Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na Xda-developers.com se objevila další nová utilita pro majitele komunikátorů HTC Touch Diamond, Touch Pro a Touch HD. Těm umožní velmi zajímavým způsobem nastavit aplikace, ve kterých má fungovat automatická rotace displeje. Po nainstalování stačí G-Config spustit, poté vysuňte stylus a spusťte aplikaci (nebo vyberte dialogové okno), ve kterém chcete přidat podporu rotace displeje přes pohybový senzor. Jakmile budete mít vybráno, jednoduše zasuňte stylus zpět do zařízení a G-Config tímto příkazem nastavení pro vybranou aplikaci uloží. Elegantní a jednoduché. Program je samozřejmě freeware, vyzkoušel jsem jej na Touchi HD a funguje výtečně.
G-Config.cab
G-Config
(97.57 KiB) Staženo 319 x
Bleskovka
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od tom-cz »

Výborná aplikace, přesně to jsem potřeboval :-)

Jedná se ale pouze o aplikaci konfigurující jiný "program", bez "Diamond2 G-sensor" tato aplikace nefunguje. A dál bych doplnil že po konfiguraci aplikací které se mají otáčet je potřeba SW reset. HTC Touch Diamond.
FOXXX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:22
Zařízení: HTC HD2

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od FOXXX »

konečně příjemné řešení... díky za tip
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jonathanio »

Predpokladam, ze to povoli rotaci displeje, ale uz nejde nastavit do kterych smeru. Asi to automaticky nastavi, ze je rotace povolena do vsech 4 smeru, ze?
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od tom-cz »

Přesně tak, pouze povolí otáčení. Žádné detailní nastavení není k dispozici, program nabízí pouze tu obrazovku, co je výše na screenshotu. Ale mě naprosto vyhovuje :)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

Nainstalil jsem ho na diamonda. Zvolené a přidané progy se otáčejí. Problém je v tom, že po každém SR se funkce zruší a nefunguje. Začne opět fungovat, když vlezu do nastavení a G-sensorem nechám zkalibrovat displej. Má někdo taky tuto zkušenost? Díky.
JZB
raf
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 07, 2009 14:58
Zařízení: HTC Touch HD

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od raf »

Aplikace je perfektní, ale bohužel ne dokonalá. Způsobuje problém v HTC Album, fotky při prohlížení ztratí přechodovou animaci a (co hůř) po chvíli správné orientace se vrátí zpět do původní :o( Můžete někdo poradit řešení, které by mi umožnilo nastavit jen rotaci TomTomu, aniž bych přitom ztratil jiné běžné funkce svého HTC Touch HD? (Album, Opera).
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

To raf: v aplikaci AEButton si otáčení namapuj na nějaké tlačítko. Např. já to měl dosud na dvojklik na červeném tlačítku. Myslel jsem, že instalací G-config si to ulehčím, ale bohužel. Vzhledem k uvedeným nedostatkům (viz. můj předchozí příspěvek) tuto app odinstaluji a budu zase používat to namapované tlačítko. :-(
JZB
raf
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 07, 2009 14:58
Zařízení: HTC Touch HD

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od raf »

to jozinzbazin: Díky za tip. Nakonec jsem situaci skvěle vyřešil pomocí programu GSen. Po chvilce bádání se mi podařilo nastavit na něm "whitelist" (položka onlyfor s atributem 1) - aplikace, které se mají otáčet a nastavil do něj TomToma (MunichWinClass). S ostatními aplikacemi program neinterferuje, umí se pustit při startu a běží nepozorovaně.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

To raf: ty chlape, jdu to taky vyzkoušet. Tak to má být - já na bráchu, brácha na mně. Taky díky za tip. :tlem:
JZB
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

To raf: tak jsem to zkusil dle tvého návodu a ihned jsem ztroskotal :tlem: No, zkrátka jsem lama, jak jsem to již několikrát avizoval na tomto fóru. Btw - je lepší říct lama, než blbec, ne? :-D Je to velmi milosrdné označení :tlem: . Já jsem se nedopátral té položky "only for". Vlezl jsem do programů, ale tam jsou 3 položky. Když jsem je začal otvírat, tak se mi to někde kouslo a musel jsem udělat SR. Nemáš někde polopatistický návod :?: Moc by mi to píchlo. Díky
JZB
FOXXX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:22
Zařízení: HTC HD2

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od FOXXX »

Videl bych to spis na kolizi s jinym programem na "obsluhu G senzoru" v ROM. Zadny z popsanych problemu nemam. ROM mam Touh of HD 3.3.4
raf
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 07, 2009 14:58
Zařízení: HTC Touch HD

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od raf »

To jozinzbazin: Program instaluje 3 položky. Spusť GSen CFG - objeví se stránka s příkazy. Obecně položka #window( ) s názvem procesu/okna v záložce, něco povoluje. Ve standardním nastavení po instalaci je položka #onlyfor(0) což znamená, že program rotuje všechno, kromě programů/procesů, které jsi "zakázal" právě příkazem #window( ). Pokud ale onlyfor změníš na (1), situace se otočí, rozují se právě jen programy, které uvedeš s #window( ). V mém případě tedy nastavení v CFG vypadá takhle:

#window(MunichWinClass)
#window(CalculatorMain)
#timeout(1000)
#onlyfor(1)
#fdscreenoff(0)
#show(1)
#x(240)
#y(1)
#clr(255,255,255)
#poweroff180(0)

Což způsobí, že se rotuje (kromě standardní Opery a Alba, které jsou defaultní) jen TomTom a nová kalkulačka z Diamondu2.
raf
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 07, 2009 14:58
Zařízení: HTC Touch HD

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od raf »

To Foxx: Problém je asi právě v ROM, autor příspěvku i ty používáte nejspíš novou "cooknutou" z ROM Diamond2 (je to tak?). Já mám ve svém HDčku původní českou 1.14.479.3. Při ní program nefunguje bez tady v diskuzi uvedeného programu Diamond2 G-sensor. Po společném instalování začně fungovat skvěle, až na ten problém v Albu, který byl pro mě zásadní. Z fora na xda-dev jsem pochytil, že by mohl být problém přímo v programu Album, které má nejspíš v nové verzi TouchFlo3D nějaké odlišnosti. Řešením by mohla být instalace programu Album extrahovaného z nové verze ROM, ale to jsem ještě nikde nenašel. Jak jsi spokojený se svojí ROM? Mohl bys na ni poslat link? Co čeština?
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

To raf: ano, to je přesně to, co potřebuju - polopatě. A funguje to. Děkuju.
JZB
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od tom-cz »

Tak mi taky začal zničehonic blbnout album-resp. fotoaparát. Po pár fotkách se z ničehonic začalo (asi) ukládat špatné natočení přístroje a fotky se mi ukazují pootočené o 90 stupňů. Po odinstalování Diamond2 G-Sensor je zase vše ok, kromě již vyfocených fotek s uloženou pozicí. Další problém byl že se otáčela aplikace pro telefonování (při hovoru), i když nebyla v G-Config povolená. Mám ofiko rom 2.03.

Škoda, aplikace vypadala dobře.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

To tom-cz: prosím, jak se ti podařilo odinstalovat ten G-sensor? Když otevřu Nastavení, tak tam mám jednu ikonu a v Nastavení/Systém - taky ikonku. Vypadá to, jako by tam byl 2x. Já nevím, jestli je to možné?! No, v každém případě bych to rád odinstaloval a případně znovu nainstaloval, páč mi to dělá neplechu v tom, že musím po každém SR znovu v G-sensoru kalibrovat. Nemůžu zaboha přijít na to, jak to odinstalit. Díky.
JZB
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od tom-cz »

Normálně jsem program odebral v Settings->System->Remove programs. Myslím že po mě chtěl ještě softreset a byl pryč. Žádný problém v tomhle směru jsem neměl.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od jozinzbazin »

Tom-cz: tak to jsem z toho jelen ;oI Vždyť G-sensor je součástí ROM? A jako takový se v programech vůbec neukazuje :x Nemyslel jsi G-sen? Fakt v tom mám gulage :-D
JZB
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Velmi zajímavá aplikace pro práci s pohybovým senzorem

Příspěvek od tom-cz »

jj ten G-Sensor v nastavení je součástí rom, o tom nemluvím. Mluvím o Diamond2 G-Sensor, odkaz na program jsem dával někde na začátku topicu-ten jsem odinstaloval. Ten ani nejde nikde nastavit, zobrazuje se jenom v seznamu programů (Remove programs).
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů