Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Sir Andrew »

Mě jen štve, když někdo, kdo má PDA jen chvíli, rozdává moudra o WM.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od YAMATO »

No a mě zas štve že vlastně i o mě píšeš jako o buzíkovi proto, že jsem ze současné nabídky PDA vyhodnotil Diamonda jako pro mě nejlepší kompromis. Vůbec ho nepovažuju za ideálního, chtěl bych spíše něco jako SE P1i, především jeho jehož klávesnici považuji za dotyk dokonalosti, ale nic takového není, nebo to má či nemá něco, co 100 % chci. No a třeba tvá "modla" Universal by pro mě byl svými rozměry naprosto nepřijatelný.

Prostě by to fakt chtělo trochu mírnit výrazy a uznat, že je víc pohledů na věc :wink:
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Sir Andrew »

O nikom jsem v souvislosti k výběrem zařízení nikdy nenapsal, že je buzík ani nic podobného - na to bacha.
Ano, pro někoho je Diamond jako nejmenší zlo, ale ty se alespoň nepovažuješ za dlouholetého znalce WM, jako matelkoxxl, který si myslí, že čím víc je WM podobné iPhone, tím je to lepší.
Původní smysl WM mu uniká, protože nic jiného než Touch Flo a iPhone nezná.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od radospol »

Povodny zmysel WM? Praca! A preco by som nemohol pracovat prstami a nie stylusom? Alebo obojim rovnako dobre? A mozno vela ludi cakalo na nieco podobne ako je HD,len do teraz nemali moznost. Tiez mozem tvrdit,ze kazdy kto ma 2,8" displej a stylus v ruke,ze je len fanusik americkych serialov a vyzerá divne. Tiez nikde nepisem,ze kazdy kto nosi puzdro za opaskom je sedlák,takze ani neprispievam do topicu o puzdrach.

Chapes?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Sir Andrew »

Já jsem pouze vyjádřil svůj názor na změny v nové verzi - vy ste se do mě pustili, že mi to nelíbí.
Člověk má jen svůj názor, ale když je tu více lidí, kteří si měli koupit radši iPhone, tak se spojí (ano, teorie stáda, davu) a hned jsem ten zlý.

PS: přispívám do diskuze o operačním systému, který se stejně týká mě i tebe, takže ta narážky s pozdry je trochu mimo mísu.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od matelkoxxl »

tak toto som zasa nikdy nikde nanapisal ani nepovedal a ani sa nepovazujem za dlhorocneho znalca wm,lebo wm mam nieco vyse pol roka.a vobec si nemyslim,ze cim viac podobny iphonu tym lepsie,prave preto som si nekupil iphone,lebo je to s*it.uznavam,ze diamond sa mi pacil hlavne kvoli vzhladu a preto som aj don isiel a keby som xcel iphone tak si ho za tych 14000 ceskych co som dal za diamonda kupim.a tf3d mam vypnute a pouzivam pluginy na today,takze nepis o niekom to o com nemas ani sajnu.o to tu ide,ze ty kazdeho sudis podla toho co ma za pda/ppc...spamätaj sa uz konecne,ze nie si jediny na svete a tvoj nazor nie je smerodatny pre vyrobcov pda,ale je tam nazor hlavne vacsiny a vacsine sa pacia nablyskane a lesknuce sa veci :smile: no a mozno raz dojde rad aj na teba a konecne spravia pda podla tvojho gusta,ale dovtedy by si sa mal ukludnit a neurazat kazdeho kto si kupi pda ktore sa tebe nepaci...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Standa »

Ohledně těch buzíků, to bude asi i trochu na mě, že :-). Jestli si pamatuju, já jsem vždy psal jen o zařízení, které buznílek navrhl nebo o zařízení, které vypadá jak pro buznílky. Samotného uživatele jsem takto myslím nepočastoval nikdy :-D

Ale k věci - ono jde o to, že před dvěma třemi lety byly zařízení WM použitelnější. Měly víc možností, měly výkon a obsahovaly, pokud možno, všechny technologické vymoženosti. Dnes je výkon uměle omezen, kromě pár reálných výjimek jsou všechny malinké, funkční výbava je také užší než dříve a vůbec se dnes WM vyrovná každý lepší Symbian. Naopak se dnes více hledí na vzhled, což by bylo samozřejmě dobře, kdyby díky tomu nebyl utlačován design komplexně, a to v téměř absurdní míře.

Co bylo příčinou zvýšení prodejů a obliby pda s WM? Nikoli širší nabídka funkcí, žádná vyšší výdrž, ani nižší cena, použitelnost byla oproti minulosti dokonce snížena. Bylo to jen díky změně vzhledu a připodobení k stylu iPhonu. Stejně tak se nejvíce začaly rojit stížnosti na uzpůsobení operačního systému WM až po iPhone. To je důvod, proč "staří vlci" neberou nové cihlaře vážně. Jde jen o módu, ačkoli to většina z nich nepřizná. Samozřejmě se teď může objevit několik reakcí, že si někdo koupil touch protože ho potřeboval (zrovna Yamatovi to věřím :-) ), ne protože se stalo moderní ho vlastnit. Ale nezlobte se na mně, tak velká vlna "náhle" vyvstalé potřeby je z dlouhodobého hlediska trošku zvláštní, ne?
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od psychopat »

Ahoj tak abych také přispěl do diskuze. Sám si chci koupit první pda a o design mi jde až o jako druhé či třetí věci. Chci zařízení které má dobré vlastnosti splňuje co bych rád a co budu používat a jelikož tu takové zařízení tak mi zbývají jen dvě věci bud udělat kompromisy a nebo vyčkávat což zatím vede. Moc se mi líbila experia a to né kvůli vzhledu ten mě až tak moc neoslovil jenže když pak vidíte jak se tak drahé zařízení rozpadá... také mě mrzí že výkon není tak kde by měl být ale pokud porovnám dvě zařízení se stejným výkonem je jasné že šáhnu po tom který se mi více líbí a tím je ted třeba HD ikdyž také né ani zdaleka dokonalý. Ahoj a neurážejte se tu chlapci názor je názor ať je jakýkoli. Ahoj
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od nAscA »

At si kazdy vlastni to, co mu vyhovuje. Taky mam Diamond, a predtim jsem si prosel , snad vsim, co se da nazvat legendami mezi PPC a prakticke vyuziti je pro mne stale lepsi a lepsi. Konecne mam neco, co se da dat i do kapsy, behat s tim, jezdit na kole. Je to rychle, (i rychlejsi nez Univerzal), ma to skvely display, stejnou vydrz jako me predesle zarizeni apod. Stale proste nevidim nejakou snizenou pouzitelnost.
Sorry za ot, ale proste me to skuhrani "starych vlku" na tomto foru vylozene nas*ra, protoze je to porad dokola. (btw to je duvod, proc sem chodim mene a mene). Misto, aby byli radi, ze i inovace typu TF3D (lze vypnout - pro ty, kdo to nevi), privedly spoustu novych uzivatelu, tak si jeste stezuji. Pokud by slo jen o modu, tak si tito novi uzivatele koupili iPhone ;) . A nejake deleni na stare a nove uzivatele? Proc? To je snad jedno, kazdy nekdy zacinal.
BTW ty plastve jsou des. :)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od ziminix »

No, tak to prr...že je Diamond rychlejší než Uni bych teda netvrdil, měl jsem nějaký čas jak Uniho tak Raphaela (stejný vnitřek, tak je to jedno) a rychlost těch zařízení je nesrovnatelná ve prospěch Uniho.

Jinak osobně se zastávám názoru Standy a Sira, klidně ať se vyrábí designová WM zařízení, budiž, ale ať se taky vyrobí něco zaměřené na výkon, klidně s designem ala I-mate Ultimate. Asus P565 je na dobré cestě, ale pořád se snaží být na obě strany, takže to ještě není ono...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Sir Andrew »

matelkoxxl píše:...a neurazat kazdeho kto si kupi pda ktore sa tebe nepaci...
Ja jsem začal s urážením - já? Vzpomeň si kdo začal s tím, že si jen stěžuji. Já jsem jen vyjádřil svůj názor na nové Widle a hned ses do mě pustil (tak si to přece nenechám líbit). Navíc s tím, že si jen stěžuji - promiň, ale kdybys věděl o WM něco víc, tak by Ti došlo, kam to všechno spěje a to, co pro Tebe vypadá pěkně je ve skutečnost naprosto nepraktické.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od tslany »

Pánové, zkuste se ve vaší náruživé diskuzi trochu uklidnit, nebo téma uzamknu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Standa »

nAscA píše:1) Stale proste nevidim nejakou snizenou pouzitelnost.
2) Misto, aby byli radi, ze i inovace typu TF3D (lze vypnout - pro ty, kdo to nevi), privedly spoustu novych uzivatelu, tak si jeste stezuji.
3) A nejake deleni na stare a nove uzivatele? Proc? To je snad jedno, kazdy nekdy zacinal.
1) Dnes s pda nemůžeš fotit za šera, nemůžeš ovládat mp3 v kapse, často nepřipojíš normální sluchátka bez redukce, nemáš USB-Host, nemůžeš pda využít jako dílkové ovládání. Prosím neargumentovat tím, že to nepoužíváš. Já ano :-).
2) Ale já jsem rád za inovace! Jenže to by musela být možnost výběru. Dnes je celé pda uzpůsobeno pro ovládání "inovačním" způsobem a zbytek má smůlu. O to jde.
3) V tom smyslu, ve kterém to píšeš, nemám proti novým uživatelům nic :-).

A k tématu: mé pda je rozbito, a jelikož se nic pořádného nevyrábí, počkám ještě tak dva měsíce, a pak budu nucen se uskrovnit s obyčejným Touch HD. Tak třeba pak přehodnotím požadavky, a začnu brát nabídky přes celý displej jako výhodu :-)... dokonce v to doufám, protože jiná cesta už asi nebude.
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od nirman »

Neprisel nekdo na to, jak hexagonovy styl startu vypnout?
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Milan Pištělka »

to JackalJackal
už to tady bylo několikrát
Advanced configuration tool
Menu>More settings>Key mapping
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Windows Mobile 6.5 nabídnou nový styl zobrazování nabídek

Příspěvek od Kwazzy »

... takova Vistsicka na PPC. Bude to pekne vypadat ... snad to nebude delat nervy jako Vista na zacatku. :P
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů