Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od Jiří Hrma »

Včera představený HTC Touch Cruise 2. generace obsahuje zajímavou technologii s názvem Footprints. Ne každý si ale dokáže představit, co se pod tímto magickým názvem vlastně skrývá. Z tohoto důvodu se pravděpodobně v HTC rozhodli natočit demonstrační video, ve kterém si o reálném používání Footprints můžete udělat vlastní obrázek. Ve zkratce jde o funkci, která vám umožní pořídit obrázek na zvoleném místě. Po uložení se ke snímku přidají i GPS souřadnice a vy můžete fotografii obohatit komentářem, poznámkou nebo zvukovým záznamem. Snímek se pak automaticky zobrazí i na mapě. Nejedná se tedy o žádnou převratnou funkci, ale HTC si za ni rozhodně zaslouží pochvalu.

Bleskovka

Ještě nedávno jsem v recenzích komunikátorům od HTC vytýkal, že výrobce do systému přidává málo bonusových aplikací. S postupem času se ale situace rapidně zlepšila a dnes patří HTC mezi společnosti, které své telefony vybavují velmi zajímavými programy, a nově se k ním přidá i Footprints. Rovněž můžeme očekávat, že díky Xda-developers bude tato technologie brzy dostupná i pro jiné modely (Diamond, HD, Raphael, TyTN...). K jejímu používání totiž stačí pouze GPS, fotoaparát a ovládací aplikace.

Footprints na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2YkfSvE5qq8[/youtube]
Mimochodem, je férové, že HTC na videu ukazuje displej na slunečním světle, kde jeho čitelnost není zcela ideální (ale u kterého telefonu ano) :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tahle 'blbůstka' se používá už delší dobu v digitální fotografii. Na DSLR se prodává speciální GPS modul, který se zasune do kolejničky pro blesk a při focení ukládá do EXIF kromě údajů o závěrce, cloně, ISO,... i souřadnice GPS.
Obrázek
Osobně teda vidím nějaké praktické využití leda u policejních fotografů, kteří budou mít jasno odkud který snímek pochází, ale pro běžné uživatelé fotoaparátů i PocketPC mi tahle vychytávka nepřijde až tak užitečná. Spíš se divím, že s tím u PDA přišli takřka pět minut po dvanácté.
IvanN
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 10, 2008 10:20
Zařízení: HTC Touch HD

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od IvanN »

Mě osobně to přijde jako dobrá věc. Kolikrát se mi stalo, že sem někde, jak u nás, tak v cizině, viděl něco zajímavého a řikal jsem si: "Sakra kde to vlastně bylo". S touhle funkcičkou bych se mohl na ono místo kdykoliv vrátit a nemusel bych tápat. Já myslim, že je to good, hlavně pro turistiku.
iqlogic
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 23, 2009 8:58
Zařízení: Nokia 6120c

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od iqlogic »

to farokh: moznost ulozenia suradnic GPS maju takmer vsetky MT s fotoaparatom a GPS cipom ... HTC ale k tomu navyse pridava moznost nejakeho pisomneho ci audio detailu ... podla mna skvely napad ...
peto01
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 21, 2008 16:24
Kontaktovat uživatele:

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od peto01 »

a ako to je s chytenim signalu gps? pretože niekedy su to doslova porodne bolesti ho chytit.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od YAMATO »

No vzhledem ke "kvalitě" "fotografií"...prostě zas jedna "funkce", škoda že radši neudělají něco užitečného. I když vlastně takové blbiny se teď "nosí", čili se to prodá.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od carnero »

Je to pěkné, docela se mi to líbí. Výhodu vidím v tom, že je to pěkně po ruce, na výlety po nějakém městě jako dělané (ačkoliv to nevyužiji, focení mobilem není moje hobby).

Mimochodem, podobnou funkčnost u mě zastupuje velký foťák a mobil logující GPS pozice. V počítači to pak slučuji dohromady a mám fotky na mapě.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od Sir Andrew »

Co když se GPS nechytí hned? Zapnutí PDA + vyfocení určitě trvá kratší dobu než chytat satelity.
A co při focení v budově? Budou otravovat chybové hlášky?

Je to hračička, která hned omrzí...
thom.s
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 23, 2009 14:43
Zařízení: HTC Diamnod

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od thom.s »

u Diamonda to funguje tak, ze pokud zvolis GPS foto, tak se proste fotak nezapne do te doby dokud se nefixne GPS

a to mnohdy (zejmne pokud mas prosle AGPS) znamena dlooouhe minuty cekani ... vetsinou tak kolem minuty ... nekdy hned .. kazdopadne se na to neda spolehat, a na porizovani momentek to teda neni urcite

mozna by bylo lepsi kdyby to fungovalo naopak ... vyfotis fotku, a pak ti mobil napise chces GPS, tak se nehybej :)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od carnero »

thom.s: Jenže u Diamonda nejsou Footprints. Srovnáváš hodinky a holinky jen protože se obojí natahuje.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od JanHavlicek »

Jenže to bude fungovat určitě stejně. Prostě je jasné, že dokud se nefixne gps, tak ti to žádný "footprint" neudělá, což může někdy trvat hodně dlouho, kór když jsem ve městě mezi hodně budovami
thom.s
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 23, 2009 14:43
Zařízení: HTC Diamnod

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od thom.s »

carnero: tak jsi nas pobavil svou krupovidkou, ale priznej si sam ze tvuj nazor je kravina ;o)

ja o tom ze bych popisoval FootPrints nenapsal ani slovo, nebo to snad nekde vidis? Ja jenom odpovidal "Sir Andrew" na to co se stane kdyz telefon (Diamond) nema chytnute satelity. Holinky z hodinek delas ty :smile:
kubicek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 01, 2006 17:40

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od kubicek123 »

carnero: tak to jsi trochu nedal:-D
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od carnero »

JanHavlicek: Footprints si měl v ruce, že to víš tak jistě? Osobně bych počítal s tím, že tenhle softík bude fungovat velmi podobně jako aplikace stejné kategorie. Byla by od HTC blbost, aby záměrně dělali aplikaci s naprosto odlišným chováním a to ke všemu hloupějším chováním.

thom.s: Což je ovšem Tvůj problém, že nechápeš na jaké téma je tohle fórum ;) Já předpokládal Tvou inteligenci... což přiznávám, je moje chyba.

kubicek123: Ale dal ;)
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od Lukáš Mano »

Konec OT a dohadování!! Věnujte se tématu!!
prague77
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 06, 2008 8:43

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od prague77 »

muzete vyzkouset footprints i na Diamondu, nejen na XDA je cab, kterym to naistalujete i treba na Diamonda.
fanuc
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 30, 2008 7:28
Zařízení: HTC HD2 win 6.5

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od fanuc »

Ja som to nainštaloval na Touch cruise "1" a nejak som to nikde nenašiel?? (aj soft reset som robil)A ani po vytvorení fotky to nič navyše neurobí.A fotiť išlo hneď po zapnutí foťáku.
wladek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 10, 2009 17:09
Zařízení: NOKIA 6300

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od wladek »

Nevite jestli jde nejakou podobnou aplikaci nahrat i do Diamonda 2? Videl jsem tetno program uz u HTC Hero a velice se mi libi. Chci si ale koupit diamonda 2 protoze Hero prej neni zas tak dobry.
Nevite nekdo jestli pujde upgradnout to nove TouchFLO 3D (2.5) na diamonda 2 zadara, nebo za nakou cenu?
prague77 píše:muzete vyzkouset footprints i na Diamondu, nejen na XDA je cab, kterym to naistalujete i treba na Diamonda.
Hod prosimte link na toto forum kde si ten cab nasel,jo? please
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od ziminix »

A co takhle si to zkusit najít sám? Na Googlu i fóru XDA Developers je toho dost.
wladek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 10, 2009 17:09
Zařízení: NOKIA 6300

Co je to vlastně HTC Footprints? Prohlédněte si video

Příspěvek od wladek »

No tak tady jsem nasel linky na moje otazky. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340932 na aplikaci Footprint a http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=470164 na update na TouchFLO 3D (2.5).
Diky za pomoc, nekteri maji cas psat na toto forum nezajimave komenty a ne pomahat lidem aby si to nemuseli hledat...Myslim ze toto je hlavni prinos fora, psat a pomahat jinym uzivatelum...Jinak dik za pomoc ;)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů