HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Během včerejšího dne dostali někteří redaktoři zahraničních serverů pozvánky na tiskovou konferenci společnosti HTC, která se opět uskuteční v Londýně. Akce se bude konat 24. června, ale žádné detailnější informace nejsou v tuto chvíli známy. Pravděpodobně se dočkáme premiéry dalšího komunikátoru (případně i několika zařízení). Horkým favoritem je zařízení HTC Hero, který má ale pracovat se systémem Android, nikoliv s Windows Mobile. Některé zdroje hovoří, že bychom se mohli dočkat premiéry modelu Touch HD2 (Whitestone / Firestone), což by bylo hodně zajímavé.

Bleskovka

HTC v nedávné době uvedlo na trh dva velmi atraktivní komunikátory Diamond2 a Touch Pro2, a pokud by tuto řadu doplnil i Touch HD2, byla by nabídka výrobce opravdu lákavá.

Obrázek
Představí snad HTC nástupce Touche HD?

Zdroj: PocketNow.com
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Jiří Hanč »

Spíše by se mohli pochubit se Superstar, Toth a možná i Star...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Radek Hulán »

Na současných HTC modelech není po stránce HW co vylepšovat - implementují veškeré existující technologie, skvělé 800x480 displeje, vydrží dlouho na jedno nabití baterie, mají výborné mechanické provedení, plus nejlepší doplňkový SW pro Windows Mobile, co je na trhu.

Osobně si myslím, že HTC udělalo chybu v tom, že vyrobilo dokonalá mobilní zařízení (Touch HD, Touch Pro2) a v nových už prostě není co zlepšovat :) V podstatě jen obalují to samé trošku jiným marketingem a trošku jinou krabičkou...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Radku, nemyslím si, že by to stále byla dokonalá zařízení. Určitě nejsem jediný, komu vadí absence D-padu nebo nějakého dalšího ovládacího prvku. Sám si měl TyTNa II, tak asi víš, o čem mluvím. Neříkám, že to bez toho nejde, ale HDčko, Diamond2 nebo Touch Pro2 by se mi s nějakým joystickem nebo čtyřsměrovým ovládacím prvkem ovládal mnohem lépe.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od mlndsk »

Ja myslim, ze to je otazka osobnich preferenci. Mel jsem Touch Pro a dpad jsem pouzil slovy jednou, kdyz jsem chtel zkusit, zda vubec funguje.

Pokud je aplikace dobre napsana, rozumej pocita s absenci dpadu, tak neni vubec potreba (po hrichu jich neni zatim mnoho)

X lidi tu porad mele dokola, ze bez dpad to nejde poradne ovladat, ale prece nejsou u HTC blazni, asi to nikdo nechce, proto to tam nedavaji. Ani nova zarizeni to nemaji, ikdyz mohl vyrobce nejaky cas zjistovat, co lidem chybi - v mezicase mezi HDckem a Diamond2, pripadne Pro 2.

Musim rici, ze Touch HD je spicka, nicmene dokonale zarizeni to neni ani nahodou. Minimalne tomu chybi poradne ovladace ke grafice, aby to dokazalo prehravat 800x400 v rozumnem datovem toku, poradny VoIP (ne ze se budu tyden hrabat v konferencich, abych nasel zpusob, jak to rozjet bez kilnuti GPS a presmerovani do sluchatka), poradny fotak to nema (ano mobilem nefotim casto a nic duleziteho, ale...), az v piratskych ROM je trochu pouzitelne TouchFlo, reset tlacitko pod krytem atd. atd. atd.

Kazdopadne nic lepsiho neni, snad jenom Pro2, ktere je ale zase tezsi a vetsi.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od dvzd »

Jediné, co HáDéčku chybí, je blesk k foťáku. Ovládací tlačítka a jiné ovládací pitomosti mu rozhodně nechybí.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Standa »

Ne ne, pan Radek Hulán má pravdu, profesionál ve svém oboru se pozná. Na co zastaralý d-pad a další tlačítka, když máš skvělé a moderní TouchFLO3D? D-pad a tlačítka navíc zvyšují hmotnost zařízení a prodražují výrobu. Na co dioda fotoaparátu v pda? Kup si kvalitní špičkový přístroj k tomu určený. Pokud si potřebuješ večer posvítit, je k dostání spousta profesionálních LED lampiček na klíče. No a co že dnešní telefony již nemají dostatek výkonu na přehrávaní filmů? Každý špičkový manažér má doma dokonalou min. 80" plazmu. Proč potřebuješ konektor pro jack 3.5mm? Každý dokonalý WM telefon má přibalená velmi kvalitní sluchátka, která lze bez problému připojit. Proč nemít slot na kartu pod krytem přístroje? Opravdu skvělý člověk nemusí každý den měnit hudbu na kartě, ani jinak s ní operovat, na to má doma špičkovou hifi sestavu.

Naopak! Já děkuji výrobcům za to, že mi otevřeli oči! Že méně považuji za více, a že každý rok s radostí utíkám do obchodu utratit peníze za nový, skvělý a špičkový telefon! Co na tom, že i ten předchozí byl dokonalý a ten před ním též? Já ho prostě musím koupit když je tak špičkový!
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Radek Hulán »

Jiří Hrma píše:Určitě nejsem jediný, komu vadí absence D-padu
Jediný nejsi, ale minorita určitě. D-pad je dobrý na staré aplikace a staré hry, které nejsou uzpůsobené na ovládání prstem, ale to pro nové aplikace neplatí. Je to "problém", na který si za nějakou dobu nikdo nevzpomene - stačí používat "Touch friendly" aplikace.
dvzd píše:Jediné, co HáDéčku chybí, je blesk k foťáku. Ovládací tlačítka a jiné ovládací pitomosti mu rozhodně nechybí.
Jo, blesk je jediná drobnost, co by se hodila. Na druhou stranu, ony ty integrované "blesky" mají dosah v desítkách cm, takže je to jen na velice specifické použití...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od YAMATO »

mlndsk píše:Pokud je aplikace dobre napsana, rozumej pocita s absenci dpadu, tak neni vubec potreba (po hrichu jich neni zatim mnoho)
A co ty desetitisíce aplikací vzniklých před Touch mánií? Často jde o skvělé věci! A nebo co když nechci kvůli každé broskvovině patlat display? Mám HD a s většině věcí jsem spokojený, ale ten D-pad tam brutálně chybí a přemapovaní tlačítek na hlasitost je hodně chabé řešení.

Nakonec ty pitomce napadne tam ještě nedat stylus...ale pak zbohem kreslící aplikace, rozumná práce s textem, tabulkama atp., zbohem všechny aplikace, co s tím nepočítají...zbohem WM.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Standa »

Uvidíme, kam se situace vyvine. Lidem jako mlndsk, dvzd, Radek Hulán a podobným plně dostačuje jednoduchý a levný LG Viewty s větším rozlišením displeje, plus s možností editace Wordu, kvalitním internetovým prohlížečem a navigace. Systém jako WM přesahuje jejich meze. Buď si to výrobci mobilů uvědomí a nabídnou jim adekvátní produkt, nebo se k ním skloní Microsoft s WM a my přijdeme o pda. Bohužel.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je ale zajímavé, že si Windows Mobile a komunikátory začaly hrát na "touch friendly" až po představení iPhonu, a za sebe mohu říci, že mi původní koncept vyhovoval více (stylus a klasické nabídky). TouchFLO 3D je dobrý nápad, Windows Mobile 6.5 přinesou také spoustu zajímavých inovací, ale za sebe si myslím, že by se nemělo zapomínat na takové prvky, které jsou pro Windows Mobile klíčové, a těmi funkční klávesy a další ovládací prvky bezesporu jsou.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od YAMATO »

Hlavní problém je v přehrávání...určitá míra touchovitosti neuškodí, pokud to přispěje k lepší ovladatelnosti základních funkcí. V zásadě mi třeba TF3D přijde docela šikovné, i když teprv až po poštelování. Ale proč cpát touchovitost i tam, kde naopak ovladatelnost zhoršuje? Nebo dokonce - pokud zmizí stylus...a toho se dost obávám, když zmizel D-pad a spol., tak je to v logice dalšího vývoje - mnohé věci prostě neumožní? Vždyť je to absurdní.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Standa »

Tady to vidím tak, že HTC perfektně odhadlo další směr. Umělo se trefit přesně mezi ty zákazníky, které vzala módní vlna touch iPhonu, ale kteří zároveň iPhone nemají v oblibě. Je totiž příliš populární a pro masy, a to oni přece nejsou - jsou lepší. Za toto si vedení HTC opravdu zaslouží odměnu, protože takový úspěch se neopakuje často.

Já proti touch softwaru taky nic nemám, ale je třeba odhadnout míru. Touch se nehodí na všechno. Toto displejové náboženství poslední doby je dovedené do absurdna. Ale chápu lidi, co měli celý život úplně normální telefon, jsou teď slepě nadšeni a všechno musí ovládat přes displej. Ti, co si to odbyli už kdysi před čtyřmi a více lety mají toto nadšení za sebou a pda jen používají :-).
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od YAMATO »

Ostatně by to nemuselo vadit ani nám, co ještě znají výhody D-padu a dalších tlačítek, kdyby udělali jedno dvě kvalitní zařízení v netouch nebo aspoň netoliktouch (což bych preferoval) provedení. Ale asi je nás fakt málo :-(
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Radek Hulán »

Standa píše:Uvidíme, kam se situace vyvine. Lidem jako mlndsk, dvzd, Radek Hulán a podobným plně dostačuje jednoduchý a levný LG Viewty s větším rozlišením displeje, plus s možností editace Wordu,.
Označovat mě za nenáročného může jen naprostý blázen :-) Nakonec právě pro MM.cz jsem psal na Touch HD recenzi:
http://www.mobilmania.cz/clanky/radek-h ... fault.aspx

D-pad -byl- nutný pro zařízení s 2.8" displejem, protože tak malý displej se prstem nedá ovládat a D-pad tedy suploval část ovládání. Dnes ale nutný není, pokud se bavíme o profi aplikacích. Samozřejmě, děti jako je Standa, kteří D-pad používají na postarší (a většinou ukradené) hry, ti jej opravdu potřebují, ale pro email (sync na Exchange), internet, kalendář, dokumenty, až třeba po Remote Desktop dokonale vyhovuje na 3.8" LCD prst, případně stylus (pro ten Remote Desktop, kde výborně nahrazuje myš).

Jediné použití D-padu je de-facto pro staré hry, a to mě opravdu nevzrušuje (a většinu lidí také ne). To, že Touch HD není dokonalá herní konzole možná pár lidem vadí, ale děti si zase zařízení za 15t Kč nekupují...

S externí Bluetooth klávesnicí naopak Touch HD nahradí kdejaký netbook :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Standa »

Kradené hry?? Mám taky začít pištět jako ty na nejmenovaném fóru, kde jsi hrozil trestním stíháním všech okolo?
Pokud ti už došly argumenty, znamená to, že bys měl ukončit debatu, dokud nezačneš o věcech přemýšlet, frajere.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak s tímhle nesouhlasím, D-pad rozhodně není jen pro ovládání her, ostatně kdy jsem na WM hrál nějakou hru si už opravdu ani nepamatuji. Ale jde o to, že když se chci pohybovat třeba v detailech konktaktu, v textových zprávách, ve správci souborů a spoustě dalších míst, tak zde se mi to stále lépe dělá d-padem (a určitě nejsem sám a snad ani v menšině). Ano, WM se dají bez d-padu používat, ale já tvrdím, že s ním je to o něco jednodušší, a rozhodně nezabere tolik místa, aby tam nemohl (na rozdíl od nějaké zoomovací lišty), být. To je celé, o čem se tu celá diskuze točí.

Externí klávesnice nebo hardwarová klávesnice udělají pořádný kus práce, ale co když nechci pokaždé klávesnici připojovat (tady mám na mysli Bluetooth), co když chci prostě jen něco rychle provést, pohybovat se v nabídce, a přes displej to prostě není tak snadné. Souhlasím, že u úhlopříčky 3,8" na Touchi HD jsou už jednotlivé ovládací prvky systému větší a dobře přístupné (o čemž jsem psal a chválil i v recenzi), ale nesouhlasím s názorem, že se Windows Mobile zařízení musí kopírovat iPhone a ignorovat ovládací prvky, na které by tam zcela normálně prostor byl (na boční stranu snad není problém přidat funkční tlačítka, stejně jako d-pad pod displej). A už vůbec nesouhlasím s názorem, že to, co zrovna Radku vlastníš, je nejlepší, byď je Touch HD skvělý produkt (zde samozřejmě hraje roli i faktor toho, co komu vyhovuje, ty bez D-padu fungovat můžeš, a netvrdím, že já ne, nicméně s ním by bylo ovládání systému o něco pohodlnější). A koneckonců, s touhle "touch" mánii přišel právě iPhone, který ty odsuzuješ (ano, iPhone je pro zábavu a spíše pro hry, než pro profesionální organizaci času, jako tomu je u WM, byď nabízí také celkem slušný kalendář a narozdíl od Androidu umí defaultně synchronizovat s Outlookem, ale to už zabíhám úplně mimo). Proč tedy některé prvky z něj výrobci, a nejen u WM, takovým šíleným způsobem kopírují?

A co se týče Standy a označení ho za "dítě", tak to je dost scestné, zrovna Standa používá Windows Mobile zařízení déle, než 5 let, a i když jsou jeho názory někdy trochu útočnější, tak si rozhodně nemyslím, že je nutné ho označovat za někoho, kdo "většinou" používá nelegální aplikace, to zrovna na něj opravdu vůbec nesedí.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od YAMATO »

Boha jeho, Huláne, když jsi měl Kaisera, tak jsi chválil, že je možnost si vybrat ovládání...dotek, stylus, D-pad, kolečko...a měl jsi pravdu! Nadával jsi na iPhone kvůli nemožnosti si vybrat...a opět jsi měl pravdu. A teď najednou takovéto pseudoargumenty a dokonce urážky?
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Tior »

Radek Hulán: Pokud říkáš, že je Touch HD dokonalé zařízení, pak si dost nenáročný. Například grafický výkon není moc úžasný, teď ale nemluvím o TouchFlo, který je dobře optimalizovaný. Dal má plno dalších nedostatků, absence d-padu mezi ně rozhodně patří a všechny aplikace rozhodně nemůžou být finger friendly...nedovedu si představit efektivní ovladání prstem u tabulek, u investičních aplikací, prostě u všech aplikací kde je potřeba zobrazit co nejvíce funkčních prvků a že těch aplikací není málo. Argumentovat tím že d-pad používáme u kradených her je dost ubohý a věř že i zkušený manažer si rád zahraje kvalitní hry jako má třeba iPhone. Nejde ale jen o hry, HW akcelerace se dá skvěle využít i v systému...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC chystá na 24. června odhalení několika novinek...

Příspěvek od Radek Hulán »

Jiří Hrma píše:pohybovat třeba v detailech konktaktu, v textových zprávách, ve správci souborů a spoustě dalších míst, tak zde se mi to stále lépe dělá d-padem
Na to je přece určeno skrolování prstem díky TouchFlo, a rozhodně není potřeba D-pad. Stačí jen používat "touch" optimalizované aplikace - (skvělý) Resco Contacts, Resco Explorer, SBSH Calendar Touch, namísto těch se starší "D-pad" koncepcí (třeba Pocket Informant).

Je fakt, že jsem musel třeba onen dříve oblíbený Pocket Informant změnit na SBSH Calendar Touch, ale je z toho hezky vidět, že D-pad není nutnost, ale je to pouze o aplikacích. A nové aplikace se dají ovládat jen dotykem.

Dříve to nešlo, protože prostě 2.8" je moc malé na pohodlné ovládání prstem - a proto třeba TOuch Pro považuji za vyloženě špatné zařízení, protože to není ani ryba ani rak - je marketingově propagován pro ovládání prstem, ale prstem se nedá ovládat. Člověk musí použít stylus a HW klávesnici. Na tom není nic špatného, jen některé lidi ta reklama zmate, a pak zbytečně na HTC nadávají..
Tior píše:Radek Hulán: Pokud říkáš, že je Touch HD dokonalé zařízení, pak si dost nenáročný. Například grafický výkon není moc úžasný,
Neznám jedinou aplikaci, kde bych potřeboval (ten pubescenty požadovaný) 3D grafický výkon. Opět, pokud jsi dítě, může tě údajný (na XDA je určitě hromada ROM, které to řeší) prý "neůžasný grafický výkon" bolet, ale já 3D hry na telefonu nehraju. Nemyslím si, že Touch HD či Touch Pro2 je určen pro hry ;)

Tedy, mám na telefonu šachy, ale tam je mi zcela jedno, jestli se figurky (třeba) ve 3D nakreslí o pár mikrosekund později oproti telefonu Y :) To je dokonale irelevantní..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů