Antivirák

Diskuze o programech pro Windows Mobile
onderfaus
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 22, 2008 5:11
Zařízení: Vodafone 845

Antivirák

Příspěvek od onderfaus »

Ahoj lidi,

Chtěl ybch se zeptat, jestli existuje nějaký antivirák na smartphony? Kokretně mide o HTC s710. Děkuji předem az odpovědi
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Antivirák

Příspěvek od matelkoxxl »

myslim,ze ti je uplne zbytocny...kvoli comu to xces?
onderfaus
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 22, 2008 5:11
Zařízení: Vodafone 845

Antivirák

Příspěvek od onderfaus »

Nedávno(cca před tydnem dvěma) sem dal mobil na reklamaci kvůli tomu, že se mi sám vypínal při hovoru, atd.. Dneska miho mamka přinesla z reklamačky a důvod samovolného vypínání byl ten, že jsem tam měl viry v mobilu
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Antivirák

Příspěvek od olda »

Tak to slyším poprvé že by v tomto smartphone byly viry.Napiš jaké jsi tam měl viry,docela by mě to zajímalo.Ahoj Olda :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Antivirák

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je to blbost, pro Windows Mobile se všeho všudy kdysi objevil jeden vir, a ještě pro platformu Pocket PC, takže antivir je opravdu zbytečný.
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Antivirák

Příspěvek od PITT »

měl jsem ho na měsíc zdarma (eset mobile antivirus) a potom mi poslali mail jestli si ho chci koupit když jsem se zeptal na bližší informace ohledně viru v mobilu tak už se nikdo neozval. Myslím si že je to jen tahání peněz. Možná za nějaký čas to bude aktuální ale teď je to zbytečnost (podle mého názoru) :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Antivirák

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mám stejný názor, antivirus nenabízí jenom ESET, ale také je tu třeba balík Norton Internet Security.
onderfaus
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 22, 2008 5:11
Zařízení: Vodafone 845

Antivirák

Příspěvek od onderfaus »

Olda: Tak to nevím jaké sem tam měl viry to mi neřekli.

Jinak děkuji všešm za odpovědi
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

Antivirák

Příspěvek od martintrestik »

Pro smartphone je i Avira AntiVir Mobile - ale přidám se k většině, je to zbytečný a hlavně nějaký divný s tim virem v telefonu :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Antivirák

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nereklamoval jsi ho náhodou na apríla? Jako vtip by to bylo originální, ale instalovat Antivir na Windows Mobile PDA či smartphone je nesmysl a ESET (který jinak na PC poskytuje kvalitní ochranu) si chce jenom vydělat prakticky bez práce. Docela by mě zajmalo co napsali páni programátoři do zdrojáku, tipuju něco jako

Kód: Vybrat vše

<?
if($virus_codename_Duts_found == "1");
echo "Congrats, you've just found the only one f*cking virus for WM !" ;
else do_nothing_loop ;
?>
Jinak našel jsem článek o tom jediným chudáku viru pro WM , na kterého zřejmě velké antivirové společnosti vyhlásily hon :smt117
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Antivirák

Příspěvek od Sir Andrew »

Který servis z tebe dělá vola?
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Antivirák

Příspěvek od Bruca »

no třeba takové štěstí fakt měl, a toho vira chytl, co víte... anebo mu ho tam v servisu dohráli, aby ho pak mohli odstranit :-D
jinak já osobně se bojím spíš toho, že pdáčko bricknu při flešování než útoků virů...
z virů bych si fakt hlavu nedělal, možná to bude mít smysl časem, až se wm hodně rozšíří, ale zatím asi ne
onderfaus
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 22, 2008 5:11
Zařízení: Vodafone 845

Antivirák

Příspěvek od onderfaus »

No tak mám z datartu mobil.. No nevím jestli si ze me vola nedělají, ale an apríla to nebylo.. Ten je až zítra
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Antivirák

Příspěvek od Sir Andrew »

Podívej se na protokoly ze servisu. Tipuju ale, že to posílali do autorizovaného servisu HTC VSP Data, ale něco o virech mi k nim nesedí. Jestli to náhodou "neopravoval" nějaký zaměstananec Datartu přes obědové přestávky :)
Error_404
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 14, 2008 9:46
Zařízení: E-Ten X500+, WM6.1

Antivirák

Příspěvek od Error_404 »

Slysel jsem prognozu, ze diky masivnejsimu rozsireni se onej zacnou programatori vic zajimat prave diky absenci antiviru. Ovsem o WM viru jsem zatim jen cetl, nema ho nekdo, rad bych ho zkusil :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Antivirák

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To bude pravdepodobne takovej ten chudý virus z Nigerie, co nosí umí akorat zobrazit:

"Já jsem chudý virus z Nigerie a kvůli možnostem naší země Vám nemohu ani nic udělat, takže si prosím smažte nějaký soubor na počítači v rámci charitativní podpory a pošlete mě dál " :tlem:
Outlook
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 12, 2007 11:10

Antivirák

Příspěvek od Outlook »

Mrkněte se pro info například i na tohohle kamaráda...

http://www.symantec.com/security_respon ... 16-3455-99

...takže tolik k neškodným charitativním virům. Nu ale doufejme, že situace vytrvá a zůstanou i nadále spíš jako perličky v databázích :)
Error_404
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 14, 2008 9:46
Zařízení: E-Ten X500+, WM6.1

Antivirák

Příspěvek od Error_404 »

Chudinka, ho nekdo vyplivnul a ted je z nej omyl prirody :-D
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Antivirák

Příspěvek od koumes »

A zjistil někdo,k čemu je 2989 port?Sem se díval a nenašel v žádném z nástrojů na sledování sítě.
A co máme za verzi CE,pokud má skoro každý 6.1? NOTE:"Pocket PC 2003 and Windows CE 4.2."
Outlook
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 12, 2007 11:10

Antivirák

Příspěvek od Outlook »

"Po aktivaci viru se zkopíruje do adresáře Windows/StartUp/Svchost.exe (5632 bytů), tím si zajistí neustálé spouštění i po restartu. Snaží se útočníkovi poslat emailem IP adresu napadeného PDA a opakuje tak, dokud neuspěje. Otevírá TCP port 2989 a čeká na instrukce útočníka, ten může například uploadovat či stahovat libovolný soubor." (zdroj: http://www.pocket-pc.estranky.cz/clanky ... kolem-toho)

Raděj zaklepu, aktuálně ze strany virů našim zařízením snad moc nehrozí. Ale třeba na symbianu, a je to už nějaký čas, viry oslavily kulatých 300 kousků, tak doufejme, že se autoři nezačnou zaměřovat i na WM. Přece jen by se s nimi dalo nadělat spousta neplech :(

Na druhou stranu při zodpovědném používání bt a stahování aplikací ze seriozních zdrojů snad zase tak špatně nebude, co mohu zkusit jako laik a neználek odhadnout. Riziko ze strany MMS si netroufám odhadovat, doufejme že tam Bill žádnou velkou ďourku nedopustil :)).

koumes: Nu mrkni z kdy ten virus je. Ale dost možná by mohl být kompatibilní i s novějšími wm, ale snad už vymřel :)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů