Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Lukáš Mano »

Speedbooster 2.0 je šikovná utilita, která vám pomůže získat maximální výkon z vašeho komunikátoru. Snadno a rychle si můžete upravit výkon a parametry podle momentální potřeby, například při sledování filmu nebo GPS navigaci. Speedbooster obsahuje velké množství tweaků a nastavení nejen pro správu operační paměti RAM, ale také pro prioritu procesů či konfiguraci procesoru.

Bleskovka
Speedbooster 2: aplikace pro zvýšení výkonu vašeho PDA

Speedbooster na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hCJGYF8B-Hw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xkdRnBuHDjk[/youtube]

Trial verzi, která je funkční po dobu 5 dnů, můžete stahovat ze stránek výrobce - Teksoft.

Zdroj: MobileTechAddicts.com
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od Wolfenzi »

A na Blackstonu to funguje ?
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od Lukáš Mano »

Ano na HD to funguje korektně.
Nallim
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 30, 2007 12:57
Zařízení: Nexus 5X

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od Nallim »

Jak silný dopad to bude mít na výdrž?
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od Wolfenzi »

A jak silný dopad to bude mít na HDčku na výkon ? např. jaký bench bude mít video v coreplayeru co má normálně 110% ?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od ziminix »

Možná to bude znít trochu blbě, ale nebude jednodušší, když si to sami vyzkoušíte?
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od RDT »

Trochu blbě to zní, protože uživatel si většinou stáhne a vyzkouší aplikaci až po tom, když ví, co dělá a jak funguje. Já ji testovat nebudu, ale nevěřím tomu, že by bylo možné přetaktovat Qualcomm MSM7201A.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od ziminix »

Jistě, ale pochybuju, že Lukáš Mano aplikaci dlouhodobě testoval, aby tady mohl říct, jaký má efekt. Čili by měli dotyční tazatelé použít buď Google a pokud na něm nic není, tak ji sami vyzkoušet.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Vymáčkněte ze svého komunikátoru maximum

Příspěvek od IkE Blaster »

Ono to asi také není o přetaktování ale prioritě procesů. Stejně mi to přijda jako aplikace s titulem "podivnost roku", taková... prostě divná
Marihuan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: sob úno 23, 2008 23:15
Zařízení: SE Xperia Neo
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Marihuan »

ZIMINIX: jasně že je jednodušší si to sám vyzkoušet ale když někdo napíše a zeptá se co je ta aplikace zač nemusíš hned "odpovídat" ať si to každý vyzkouší sám, ten co se to teprv chystá vyzkoušet se jen ptá těch co už to zkoušeli co ta aplikace dokáže atd. ....tím nechci nijak rýpat ale měli byste mít všichni snad trpělivost s "nováčky" ! každý jednou začíná.....

Edit: ikdyž je samozřejmě lepší ať si to každý vyzkouší sám...:-D
Lakva
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned črc 20, 2008 23:57

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Lakva »

No, já si myslím, že Ziminix chtěl něco takového napsat především aby uvolnil vnitřní napětí z toho, že sám nemá nejmenší tušení o co vlastně jde. ;-)

Jinak s vyzkoušením výslednho efektu na vlastní PDA souhlasím, nicméně přecejen... takovýto v podstatě nicneříkající příspěvek (myslím úvodní bleskovku) bych pochopil někde na fóru jako "hele, kucí, tohle jsem našel, vyzkoušejte taky a řekněte co/jak to dělá". Tam jsou většinou experimentátoři, kteří mají čas a jejich "režim provozu" dovoluje laborování i s tím rizikem, že si PDA na chvíli zcihlí...
Tady na SmartManii bych spíš čekal trochu fundovanější zprávu, která by v případě takovéhoto softu aspoň lehce nastínila princip činnosti. Zanícený uživatel, který ale laborovat nechce nebo nemůže (takové bych na profesionálním serveru tohoto formátu očekával, ale třeba se pletu a zaměření má být jiné...), by si alespoň mohl udělat přibližný odhad, jaký efekt by ta utilitka mohla mít, jaké je riziko případného poškození a s jakými následky.

Tohle mi fakt vzhledem k formátu SM přijde jako zvolání "héééle co jsem našel! Co to asi je???"
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Jiří Hrma »

Lakva: Díky za komentář, souhlasím s tebou; předám to Lukášovi a upozorním ho, aby si na to příště dal pozor. Je pravda, že bleskovky jsou narozdíl od článků stručnějšího charakteru, ale minimálně u software je alespoň základní popis důležitý.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od permar »

Takže já ji instaloval a zkusil,no zkusil,to co je ukázáno na videu,mi nebylo jaksi umožněno nastavit a tím pádem vyzkoušet,neb se mi stále objeví upozornění : " The trial version allows you to control only a single process.Register now to disable this limitation!" :maximálně si můžete upravit proces filesys.exe, u ostatních se objeví to upozornění. Ještě jde nastavit Video speed. Toť tak asi vše..... :).Tím pádem mi jaksi trial verze, a její odzkoušení ,pozbývá smysl.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak to mi přijde od vývojaře dost netaktické. Buď se přece uvádí DEMO programu, kde je odemknuto jen určité procento funkcí, ale postačí to k tomu, aby prezentovalo hlavní funkci progu a nalákalo testery ke koupi, nebo se vydává několikadenní nebo několika-týdenní trial, který by měl nabízet všechny funkce, které budou dostupné ve full-verzi a uživatel by si zas program vyzkoušel v praxi pár dní a zjistil by jestli se mu hodí. Tohle skrblíkovství typu "Dáme vám trial, ale funguje jenom jedna ze 20ti funkcí a jenom na pár dní" akorát podle mě potenciální kupce odláká, nebo některé pobídne k taktice 'custom-trial' (vyzkoušet plnou verzi nelegálně a pak se rozhodnout zda ho koupit, či ne).
Nebudu tu ale rešit reklamní triky, jen se musím zastát Lukáše, protože z toho, co nabízí trial bych kloudnou recenzi neudělal ani kdybych se postavil na hlavu a opsat popis programu tak, jak ho vychválí vývojař, asi také nemá moc na nekomerčních forech smysl. Pochopil jsem, že by mel Speedbooster nabízet podobnou možnost jako klasický TaskMGR ze stolních Winů, a to sice nastavit prioritu využití CPU u běžících procesů a programů. Což není špatný nápad... není to sice 'boost' v pravém slovasmylu, ale na PC se mi tahle taktika hodněkrát oplatila například když jsem potřeboval rychle překonvertovat film a nasadit tak na jeden proces maximum výkonu CPU. Na PDA by to snad mohlo trochu 'učesat' obraz při sledování filmů ve větší kvalitě, jen je otázka jestli bude rozdíl tolik znát, protože samotný Speedbooster si taky vezme na chod nějaký podíl RAM a CPU...
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od matelkoxxl »

tak som to skusil regnute,ale jaksi som nepostrehol nejaky boost :roll:
skusal som video,ktore ide normalne trochu sekane a ani po tom skvelom booste neslo ok,ale povedal by som,ze tak isto.ziadny ucinok...no mozno to len neviem spravne nastavit,neviem... :?:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak taky je možný, že kolem toho programu dělá vývojař až moc velké 'haló'.
Z vlastních zkušeností jsou užitečné spíš programy se skromnou grafikou, reklamou ale pořádným nastavením, než ty, kde ovládací prvky září do duhou, všechno je fingerfriendly, n00b compatible a už z názvu se derou slova jako super mega turbo boost atd. Zkusím se poohlídnout na xda nebo googlu po podobném programu, pořádný task manager s možností nastavit prioritu procesů se hodí.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od elcrys »

Pokud jsem někdy využil nastavování priority procesů u PC, tak jedině k nastavení nižší priority (například pokud nějaký proces příliš vytěžoval procesor a na PC se nedalo pracovat). Nastavovat vyšší prioritu totiž nemá vůbec žádný smysl – pokud chci ponechat procesu všechny systémové prostředky, tak prostě nic jiného nedělám (kdybych nastavil nejvyšší prioritu, tak stejně nic dělat nemůžu). To samé je u PPC, kdy např. u přehrávání videa si proces vezme tolik prostředků, kolik potřebuje, nehledě na nastavení. Jediné plus může být v tom, že se video nezačne trhat, pokud spustím jiný program (protože má nižší prioritu). Takže s dnešním stavem techniky je tato funkce program úplně k ničemu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Speedbooster 2: Aplikace pro zvýšení výkonu vašeho Pocket PC

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak já jsem naopak zatím neměl potřebu nějakým programům prioritu snižovat, protože mi Athlon pracuje výkonně a bez problémů. Ale konkrétně u toho převodu, nebo renderování videa mi zvýšení pripriority dost zkrátilo čas potřebný k renderu. Samozřejmě, že jsem neměl zároveň spuštěno x dalších programů a nekoukal na filmy, ale u dvoujádra jsem třeba podle grafu výkonu zaznamenal, že když spustím konverzi, tak výkon prvního jádra stoupne skoro na maximum a zabývá se převodem, kdežto výkon druhého stoupne jen mírně a stará se o plynulý chod systému. Když jsem potřeboval rychle překonvertovat film, tak jsem zavřel zbytečné programy a nastavil konvertoru nejvyšší prioritu. Výkon stoupl u obou jader CPU a systém se zpomalil, ale s tím jsem počítal, takže jsem šel normálně od PC a nechal ho dělat svou práci.
Na PDA zas to zas tak velkej zázrak určitě nebude, ale za pokus by to stálo.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů