Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Sir Andrew: Já ten stylus snad zkusím, vypadá zajímavě ;-)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od ziminix »

carnero píše:ziminix: Docela by me zajimalo, jaky zisk se v pripade Symbolu dostavil. Spis bych rekl, ze preziva nez vydelava nebo dokonce prosperuje. A cela Motorola, pod kterou tusim patri, jde ke dnu i se Symbolem.
Ok, to byl možná blbý příklad, ale chtěl jsem tím prostě říct, že buď se vyrábí pro masy, za cenu pro ně dostupnou, a nebo se vyrábí pro těch pár jedinců, kteří si ale musí patřičně zaplatit, aby to firmu uživilo. Ale zisk je samozřejmě jistější z té masové výroby.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Daidalos »

Sir Andrew píše: US $0.80; FREE shipping = cca 15,-Kč včetně pošty až domů :wink:
Za ty prachy by nebyl špatný ani na WM. Seřízl by se hrot a velký stylus na doma je na světě. Alespoň se hned neztratí :)
Bral jsem cenu z Česka z nějakého dražšího obchodu ;)
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Sir Andrew »

Čeští obchodníci jsou darebáci - od nich brat leda rohlíky :wink:
Každý teď chce podnikat, mít eshop, být velký podnikatel... proto musí mít vysoké ceny, aby se uživili i třeba z jednoho prodaného výrobke denně. Konkurenční boj nějak nefunguje :(
Krásný příklad i třeba u velkých firem - viz včerejší téma o Compactu V.

Tipuju, že za položku "kapacitní display" bude několika tisícová přirážka. Přece nebudou super iPhoňácký display prodávat za cenu "obyčejného".
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od nirman »

vikino píše:Jde to i šťourátkem do uší, kamarád na to čistě nahodou přišel, když seděl "na trůnu" :-DDD Nevím ale jestli všema, tím co měl, to chodilo jak z praku :)
A nema to byt pouzite? Pak by to mozna tu vodivost tela melo :D
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od jacek »

Jiří Hrma : taky se mi zamlouvá, šlo by něco jako hromadně objednat, nebo každý za sebe?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Sir Andrew »

Nechci se míchat do vašeho kšeftu, ale myslím si, že vzhledem k tomu, že to stojí 15,-Kč, tak by se to už jen kvůli České poště nevyplatilo.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

jacek píše:vikino, Jiří Hrma,Standa : také mi nedalo a jal se ovládat HD uchošťouchem. Musím napsat, že mě to v životě nenapadlo a praktická stránka ukázala, že to jde, a v porovnání se stylusem stačí ťapnout slabě(menší tlak), což mě docela překvapilo.EDIT - velmi, velmi slabě :tlem:
Vždyť HD má klasický rezistivní display jako každé PDA, ten můžeš ovládat uplně čímkoliv, řeč šla o tom, že se kapacitní display nedá ovládat běžným stylusem, jen speciálním nebo přímo prstem, nevim jak je to s tim šťourátkem na uši, ale podle principu by to nemělo jít, protože je ten šťourák z vaty a plastu a ani jedno z toho není vodivé.

Jinak k tématu. Já si nemyslím, že je přechod na kapacitní displaye krokem zpět. Je sice pravda, že dneska je využití kapacitního displaye spíše na různé kravinky, ale to se časem změní. Vezměte v úvahu třeba takový g-senzor. Když se objevil Diamond s pohybovým senzorem, tak ho stejně 90% uživatelů používalo leda tak na hraní té hry s kuličkou, ale časem se chlapi z xda a jiní vývojaři postarali o poměrně široké využití senzoru. Stejnětak tomu bude podle mě i u kapacitních displayů. A když budou výrobci dávat v balení s PDA i speciální stylus (nejlépe menších rozměrů, než ten pro iPhone), tak to bude paráda.

EDIT: Nedávno jsem viděl zajímavý v časopise Chip zajímavý článek, který jednoduše vysvětluje rozdíly mezi kapacitním a rezistivním displayem, tak jsem ho oskenoval, můžete se na něj podívat ZDE

P.S.: Na kraji je to trochu neostré, on se časopis docela blbě skenuje, ale je to ve velkém rozlišení, takže stačí na obrázek kliknout a dá se to pak přečíst docela dobře.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od YAMATO »

No a dá se na kapacitním kreslit atp.? Nedá. Krok možná ne zpět, ale jinam určitě...
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Caddy »

ja taky teda kapacitni displaye moc nemusim, na iPhonu mi ani neprislo, ze by ta odezva byla tak super, taky mi nekdy na prvni pokus nezareagoval, stejne jako rezistivni....a hlavne ja nechci po displayi matlat prstama, stylusy pro kapacitni displaye jeou tlusty a mekky, je to taky divny pocit...a taky mi nereagoval zrovna nejlepe (zkouseno na Arene)...Proste ja chci stylus v tele pristroje amoznost ovladat cimkuliv, treba paratkem, kdyz je zrovna na stole prede mnou...

jo a jeste k citlivosti HD - mne teda prijde, ze blackstone je nejnecitlivejsi zarizeni, co jsme mel v ruce...proti ostatnim mi zareguje, az kdyz si to tak na treti pokus uvedomim a fakt do nej prastim....
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Kulík »

Citlovost displeje HD se nechá vyladit na špičkovou úroveň. Např. pomocí HD Tweeku, případně jsou na XDA ke stažení caby, které to udělají za tebe. Ve srovnání s iP mi nakonec přišel HD citlivější, ale to je samozřejmě vždy subjektivní pocit. Jinak osobně také kapacitní displej nemusím, alespoň do doby než bude stejně přesný jako rezistivní a stylus pro něj bude tak malý jako pro rezistivní.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

On je při ovládání prstem možná ctlivější než iPhone, ale při ovládání stylusem žádná sláva, zkoušel jsem to v jednom obchodě. Protože HD má display ve stejné rovině jako celé tělo, tak podle mě byla použita i krapet silnější blána dotykové vrstvy, jinak by byl náchylnější k poškození než zařízení se zapuštěným displayem.
Martyks
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 23, 2009 17:42
Zařízení: Samung i5700 Galaxy S, Samsung i900 Omnia

Nabídne WinMobile 6.5 nakonec podporu kapacitních displejů?

Příspěvek od Martyks »

YAMATO: áno dá ...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů