Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Příspěvek od Jiří Hrma »

Radima Fryče mnozí uživatelé Windows Mobile zařízení znají především díky aplikaci DontForget. Nyní ve svém internetovém magazínu Metelesku Blesku zveřejnil novou freeware aplikaci s názvem Meteoservis WM. Už pokud si pročtete popis, zjistíte, že aplikace nabízí opravdu velké množství nastavení a nejrůznějších výpisů dat. Kromě zobrazení standardní teploty je k dispozici spousta dalších údajů, jako například rychlost větru, tlak, srážky a jiná radarová data.

Obrázek

Meteoservis WM využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený zdroj numerických výpočtů (matematický model). Jde tedy o kvalitní a relativně velice spolehlivou předpověď počasí a další informace – nezapomínejte ale, že jde stále jen o předpověď. To vše se zaměřením právě na naše území tedy hlavně Českou republiku a Slovensko. K dispozici je zcela zdarma, tedy jako freeware.

Charakteristické rysy a možnosti
• Kvalitní numerický model, v praxi ověřený a relativně velice přesný (buďte shovívaví, je to pořád jen prognóza).
• Minimální až zanedbatelná datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy i velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.
• Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí a teplot je k dispozici v 3-hodinových intervalech.
• Více detailů. Zobrazuje se množství srážek v daném tří-hodinovém intervalu a také atmosférický tlak a jeho tendence.
• Windchill index. Pro nejbližší období je zobrazena i tzv. pociťovaná teplota. Detaily viz níže.
• Dodatečné informace o počasí jako možnost vzniku mlhy či nízké oblačnosti resp. inverze, upozornění na vítr atd.
• Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat. Podle rozložení a pohybu srážkové oblačnosti lze tak odhadnout čas a intenzitu přicházejících srážek či bouřek.
• Velké možnosti nastavení. Ruční i automatická aktualizace dat, detailní nastavení parametrů aktualizace. Správa míst s možností přidání dalších lokací (později).
• Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu. Detaily viz níže.
• Integrované systémové úpravy např. pro automatické odpojování GPRS atd.
• Today plug-in pro PPC. Pro PocketPC zařízení je k dispozici i jednoduchý plugin pro přidání na obrazovku Dnes.
• Podpora a „export“ pro jiné aplikace (externí využití dat). Detaily viz níže.
• K dispozici je verze pro PocketPC i pro Smartphone zařízení
• Aplikace je šířena jako freeware.

Už z popisu je jasné, že možnosti programu jsou skutečně rozsáhlé a autor nad vývojem programu musel strávit spoustu hodin práce. Výsledkem je ale dle mého názoru jedna z nejlepších aplikací pro sledování počasí v České republice a na Slovensku, která je navíc šířena jako freeware.

Meteoservis WM můžete stahovat ze stránek autora.

Zdroj: Ce4you.cz
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Nádhera! Jdu hned vyzkoušet, i když mám VGA. Takto vypadá software pro počasí - ne jedna obrovská animovaná ikona slunce a deště přes tři čtvrtiny obrazovky v jednom nejmenovaném programu :-D
...
Tak, vyzkoušeno a líbí se mi, gratuluju autorovi. Sám jsem si programoval počasí pro WM, ale tomuto se nemůže rovnat už jen z důvodu hlubších znalostí autora. Teď už bych jen prosil to VGA.. :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Příspěvek od hujer »

Díky za pochvalu.
VGA (i jiné) rozlišení brzo bude doladěné.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Vypadá to moc hezky, klobouk dolu, teď ještě aby k tomu udělali operátoři nějaký superlevný datový tarif, třeba s názvem - Počasí. :smile:
apaopic
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 26, 2008 15:08

Příspěvek od apaopic »

Velmi pekny softik...len sa chcem spytat ci sa nebudu v buducnosti dat pridat nove mesta?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Příspěvek od hujer »

Ano, poději bude možno místa přidávat.
Ale jak píšu, aktuálně jsou v programu k dispozici všechny dostupné lokace (ICAO) pro CZ i SK.
czfoto
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 06, 2008 9:25

Příspěvek od czfoto »

Moc se mi to líbí, před instalací sechci zeptat, jestli to umí fungovat na displejí 400x240 - Omnia?
Díky
Thor Steinar
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 05, 2006 23:43

Příspěvek od Thor Steinar »

Nainstaluj, vyzkoušej, nebude-li funkční odinstaluj. V čem je problém ? Neni to jednodušší a rychlejší než čekat na odpověď ? :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Anebo si přečíst pořádně bleskovku a odkaz v ní... ;-)
Uživatelský avatar
KejmlRX8
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:00
Zařízení: HTC TyTN II
Bydliště: Morávka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KejmlRX8 »

Tento soft mě velice přijemně překvapil, svou jednoduchosti a vystižnosti... Jedine co bych si tak nějak přal ještě navic, je zobrazovani realneho času. Alespoň u meteo. snimku, třeba nad řadkem "Aktualizováno:". Ale i tak moc dik za super programek...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

A jinak, tahle verze se ani nemusí instalovat. Stáhnete ZIP, rozbalíte, složku přesunete do zařízení, spustíte a je to;)
Lakva
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned črc 20, 2008 23:57

Příspěvek od Lakva »

2 Hujer:

Snažil jsem napsat na Tvoje stránky, ale vyhodilo mě to, že nemám oprávnění :???:

Mám taky problém s ukládáním polohy. Když tam stisknu "Uložit změny" nic se nestane (uloží se pouze změněný název) a "konec" mě vrátí zpět. Když vyvolám "Místa" znovu, je tam opět Mošnov :-(
Jestli mi to zobrazuje data z LKMT nebo vybraného LKKV ale nevím - aplikace to nikde na první stránce neuvádí. Až na třetí v tom textovém přehledu a tam zase zůstává vybrané LKKV.
V dalších dvou nastaveních tlačítko "Ulož" (jmenuje se jinak - vím že je to nejspíš totální kravina, ale stejně: nemůže to s tím mít náhodou nějakou souvislost???) změny uloží a zařve.
.dat soubor není RO.

HW: HTC Polaris - WM 6.0, bez počeštění, orig. ROM. Mám napsat ještě něco?

Jinak díky, ta aplikace bude SUPER, až se doladí!!! Hlavně je skvělý, že je velmi podrobná a bere data z českýho mat. modelu. Ne že bych byl takovej patriot, ale náš model bude určo líp optimalizovanej pro naše podmínky. Amíkům je jedno, když se v nějaký tramtárii seknou...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Příspěvek od hujer »

Lakva píše:2 Hujer:
Mám taky problém s ukládáním polohy. Když tam stisknu "Uložit změny" nic se nestane (uloží se pouze změněný název) a "konec" mě vrátí zpět. Když vyvolám "Místa" znovu, je tam opět Mošnov :-(
Doporučuju si pořádně přečíst popis aplikace a taky komentáře dole. Nastavení místa funguje. Tento "problém" se tam řešil a vyřešil. Jde jen o to pochopit filozofii onoho nastavení ...
Uživatelský avatar
Petr_K
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: ned zář 21, 2008 22:31
Zařízení: HTC Diamond 2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr_K »

V Nastavení/Místa zadám co potřebuji a uložím a to tam zůstane. Pokud se to neuloží, tak asi nejspíš není chyba v aplikaci.
Mám WM 6.1 a bez problému.

Spíš bych uvítal větší obrázek radaru, protože na Diamondovi to je mrňavý, aplikace je asi na jiné rozlišení než na VGA.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Příspěvek od hujer »

POZOR!
Více již aplikaci zde komentovat nebudu.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, problém a podobně - vše se řeší na oficiálním webu tj.
http://magazin.softimage.cz/meteoserviswm/

Autor
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Bruca »

taktéž chválím...zvlášť za přítomnost míst Přerov a Holešov :-) škoda jen, že tam není Kroměříž, ale to bude tou chybějicí meteo stanicí :-)
zvlášť radarová mapa velmi potěšila :-)
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Příspěvek od Mong3R »

Taky se moc líbí :smt023 :smt026
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Příspěvek od YAMATO »

Používáte to někdo z Trutnova nebo okolí? Pardubice jsou bohužel nejbližší ISAO, jakou dát teplotní kompenzaci? A má to pak nějakou přijatelnou přesnost?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Příspěvek od mike-biker »

Meteoservis již používám poměrně dlouhou dobu. Spolu s Spb Weather a integrovaným programem v zařízení dávají celkem kvalitní předpověď počasí. 8-)
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Meteoservis: Propracovaná předpověď počasí pro WM zdarma

Příspěvek od MINICOOPER »

Já můžu jen tleskat a smeknout, používám Handy weather, ale tohle je opravdu špička........ chválím děkuji a Pay Pal jsem již taky použil :lol:
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů