Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost NetAcceler přišla minulý týden na trh s novým internetovým prohlížečem Mach5, který se podle prvních ohlasů opravdu povedl. Mach5 v sobě kombinuje některé prvky z mobilní Opery a prohlížeče SkyFire. K tomu přidává velmi pěkný grafický kabátek a několik vlastních nápadů, které dokážou zpříjemnit internetové prohlížení. Redaktor serveru WMExperts dokonce prohlížeč Mach5 označil za "proklatě dobrý", je s ním prý opravdu spokojený.

Bleskovka

Mach5 je velmi rychlý a velice snadno si poradí i s přehráváním YouTube videí, které zobrazuje ve vlastním přehrávači. V současné době je k dispozici testovací trial verze, která bude platná jen do poloviny tohoto měsíce, proto byste s případným testováním neměli příliš otálet. Pro stažení je nutné projít krátkým registračním procesem, kde je potřeba zadat váš e-mail (na který vám bude odeslán link pro stažení) + mobilní číslo. Formulář ale akceptuje pouze čísla z Hong Kongu, proto zde zadejte libovolné číslo v tomto formátu "9xxxxxxx". Poté už si jen stačí stáhnout QVGA nebo VGA verzi prohlížeče z vygenerovaného odkazu (podle slov výrobce Mach5 podporuje všechny typy rozlišení displeje).

Mach5 na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ADOcjnjhwck[/youtube]

Zdroj: WMExperts.com
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od shark »

umi mach5 zoomovat na diamondu kurzorovym koleckem, tak jako opera ?
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Milan Pištělka »

Ihned jsem se vrhl na vyzkoušení a bohužel nejde nainstalovat. Asi mu vadí WM6.5. Zpět na WM6.1 se kvůli tomu vracet nebudu. Škoda, už jsem se těšil na tu rychlost.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je to tak, výrobce zatím podporuje pouze Windows Mobile 6.1 a brzy by se měl objevit ještě instalátor pro WM5. Obejít by to šlo úpravou cab souboru například ve WinCE CAB Manageru.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Tonda512 »

Milan Pištělka píše:. Škoda, už jsem se těšil na tu rychlost.
Já se taky těšil na rychlost blížící se OM, ale překvapení se nekoná...o malinko rychlejší než Skyfire...Zůstavam u opery mini..
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Milan Pištělka »

Přátelé, odvolávám co jsem napsal..... :-)
Když jsem se jal analyzovat instalační cab, tak mi bylo nahlášeno, že file is corrupted. I zkusil jsem jej stáhnout podruhé a podařilo se. Jde to nainstalovat na HDčko s WM6.5.
Ovšem co se rychlosti týče, je NetFront3.5, který používám, skoro rychlejší a navíc i při zvětšení umí zarovnávat text na šířku, což jsem u Mach5 zatím nevyloudil. Mach5 je však velmi pěkně udělaný, ovládání se mi moc líbí. Zatím budu tyto dva kousky porovnávat.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od tslany »

stále zůstávám u NetForntu a čekám na Fennec v NeTouchovském stylu
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od TomasNM »

Ja teraz momentalne ficim na cinskom UCWeb-e. V porovnani s OM vie kopirovat text,ma multitab a je tiez bleskovy. Obcas mu sice trva chvilu spracovat stranku,coz je zrejme vec serveru,ale OM to tiez robieva zhruba v rovnakom pomere. V Mach5 som tusim nevedel rozbehat viac stranok,ale mozno som zle pozeral.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No ja sem celkem spokojen s IrisBrowser a taky jsem zvědav na finální verzi Fennecu, jenom doufám, že to nebude zklamání a že si víc dají pánové z Mozilly záležet na svižnosti, než na touch-vzhledu.
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od lld »

Chtěl jsem zkusit, ale bez dotykového displaye se mi nepodařilo pohnout z úvodní obrazovky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od Jiří Hrma »

lld: Mach5 je jen pro Pocket PC s dotykovým displejem, ne pro smartphone telefony.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od IkE Blaster »

Vyzkoušel jsem, nefungovalo, šlo pryč. Ale jinak povedeně rychlé GUI

UCWeb - to samé, fungovalo, ale často velmi pomalé, většina hostingů v Evropě je na tohle špatně napojená (ale seznam třeba běží rychle). A celkem špatně bych řekl vykresluje různé layouty.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od RDT »

Tyhle pseudoprohlížeče přímo nesnáším. Je to úplně to samé, jako třeba Skyfire. Prostě vzdálená plocha na server, kde běží desktopový prohlížeč a do vašeho mobilního prohlížeče (teda spíš mobilního zobrazovače obrázků) odesílá screeny obrazovky. To se mohu připojit na vzdálenou plochu domů a efekt bude stejný. Vlastně lepší, protože budu mít svojí IP adresu, český server (a ne server někde v Asii, kterému trvá ping na české servery stovky milisekund a některé servery ho rozpoznávají jako spam robota) a pořádný prohlížeč. Když už, tak už. A ne tohle.

Jentak pro zajímavost, server, který používá Mach5: Windows Server 2003 s internetovým prohlížečem Microsoft Internet Explorer 6 (omg).

A víte co je nejlepší? Přihlást se s takovým pochybným serverem třeba ke svému bankovnímu účtu.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Mach5: Kvalitní internetový prohlížeč se zajímavými funkcemi

Příspěvek od tslany »

přesně tak, to už je lepší si doma sestavit nějakej nízkoodběrovej PC a přihlašovat se přez EDGE a nebo si koupit Sony Vaio UX (zajímavý, že obojí má RDT v jednom příspěvku, akorát že jedno v profilu, druhý v textu :-D )
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 57 hostů