Stránka 1 z 1

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 15:11
od Jiří Hrma
Ve včerejší bleskovce jsme psali o tom, že MarketPlace bude kompatibilní nejen s Windows Mobile 6.5, ale také se staršími verzemi 6.0 a 6.1, což je velmi pozitivní zpráva. České pobočky Microsoftu (respektive WM divize) jsme se zeptali, jak to vlastně bude se službou MarketPlace v České republice?

Bleskovka

Služba MarketPlace bude spuštěna po uvedení Windows Mobile 6.5 na trh (tedy až se do distribuce dostanou první zařízení s tímto OS). Využívat ji budeme moci i u nás, nicméně zde zatím budou platit některá omezení. MarketPlace pro nás bude dostupný v angličtině a čeští uživatelé si zatím nebudou moci žádné aplikace kupovat, protože platební systém pro ČR ještě nebude připravený, freeware tituly stahovat možné bude. Stejné podmínky budou platit i pro vývojáře, kteří budou moci na MarketPlace z ČR nahrávat pouze volně šiřitelné programy.

Obrázek

Na začátku roku 2010 bychom se měli dočkat lokalizované verze MarketPlace, ve které už nebudou platit žádná omezení a aplikace bude možné nakupovat běžným způsobem, stejně tak vývojaří budou moci své aplikace konečně začít prodávat. Situace bude tedy stejná, jako v případě Android Marketu, přes který není zatím možné v ČR legální cestou nakupovat aplikace.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 15:20
od Radek Hulán
"platební systém pro ČR ještě nebude připravený" -- toto jsem fakt nepochopil, co je tak těžkého na tom akceptovat kreditky z České republiky? I pokud nechtějí použít US centrum, ale české, tak případný interface na MUZO je otázkou týdne programování (testování, ladění, atd.).

V tomto je Microsoft ČR dost neschopný / nevýrazný, za tolik let nedokázal prokázat redmondské centrále vlastní důležitost třeba pro XBox Live, který také nemáme.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 15:26
od mlndsk
je nas malo a moc se tu krade :-(

Nicmene souhlasim, ze prijimat CZ kreditky pres US centrum je snad otazka jednoho kliku v nastaveni. Neskutecne.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 15:55
od YAMATO
To snad ani není možný, když už konečně přijde nějaká dobrá zpráva (MP i pro WM 6/6.1), tak to pro nás zas znechutí tímto. Já se už ani moc nedivím těm iPhone fanatikům, ono to sice nic moc neumí, ale co to umí tak perfektně a hlavně ty služby okolo jsou absolutně někde jinde. To je prostě k pláči jak si W podřezává větev. Staré příznivce znechucuje touchovinami - ale kam utéct? , novým zas nenabízí komfort srovnatelný s konkurencí...ale ti kam útést mají.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 16:42
od pfhawk
tak ono u Apple Storu tomu nebylo na zacatku jinak

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 16:46
od carnero
YAMATO: K tomu znechucení po dobré zprávě... proboha proč? Vždyť podpora pro WM6.1 a 6.0 má být na konci roku a dostupnost v ČR na začátku dalšího. Čeští uživatelé WM6.1 a 6.0 tedy dostanou Marketplace bezmála okamžitě. Uživatelé 6.5 si budou muset počkat několik měsíců.

AppStore byl dostupný pro ČR hned? Nevím, Androidí NěcoStore není dostupný v ČR dodnes. Takže se mi zdá, že Microsoft je sice pozadu, ale jinak praktiky stejné.

A jen tak btw: Já bych rozhodně sebelepší NěcoStore nevyměnil za Office Mobile. Někdo má holt dobré služby na netu a někdo má dobré ty věcičky uvnitř mobilu.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: stř črc 15, 2009 17:47
od YAMATO
No jo, možná jsem dnes nějak negativně naloženej :lol:

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: čtv črc 16, 2009 6:59
od TomasNM
Boze lidi,co tu placete nad nejakym Marketom. Doteraz tu nic takeho nebolo a aj tak sa dali programy kupit/stiahnut free. Myslim ze nikto si vtedy ani len nespomenul na nejaku takuto zbytocnost,s ktorou Apple tak nadherne ryzuje od vyvojarov. Lenze WM neni iP a my si vieme akoukolvek cestou nainstalovat soft na rozdiel od iP,ktoremu to Apple vyslovene zakazal inak ako cez ten ich AppStore.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: čtv črc 16, 2009 7:14
od Tomáš Kubec
tož také můj názor :-D

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: čtv črc 16, 2009 8:39
od carnero
Pro uživatele je to další cesta navíc. Kdo sháněl software na netu svépomocí, může v tom pokračovat jako dosud. Na rozdíl od Apple Microsoft (zatím) nikomu nebrání a nikomu neříká, jaký distribuční kanál musí použít. Pro uživatele je to tedy možnost navíc a žádné omezení. Myslím, že hlavně pro lamy to je pozitivní věc neboť jim stačí otevřít aplikaci v mobilu, stáhnout co chtějí. Jednoduše a rychle.

A pro vývojáře to znamená jedno místo, kam můžou nahrát svojí aplikaci. Nemusí řešit jeden, druhý nebo další obchod s aplikacemi přičemž jeden za druhým jsou ještě větší vykořisťovatele než Apple (stačí se podívat na rozložení peněz u Handango). Když so podíváš na Apple AppStore, je celkem zřejmé že na tom získali všichni - Apple hromadu peněz, uživatel snadný přístup k aplikacím a vývojáři snadnou distribuci k uživatelům. Nějak jsem nenašel nic, co by na tom modelu bylo nevýhodné. Co si tak čtu zahraniční články, na Windows Marketplace se mnohem víc než uživatelé těší právě ti, podle Tebe oškubávaní, vývojáři. Řekl bych, že křik vývojářů bylo to, co donutilo Microsoft vyrobit Marketplace. Ne uživatelé nebo jejich vlastní prachy.

Mobilní MarketPlace v Česku: Kdy se dočkáme spuštění?

Napsal: čtv črc 16, 2009 9:13
od Tonda512
Já se na to těším...nebudu muset "sjíždět" několik zdrojů, které jsou různě aktuální, ale budu vědět hned. Jasně jsou, třeba rss čtečky apod., ale tohle řešení se mi opravdu líbí více.