Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Diskuze o programech pro Windows Mobile
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od tslany »

těch nepostradatelných věcí je víc, např. ovladače, a kolik se teď prodává PDAček bez nějakých driverů... od HTC si troufám říct, že je to 100% jejich současných výrobků
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Caddy »

Hemmer: No, to neni dle meho zrovna uplne trefne prirovnani, tablety se zatim moc neujaly a rozhodne se nesiri s razanci jako iPhone a podobne...ja kdyz nad tim premyslim, jeste jsem nikoho s tabpetem nepotkal :)
Ale iank to nastava pomalu uz ted...podivej se na novinky HTC...vsem ubyly tlacitka, nemaji nic po staru..stejne tak, jako se stale vic prizpusobuji dotekovemu ovladani...nastesti to jde zatim vypnout :) Treba je to jen moda a zvrati se to...ale treba ne a uz se nebude nic poradneho delat...vsak se podivej, jak to vypada v automobilovem prumyslu :) To je upadek totalni a uz dvacet let se az na vyjimky poradny auto nevyrobilo :)
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od RDT »

Ale notak :). Všichni děláte, jako kdyby už v životě nemělo existovat zařízení s tlačítky. Samozřejmě, že se iPhone-style zařízení nepřestanou dělat, ale stejně tak samozřejmě se nepřestanou vyrábět ani zařízení s klasickými prvky. To, že jich je jeden rok méně, není žádná katastrofa - prostě se to dobře prodává a i já jsem si jedno takové iPhone-style zařízení koupil a líbí se mi :wink:. Vemte si, co představil třeba Texas Instruments - ten poslední prototyp je žůžo a fakt se mi nezdá, že by mu chyběly ovládací prvky:
Obrázek

A k tématu: Taky vám něco říká, že to hádéčko od Motoroly bude zařízení s nejkvalitnějším fotoaparátem na Windows Mobile/Androidu? :) Já totiž osobně nevím, že by tak prestižní výrobce jako Kodak někdy navázal spolupráci s jiným výrobcem mobilních telefonů a celkem hodně si od toho slibuji.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od ziminix »

Ten prototyp s TI je od Motoroly. Jinak me prekvapuje, ze v oblasti fotoaparatu je ten telefon tak tenkej, podivejte se na Motorolu ZINE ZN5(prvni Motorola s Kodakem) a uvidite, co myslim.
bora2211
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 23, 2009 15:39
Zařízení: SE P1i => HTC HD2
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od bora2211 »

Hmmm, zajímavý počin, myslím, že HW tlačítek je škoda.
Jsem asi 14 dní majitelem Touch HD a nějak mi ta tlačítka na něm také stále chybí.
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Aspire »

Nedávno jsem viděl na Z1, že firma Emgeton koupila Touch technologii a chce vyrábět telefony podobným těm od HTC. Sází na to, že mladí lidé si nepamatují co je Emgeton zač a upřednostní její levnější výrobky, před konkurencí.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Diamant »

RDT - dobre vieš, o čom sa tu hovorí. Ten úbytok ovládacích prvkov nebol myslený u zariadení s plnou qwerty klávesnicou ako na fotke, ale u klasických PDA bez HW klávesnice. A mne ten súčasný trend rovnako nevyhovuje. Podľa mňa by PDA malo mať hardwarovú 4-smernú klávesu s potvrdzovacím stredom, tlačidlo na mazanie/rušenie a On/Off. To je minimum. Ale potešilo by tlačidlo Win, tlačidlo na spúšťanie foťáku a exponovanie a nejaké šikovné tlačidlo, ktorým ide spustiť nahrávanie.

Pokúsil som sa svoje pripomienky napísať priamo na HTC a dostal som odpoveď, že to postúpia ďalej. Ale ak by sa ozvalo viacej ľudí, určite by to malo význam.
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Skijumper »

Podlě mně má mít každé PDA softkeye, D-Pad, OK a WIN a nejlépe jako telefon i red a green key. Samozřejmně vypínač a žádný kapacitní ale rezistentní display 320x240 nebo 640x480. Lidi by se měli konečně naučit že PDA se nerovná iPhone s jiným OS
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Mira96 »

Trochu OT: zamlouvala by se mi "Xperie" s rozměry Touch HD a klidně i bez HW klávesnice. Hlavně aby nebyla tak tlustá. :wink:

EDIT: Souhlas, prosím smazat
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Jiří Hanč »

Mira96:Tj. opravdu hodně OT... tento příspěvek se sem už absolutně nehodí a po pravdě se nehodí nikam (X1 bez qwerty...), příště si rozmysli co kam píšeš a jestli to má vůbec smysl

RDT: No, poslední rok... Kdy naposled vyrobilo HTC nějaké pořádné zařízení?
Spolupráce s Kodakem bude jistě lákavá, ale kdo chce fotit, nechť si koupí zařízení k tomu určené.
QxStyles
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 09, 2009 19:42
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Švantlova 144 Písek
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od QxStyles »

Osobně bych byl radši,kdyby se v tomto zařízení objevil Android.Úplná pecka by byla,kdyby to mělo 624 Mhz procesor a 256 ram/512 rom.Na tom by Android běžel jak na drátkách.Pěkné by bylo kdyby se cena pohybovala kolem 10 tisíc,i když se mi tomu nechce věřit. :-D Snad to bude něco,jako ve své době MPx200,ale doufám,že s lepší výdrží,u mpxka to bylo příšerný. :cry:
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Jiří Hanč »

Díky tomu Kodaku a velkému displeji asi nebude ostatní výbava nejmenší, takže se snadno přes 10K přehoupne.
Jako MPx200 to nebude, protože MPxka měla něco navíc (prostě nadčasový stroj) a to tahle Motorola rozhodně mít nebude (Je to jen další stroj z upatlané série od dalšího výrobce).
jsemtoja
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 09, 2009 15:45
Zařízení: iphone

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od jsemtoja »

to Diamant a Skijumper: preco je zrovna Win tlacitko take dolezite?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od ziminix »

Jakožto iPhoňák to nemáš páru pochopit. Až budeš chtít ovládat jednou rukou WM zařízení s dotykovým displejem >= 2,8", tak poznáš, k čemu je dobré mít všecka základní poddisplejová tlačítka.
jsemtoja
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 09, 2009 15:45
Zařízení: iphone

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od jsemtoja »

celkom dlho som pouzival htc zariadenie (je pravda, ze > ako 2.8" nemalo), tak dufam, ze by som bol schopny to pochopit. chapem, naco je dobre mat tlacitka pre prijem a polozenie hovoru, naco su dobre smerove tlacitka. ale zaujima ma, na co je Win tlacitko - cez to sa totiz clovek vacsinou dostava k aplikaciam, ktore potom hw tlacitkami ovladat nejdu. takze aj tak musi zacat skor ci neskor mackat po display-i.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Standa »

Ono se to fakt těžko vysvětluje. Hw tlačítka jsou narozdíl od displeje nahmatatelná a mají zpětnou odezvu (vibrování je jen slabá náhrada), takže ovládání celé cihly je daleko komfortnější. Další výhoda tlačítek je odstranění nutnosti velkých ovládacích prvků na displeji, a tím pádem je více místa pro informace. Ale pokud má někdo pda hlavně jako telefon, tak tyto věci nepotřebuje.
Téměř všechno jde ovládat základními tlačítky pod displejem, to co nejde jsou jen výjimky nebo špatně naprogramované aplikace.
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od TomasNM »

Ja sa pridam k tej debate o tlacitkach...
HW tlacitko ma oproti SW oi tu vyhodu,ze je pristupne VZDY bez ohladu na obsah obrazovky. To znamena ze pre mna dolezite funkcie copy/paste keby som nemal na tlacitkach,bolo by to katastrofalne. Takisto vzdy poruke tlacitko s Alt-Tab a Display-Off su nutnost. D-pad je tiez nutnost,lebo na miniaturne chekboxy v Opere Mini na displayi s vysokym DPI je viacmenej nemozne trafit a treba sa na ne navigovat. Zil som 4 roky s Himalayou a nedostatok tlacitok(ano,aj ta ich mala malo,lebo nemala qwerty),simulacia klavesnice na velkom displayi nebolo absolutne to prave a za celu dobu sa mi take ovladanie sprotivilo. Samozrejme touchscreen je treba hlavne na ine veci,nie ako primarne ovladanie.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Touch HD v podání Motoroly: Windows Mobile nebo Android?

Příspěvek od Standa »

Tvoje poslední věta je přesná. Ta by se měla do kamene tesat :-).
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů