HTC Touch Cruise vs HTC Touch Diamond

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
wisdom
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 15, 2008 13:51

HTC Touch Cruise vs HTC Touch Diamond

Příspěvek od wisdom »

Zdar,
snad mi pomuzete pri vyberu. Mel jsem vcelku jasne rozhodnuto pro Touch Cruise. Pak sem ale videl a mel v ruce Diamond, a ted nevim, pro ktery se rozhodnout. Podotykam, ze jsem vazan na nabidku O2.
Od smartphone ocekavam vyuziti jak na praci (kalendar,net) tak na zabavu (MP3, foto, video, hry). Proste od kazdeho neco. Takovy univerzalni pristroj.

A proc me zlakal diamond?
+ skvely vzhled (mensi, tenci, lehci, elegantni,cely cerny, nic vystoupleho)
+ polohovy senzor (nevim, nakolik to muze byt dulezite,ale pride mi to jako zasadni plus)
+ TouchFlo 3D (libi se mi mnohem vic nez to cube u Cruise, ale mozna by sel do nej tenhle nahrat?)

A proc si teda diamond hned nekoupim?
- baterie (pry mala vydrz, ale mozna ji nepotrebuje a pripadne pujde dokoupit silnejsi?)
- pamet (nema slot, ale mozna ze by 4GB mohli stacit?)

Mozna jsem na neco zapomnel, tak me kdyztak doplnte.
Myslim, ze jinak jsou parametrove na tom stejne, nebo podobne.

HW klavesnici nepozaduju a cenovy rozdil cca 1500 je myslim zanedbatelny. O Iphone neuvazuju, ten je pro deti :)
Takze tohle jsou jasni favoriti!

Tak co vy na to? Do ceho by jste sli?
A kdyz uz mi neporadite, tak alespon dame dohromady srovnani tehlech 2 smartphonu :)

Diky.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Výdrž i s tou nižší baterkou se mi zdá standardní jako u jiných PPC co mám.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Diamond:+VGA displej, lepsi procesor, RAM
- "zatapavani"
- Absence slotu na pametove karty

Cruise: - maly graficky vykon (ty hry a videa co vyzadujes-nevim)


jinak neco jako TouchFlo se da dohrat (napr PointUi, SPB mobile Shell)
a casem se vykucha to touch flo 3D

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 188%2c7187
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Jestli ti staci 4GB, tak Diamond.
mihals
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: pát zář 14, 2007 13:38
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mihals »

ja bych dneska sel do Diamondu. Cruise ktery mam, je sice fajn, ale uz jen ty HW specifikace mluvi za vse. 4GB pameti bych bral jako maximalne dostacujici :wink:
fasko
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 22, 2008 13:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fasko »

mam hp614c +4gb kartu..a ide m ju predat a kupit si diamond. hlavne kvoli kvalitnejsiemu dispeyu dalej kvoli rozmerom a designu, 4gb pameti mi uplne staci kedze na terajsej karte mam este minimalne 50% free space(to tam mam dve navigacie, par filmov, mp3, aplikacie)
jedina nevyhoda je baterka, ale ak to bude az take zle tak si kupim druhu s vacsou kapacitou. Ale na kazdodenne nabijanie som si uz zvykol s mojho HP.
catca
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 16, 2008 9:17

Příspěvek od catca »

Také řeším toto dilema :-) Mám naprosto stejné požadavky a vidím stejné nevýhody i výhody.
Ale zajímalo by mě co je v balení pro Diamond? Když jsi ho měl v ruce, tak možná budeš vědět...
Četla jsem, že Cruise má už předinstalovaný GPS software a Diamond prý ne? Jak se tam ty mapy dostanou, když nemá slot na karty???
Ještě jsem neměla možnosti si vyzkoušet GPS na žádném smartphonu, tak nevím jak to chodí. Musí se mapy vždy dokoupit nebo ne?

Už to sice řeším v sekci GPS, ale zatím nikdo neodpověděl. A tato diskuse se mi zdá šitá na míru. 8-)

Pak je ještě otázka jestli nepočkat na Touch Pro, který bude mít slot, větší ram a bude taky dražší...
fasko
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 22, 2008 13:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fasko »

s gps software myslim ze nebude problem.
ja na moj hp ked som si kupil kartu tak mi nefungoval adapter cize som vsetko riesil cez kabel aj obidve navigacie+mapy.
Pri diamonde bude iba jeden rozdiel nebudes presuvat na kartu ale na tu 4gb vnutornu pamat.je to v podstate to iste ...ci sa mylim?

standartne balenie obsahuje podla mojich info

CD so softwarom
stereo headset
stylus
navod
USB kabel
nabijacku
samozrejme htc diamond
....cize nic zvlasne...

tiez som uvazoval nad diamond pro ale kedze qwerty klavesnicu nevyzadujem vacsiu pamat tiez nie tak radsej pojdem do diamondu, tiez hlavne kvoli cene....pro sa bude pohybovat okolo 20 000 sk
wisdom
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 15, 2008 13:51

Příspěvek od wisdom »

Aaa, koukam, ze konecne rozumny forum, snad prvni, ktery znam.
Jsem rad, ze se tu rozumne diskutuje na dane tema a diky za reakce.

Pridavam jeste male + pro Diamond a to magneticky stylus. Myslim, ze "odlozeni" stylusu na hranu pristroje najde rychle sve uplatneni :)

Co se tyce toho baleni, tak to nevim, mel jsem v ruce jen pristroj z vytriny a ani me ho nenechali ho zapnout.
Nicmene mam pocit, ze oproti Touch Cruise opravdu neni pribalena navigace. Jinak by snad mel byt obsah stejny.

Co se tyce nahrani navigace (ci cehokoliv jineho), tak Catca asi myslela, ze nebude moct kartu vlozit do ctecky v PC/NTB a tam to nahrat.
Samozrejme, ze toto budes muset resit prenosem pres USB kabel, nebo bezdratove spojeni, takze zadny strach.
Jakou navigaci si pak do nej nahrajes, bude jen a jen na tobe ;)

Touch Pro sice ma slot na kartu, ale taky ma pro me zbytecnou klavesnici, diky niz je pomalu jednou tolik tlustsi a samozrejme tezsi. A o cene nemluve. Takze jen kvuli slotu se vazne nevyplati :)

Tak to vypada, ze asi pujdu do Diamondu. Jendnak jsem k nemu tihnul vic a jednak mne presvedcily vase nazory. Diky vsem.

A pokud mate dalsi postrehy a nazory, tak sem s nima ;)
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

ja bych do nej sel, pokud vam staci 4GB a laka vas, tak nevidim duvod jej nevzit...

vydrz baterie bude takova prumerna a v ostatnich specifikacich vynika...
Xipas
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 21, 2008 18:04

Už jsem objednal Diamond

Příspěvek od Xipas »

Tak já už do něj šel. Dnes ráno jsem si ho objednal u Mshop. Sice je to anglická verze, ale myslím, že bude stačit a klávesnici někde stáhnu. Zítra má dorazit, tak jsem zvědavej. Momentálně mám ještě Cruise. Taky dobrej, ale věřím že Diamond bude lepší ;-)
buksa.jan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte lis 06, 2007 16:57

Příspěvek od buksa.jan »

mozna to je otazka mimo mísu ale jak bude delana cestina v diamondovi? bude ceska romka nebo bude cestina dohravana jako v prvnich Rom na kaisera?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Bude CZ ROM.
catca
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 16, 2008 9:17

Příspěvek od catca »

Xipas, pak dej vědět až dorazí. A napiš nám jaké jsou první dojmy :lol:
xCicina
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 18, 2008 21:27

Příspěvek od xCicina »

Ahojky. tak já jsem si pro něj dneska byla v Hradci...Je sice v aj verzi ale prý se pak dá stáhnout čj na ofic. stránkách HTC.. Jinak je moc klásnej. je to změna po klasickým mobilu...a jsem ráda za kup. Moc doporučuji... Ještě se ho učim ovládast...ale jde o zvyk:-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

CZ ROM na oficiálních stránkách stáhnout do EN verze nepůjde.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeoPlex »

to wisdom: touchFlo 3D do cruise nenatahnes.. protoze chipset cruise qualcomm 7200 nema v tomhle telefonu napsany ovladace pro graficky chip a to touchflo 3D vyzaduje. Respektive touchFlo3d by ti jelo tak nejaky 2 az 3 FPS na cruisovi:) vyhody a nevyhody tu mas uz snad vsehcny ... jedina nevyhoda diamonda je v absenci slotu (pokud ti nestaci 4gb nand pameti) ta mensi baterka myslim, ze se nemusis bat, ze by pri velke zatezi nevydrzel ani den ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Co se týče výdrži Diamonda, tak při normálním používání (5-10 hovorů denně, SMS, trocha internetu, poslech MP3) mi vydržel skoro 3 dny, což není vůbec špatné. Podsvícení displeje jsem měl nastavené na automatickou regulaci (je tam senzor).

TouchFLO 3D do Cruise ani ničeho jiného nejde, jak psal NeoPlex, je to věcí hardware (i když na jiných Touch komunikátorech by to zas takový problém být nemusel), ale především software, celé rozhraní je zatím jen pro VGA, QVGA verze neexistuje. Ale kdo ví, třeba Xda-developers opět překvapí :-)
Gilth
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 08, 2008 22:56

Příspěvek od Gilth »

Musim bohuzel rict ze mam horsi zkusenost, mam problem aby mi celej den vydrzel nabitej :cry: (hodku radia denne, 2-4hodky icq pres wifinu, velmi zridka nakej ten telefon)... po cca nepretrzity hodinovy praci pul baterky v cudu...

//necituj poslední příspěvek, tslany
SBDer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned dub 13, 2008 17:26
Bydliště: Bohumín/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SBDer »

No teda jakkoli jsem na poli PPC opravdový "newbie", tak při nasazení až čtyř hodin přes wifi se problémům s výdrží vůbec nedivím... :???: To by snad položilo každé zařízení...
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů