SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Diskuze o programech pro Windows Mobile

Které další platformy máme přidat do spektra SmartManie?

Anketa končí za pon črc 06, 2009 17:09

Android
78
39%
iPhone OS
34
17%
WebOS (Palm Pre)
55
28%
Symbian
32
16%
 
Celkem hlasů: 199

Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Putcha »

Ozaj, este ma napadlo, ci sa neplanuje potom zaviest aj IRC. Mohli by sa riesiet flamy tam a nespinit tym forum... Popr by to mohlo sluzit ako "technicka podpora" ak by niekto nechapal navodom, ale tym by asi utrpelo forum...
trent
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 24, 2009 9:41
Zařízení: SE, HTC

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od trent »

Na jednu stranu jsem pro rozšířění(jako třeba současné začlenění Androida mi přišlo naprosto přirozené a přišlo mi jako by tu byl odjakživa), ale na druhou stranu se trochu bojím, že to tu ztratí úroveň. Když vidím, jaké slovní bitky se konají na MM, nechtěl bych to vidět zde. Ano, šlo by to...trochu kontroverzně, že by v případě náznaku flame byl příspěvek a další na něj reagujíci ihned smazány, což vzbudí rozruch mezi pisateli. Také to bude vyžadovat moderátory profesionály.
Trochu mám obavy aby to nebyla příliš velká porce, protože to znaméná se zabývat všemi "otevřenými" OS. Takže jsem pro rozšíření, ale né na úkor kvality.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od htcjirka »

Urcite neni spatny napad smartmanii rozsirit o portfolio dalsich zarizeni postavenych na jinych platformach.Uz slovo smartmania tomu napomaha.Drzim tomu palce,ikdyz napr. iPhone neholduji.WM platforma je me nejblize,ale rad si prectu clanky i o jinych alternativach.A kdyz budu chtit ciste WM web je tu jeste ce4you :-D

P.S
Mozna sem zavita casteji i Radek Hulan :tlem:
Az ho rozdrazdite nejakym peknym pejivym clankem o iPhone :tlem:
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Hemmer »

A nešlo by to udělat tak, že by si uživatel v nastavení nastavil, který druh článku chce vidět ? Tím má a mysli, že bych si třeba v nastavení zaškrt pouze WM a ve foru bych viděl jen to co se týka WM.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od YAMATO »

Rozhodně výborný nápad, ostatně jak píše trent, Android zapadl naprosto bez problémů, IMO s iP to bude horší, ale s kvalitními moderátory - a ti zde jsou! - to nebude tak hrozné. Takže celkově jsem pro všechny, když už tedy Smart
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Hemmer: Psal jsem to v úvodu, že pokud by bylo potřeba, tak by se tahle funkce pro filtrování dala do uživatelského panelu přidělat, ale zatím to v plánu není. Pokud to spustíme, tak tomu nějaký čas necháme, aby si čtenáři zvykli a uvidíme, jaké budou reakce a jak to bude fungovat.

Putcha: IRC kanál je zajímavý nápad, i když nyní o tom neuvažuji...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Standa »

Ja myslim ze s filtraci to nebude tak zhave ne? Clanky muzou byt na prvni strance klidne dohromady a kdo nebude chtit neco cist, tak to... cist nebude :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,filtrace je nesmysl,kazdy si precte jen co ho zajima.
trent
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte úno 24, 2009 9:41
Zařízení: SE, HTC

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od trent »

K tomu IRC si myslím, že to moc fungovat nebude. Byl jsem účastníkem podobných pokusů a nik kloudného se nevyřešilo a lide nakonec ani nevědeli, co psát.Ale to je trochu OT.
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od webspider »

Líbí se mi nápad Jiřího Hrmy, jednotlivé "Bleskovky" by byli označeny ikonkou, která nejlépe vystihuje značku OS... napřiklad iPhone (apple) - nakousnuté jablko a další.

Jsem určitě pro rozšíření, sám mám doma TOUCH HD, N95 a plánuji koupi iPhonu a nebaví mě věčně prohlížet hromadu webů, než najdu odpověď na mojí otázku. Určitě bych měl vše pohromadě.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od carnero »

Myslím že Wolfenzi pravdu nemá. To že tu bude i iPhone neznamená přeci automaticky, že tu bude každá kravina. Kdyby to tak mělo být, bylo by to už dávno. Ostatně iPhone není jediný a i pro WinMo vychází hromada nesmírných kravin, které zde zmiňované nejsou. Nemyslím si, že by se to změnilo... to by k tomu museli změnit přístup redaktoři, kteří se tím marastem probírají a vybírají to zajímavé. A vybrat zajímavé můžou u všech platforem.
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Hemmer »

A co když se najde nějaká bleskovka, která by spadala pod více platforem (zrovna mě žádnej příklad nenapadá), to bude ve větvích kam spadá nebo jen v nějaké ?
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od webspider »

v tomto případě si myslím, že by mohla být označena třeba 4 ikonkama vystihující kam patří...


bylo by to možná přehlednější než to strkat do každé kategorie...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Standa »

Jiří Hrma píše:Bulvárním titulky ve mě nikdy nic moc nevzbuzovaly, ale je pravda, že pokud bych psaní článků nestíhal, tak bych se určitě snažil sehnat posily, což by nějaké finanční prostředky spolklo. Ale pokud to vezmu z druhé strany => více platforem => vyšší návštěvnost => lepší prodej reklamy, ze které by se redaktoři mohli zaplatit. A já věřím, že takto by to fungovat mohlo.
Jasně, já jsem jen popsal jeden z těch špatných scénářů. Samozřejmě hned nepředpokládám, že tak to bude. Jsem určitě všemi deseti pro rozšíření na všechny platformy uvedené v hlasování.
Časem třeba udělat srovnání pim aplikací nebo internetových prohlížečů atd. napříč platformami může být velmi poučné a očiotevírající :-).
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Pistolník »

Tento počin bych velmi uvítal. Všechny zde zmiňované platformy se dle mého názoru dají zařadit mezi "smart". A jestli ne - vadí to snad? I když jsem vždy měl jen WM zařízení, neznamená to, že nemám zájem vědět o ostatních. A říkat, že si to a to nikdy nekoupím.... Never say never ;-) . Dnes mám WM, zítra Androida a pozítří třeba ten ohryzek :twisted: Nemám tolik času, abych se několik hodin denně věnoval brouzdání po různých, často velmi nekvalitních stránkách "konkurenčních" fór. Nebaví mě také názory typu: "iPhone umí MMS a copy - to je bomba" a na druhou stranu "iPhone je sračka" apod., na těchto fórech často používané. Smartmanii čtu velmi rád pro kultivovanost přispěvků. I když dnes jsem se přesvědčil, že i zde fungují líté boje mezi přáteli žehu a vyznavačů pohřbů do země :-D . Mít vše pohromadě a od nezaujatých pisatelů je krásný sen. Vždyť co nechci, nemusím přeci číst - tak proč ty filtry? Takže pane Hrmo - hrr na to. Lidi si zvyknou. A snad se spolu naučí i slušně komunikovat.
Stavros Niarchos
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát pro 05, 2008 23:08
Zařízení: iPhone 4 + pár WM veteránů

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Stavros Niarchos »

Bomba nápad. Divím se, že na to konkurence nepřišla dřív. Tak skvělý recenze a články, jako píše Jirka, si rád přečtu i o jiných platformách.
priby
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 10, 2008 9:35
Zařízení: HTC Kaiser

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od priby »

Jako pravidelný čtenář smartmanie tento krok jednoznačně uvítám. Každopádně inspiroval bych se od jednoho nejmenovaného herního webu. Články se zde hází na jednu hromadu označené pouze ikonou o jakou platformu se jedná. Nahoře se pak dají jedním klikem platformy jednoduše vyfiltrovat.

Pro mě by to znamenalo vlézt na smartmánii, kliknout na ikonu WM a mám jen ty články co mě zajímají.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od nAscA »

Standa píše:Já bych byl pro rozšíření, ostatně i název serveru je "multiplatformní". Pro mě je důležitá kvalita článků a jejich objektivita, což zdejší šéfredaktor splňuje. A pokud bude stíhat psát ve stejné kvalitě články a recenze i na další OS, bude to jedině dobře :-).
Obával bych se snad jen jakéhosi "zbulvarizování" - více témat, více redaktorů, velký server, možná bude třeba jej více zkomerčnit a dopadne to jako Mobilmania. Lživé a přehnaně pochvalné články jen proto, aby se kliklo. V celkovém důsledku (zřejmě) dobrý byznys, ale nízká informační hodnota.

A můj flejmově subjektivní názor - Windows Mobile se snaží dostat mezi lidi, proto zadupává svůj počítačový původ a tváří se jako hloupý telefon. Hardware uměle stagnuje už několik let. Asi se proto na něj nelze zlobit - pokud má něco být populární, musí to být jednoduché a načančané. To platí např. v hudbě, a platí to i zde, v technice. Pro mě je to čas začít se poohlížet po jiné platformě (asi Android), a budu rád, když si o ní budu moct přečíst na tomto serveru.
Naprosto souhlasim.
I kdyz toho iPhonu, zejmena arogance jeho uzivatelu (viz Zive apod), bych se docela obaval. Ale rozhodne si o nem rad poctu ;)
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od kissman »

preferuji Android & Symbian. iPhone je pro jinou komunitu... :)
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Tonda512 »

Přesně tak, ale já spíše Android a WebOS.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů