HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na fóru Xda-developers se nedávno objevila velice užitečná utilita, která nabízí rozšířené možnosti nastavení pro stisk hardwarových tlačítek vašeho komunikátoru. Standardně jde ve WM pro některé klávesy nadefinovat akce pro krátký a dlouhý stisk, HButton jde ale mnohem dále a zvládne nastavit několik akcí na jedno tlačítko. Aplikaci můžete stahovat z této stránky (není vyžadována registrace), po nainstalování stačí otevřít nabídku Start/Nastavení/Osobní/Tlačítka a zde k jednotlivým klávesám nastavit zástupce programu HButton1-7.
V nastavení programu (HBSetup) si pak pro každého z přiřazených zástupců můžete navolit různé funkce (spuštění programů, vykonání akcí).

Obrázek

Utilitu jsem vyzkoušel na komunikátoru HTC Touch 3G (a jistě ji ocení i majitelé Touche HD), který má k dispozici jen jednu klávesu pro přemapování (tlačítko pro příjem hovoru). V HButtonu jsem si nastavil pět zástupců různých programů pod HButton1, a pokud nyní přidržím zelenou klávesu Touche 3G, na displeji se mi postupně objevují nadefinovaní zástupci, snadno tak mohu spustit potřebný program. Nastavit lze třeba i rotaci displeje nebo vypnutí datových přenosů.

Určeno pro Pocket PC s Windows Mobile 2003/SE/5.0/6.1.
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Mong3R »

Tož teda uvidíme jak mi to někdy půjde :smt069 :pivo: díky Jiří :salute:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od IkE Blaster »

Nebo si nainstalovat WkTask a pouzit vestaveny "launcher" namapovany na nektere tlacitko :) IMHO o neco univerzalnejsi reseni, samozrejme, tady je moznost nastavit tlacitko na pokazde jinou akci... Pro me bytecne
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Zdravím, pánové, půjde taky na Touch Pro? Nerad bych si to nějak rozhašil, tak raději počkám na test nějakého odborníka. Díky za info.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Jiří Hrma »

Bigis: Nemusíš se bát, klidně instaluj. Půjde ;-)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Aplikace nainstalována a spuštěna, ovšem její ovládání nepochopeno. Když si mohu nastavit na touch Pro jen jeden knoflík, k čemu to je vlastně dobré? Jak si mám nadefinovat více knoflíků na více akcí? Dík.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Jiří Hrma »

Bigis: Přečti si ještě jednou text bleskovky a pochopíš to. Schválně jsem to tam psal. Každému tlačítku přiřadíš jednoho zástupce Hbuttonu, a v nastavení Hbuttonu pak každému takovému zástupci nastavíš akce.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Standa »

Super prográmek. Používám ho pro mapování dlouhých stisků tlačítek, přičemž krátký stisk zachovává standardní funkci tlačítka. Takže 12 funkcí na hw tlačítkách plus hlasitost, a to nepočítám ovládání telefonu a kurzorová tlačítka. Je to jedna z aplikací, která musí být.
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od jivo »

Mam dotaz?
Lze nastavit omezeni, aby to fungovalo jen v homu? To mapovani ve WmTask jsem pouzil. Ale pak jsem nemohl stiskem na svem HP614 psat smsky klavesnici, protoze se to premapovalo na aplikace ? Mozna by to vyresil casovy interval stisku. Ale urcite to casem vyzkousim treba na kontextovych klavesach.
oLDo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 27, 2007 0:29
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od oLDo »

ja pouzivam PocketPlus ktory ponuka nastavenie trosku viac funkcii na tlacitka a este k tomu ked mam Wisbar Advance. Na bocnom tlacitku mojho HTC Touch Cruise mam nadefinovane ze ked sa stlaci mi cykluje jas a ked to tlacitko podrzim tak mi zapne pLamp, ktory dost casto pouzivam.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ja zas pouzivam AEButtons Plus ,ten ma opravdu obšírné moznosti nastavení. A ikdyž nemam na unim problemy s nedostatkem klaves, nektere jsem si pomoci nej namapoval na vice funkcí(jeden stisk, dvoj-,troj-stisk, pridrzeni) , ale zklamalo mne, ze kdyz si nakonfiguruju bezna pismenka na hw klavesce(treba "b" na spousteni bluetooth, "c" jako copy, "v" jako paste,...) na dlouhé přidržení, tak prestanou fungovat pri beznem psaní. Takze bych uvital prog, ktery s timhle problemy nema, nebo se da nastavit multi-stisk( treba Fn+C , Fn+V ,...)
Nezna nekdo takovy?


EDIT:
2 Kwazzy: Kdyby nesla smerova tlacitka nastavit v tomhle progu, tak urcite v AEB. Tam třeba jenom na single press nastavíš "Press left arrow" a na long-press požadovanou zkratku. S kurzorovými klavesami se počítalo, takze tam problemy nejsou.
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Kwazzy »

Vypada to na zajimavy programek ... v mem pripade se jakekoliv tlacitko navic hodi.Kdyby sli nastavit tlacitka jako smerove tak budu celkem rad.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od htcjirka »

Posledni verze AEButtons 2.6.5 funguje na HD vytecne a bez jedine chybicky na vsech tlacitkach,tedy hlasitost,zelene tlacitko,cervente tlacitko,zpet i home.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od 4n's »

Pouzivam AE Button plus, ale vyzkousim tohle.

EDIT: Parada, nejlepsi je zkombinovat s AEB plus.
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

HButton: Využijte hardwarová tlačítka na maximum

Příspěvek od Nolf »

Na Compactu nefunguje AE buttons
viz
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=61&t=10178
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 32 hostů