem tam tohle nasel :) funguje to perfektne, sdileni pres BT mi porad vypadavalo :)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Pavel Vlasák »

quentin píše:souhlasím s Jiřím Hrmou! Mám naprosto stejný názor,ale říkám si proč není nějaká aplikace pro propojení dvou PPC přes WiFi například na přenos souborů,místo BT??
Přes WiFi můžeš přetahovat soubory pomocí FTP serverů.
tunerxxx
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 27, 2009 18:03
Zařízení: HTC

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od tunerxxx »

unus: Mohl by jsi poskytnout navod jak tedy data přes wifi kopírovat mezi PDA zařízeními? Nebo link...díky

EDIT: díky,vyzkouším.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC připravuje aplikaci pro sdílení internetu přes Wi-Fi

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Na obě zařízení nainstaluješ FTP Server for Windows Mobile který je free. Spojíš obě zařízení tak že v jednom zařízení vytvoříš novou WiFi síť s nějakým názvem, zatrhneš "This is a device-to-device connection". Pro menší spotřebu a vyšší rychlost deaktivuj "Data Encryption". "Síť ovšem bude nezabezpečena."
Na druhém zařízení se připoj k síti se jménem, které jsi zvolil na prvém zařízení. Pokud ji neuvidíš zadej prostě jen stejný název sítě a opět zaškrtni "This is a device-to-device connection". Pouze název sítě je podstatný pro připojení dvou zařízení a pokud dvě zařízení k sobě přistupují bez přístupového bodu je nutné aby bylo aktivováno i "This is a device-to-device connection".

Když už máš obě zařízení spojena pomocí WiFi a na obou běží FTP server. Přistoupíš na druhé zařízení pomocí nějakého FTP klienta a nebo pokud chceš pouze stahovat tak třeba pomocí Internet Exploreru. Do exploreru nebo ftp klienta zadáš IP adresu kterou vidíš v FTP serveru na zařízení ke kterému se chceš připojit.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů