HTC Touch Cruise (Polaris): Dojmy, zkušenosti a rady

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Zamčeno
Golf
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv pro 13, 2007 15:38
Zařízení: iPhone 4
Bydliště: Praha

Příspěvek od Golf »

Opravdu zalezi pouze na uhlu dopadu svetla, nic vic, nic min...
Optik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 13, 2008 3:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Optik »

Prave me prisel. Moje prvni... :D

Muzu uprime ric ze uz krabice name delala nadherny dojem. Tedka jak jsem to pustil tak je to jeste lepsi :D
Redaj
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2007 6:08

Nahrávanie telefónneho hovoru

Příspěvek od Redaj »

Zatiaľ som nenašiel Cruise v ponuke na Slovensku. Máte osvedčený e-shop? Ešte otázka: dá sa nahrávať telefónny hovor aplikáciou predinštalovanou v tomto zariadení alebo si potrebujem doinštalovať niečo iné? Na mojom SEw810 to ide v pohode jedným tlačidlom no silne uvažujem o kúpe tohto HTC.
belzeba
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 08, 2007 17:59
Zařízení: Nexus S

Příspěvek od belzeba »

Pane Hrmo, mam dotaz. V clanku pisete o "TouchFLO druhé generace". Co posim znamena ono "druhe generace" ? Jake jsou rozdily ? Dekuji
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Re: Nahrávanie telefónneho hovoru

Příspěvek od landov »

Redaj píše:Zatiaľ som nenašiel Cruise v ponuke na Slovensku. Máte osvedčený e-shop? Ešte otázka: dá sa nahrávať telefónny hovor aplikáciou predinštalovanou v tomto zariadení alebo si potrebujem doinštalovať niečo iné? Na mojom SEw810 to ide v pohode jedným tlačidlom no silne uvažujem o kúpe tohto HTC.
www.notebookshop.sk (mam ho od nich uz tyzden)
www.itonline.sk
...a mnoho inych :-)
rimesev
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 02, 2007 20:03
Bydliště: Všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimesev »

Mě by též zajímal rozdíl mezi první a druhou generací... jak se liší Cruis v tomto ohledu např. od HTC touch
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

obsahuje vic touch věciček a vic funkcí
igicom
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát led 25, 2008 10:18
Zařízení: HTC Sensation XE

Re: Nahrávanie telefónneho hovoru

Příspěvek od igicom »

landov píše:
Redaj píše:Zatiaľ som nenašiel Cruise v ponuke na Slovensku. Máte osvedčený e-shop? Ešte otázka: dá sa nahrávať telefónny hovor aplikáciou predinštalovanou v tomto zariadení alebo si potrebujem doinštalovať niečo iné? Na mojom SEw810 to ide v pohode jedným tlačidlom no silne uvažujem o kúpe tohto HTC.
www.notebookshop.sk (mam ho od nich uz tyzden)
www.itonline.sk
...a mnoho inych :-)
Presne. Ja ho mam z itonline.sk
belzeba
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 08, 2007 17:59
Zařízení: Nexus S

Příspěvek od belzeba »

Prosim, jak to je s psanim SMS a jineho textu PRSTEM? Jake jsou vase zkusenosti ?
vtesar
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 01, 2008 17:52
Zařízení: LG E900, Samsung Omnia 7, iPad 1
Bydliště: Praha

Zkušenosti po týdnu používání

Příspěvek od vtesar »

Ahoj všem, pokud hledáte nějaké zkušenosti, tak po týdnu testování se zkusím podělit o pár postřehů, někdy i ve vztahu k diskuzi, kterou jsem pročítal než jsem Cruise pořídil.

Přístroj se vejde do kapsy saka nebo košile a nemám pocit že tam je něco, co tam nepatří. To asi byl můj největší problém s Kaiserem, kdy jsem nakonec usoudil, že HW klávesnici zase tak často nevyužiji a ta cihla mi vadila mnohem více. Jinak Cruise má již sw klávesnici jako na telefonu (po třech písmenech) nebo po dvou a hlavně se dá vypnout TX9, protože stále nemá český slovník.
Já používám nejraději novou klávesnici Resco 5 se skinem ala iPhone, kde se dá dobře nastavit i psaní českých znaků. Díky rovné dotykové obrazovce bez okrajů displeje lze zmíněná Resco obstojně používat i s mými prsty a v autě. BTW kdybyste někdo věděl jak rychle přepnout z iSkinu do klasického bez nutnosti jít do Options, tak díky za radu.

Další příjemné překvapení je pro mne integrovaný Java Esmertec Jbed, kde výborně funguje Opera Mini 4.0 a lze rolovat prsty přes obrazovku. Tohle byl jeden z problémů na Kiserovi, který jsem měl - pri posouvání prstem to hrozně trhalo a nešlo to skoro použít. Teprve potom jsem se dočetl o problémech s ATI driverem. Tento problém je popisován i na Cruisovi, ale já jsem na něj zkrátka zatím nenarazil. Nicméně filmy na PDA nesleduji, takže je nemohu vyloučit při jejich puštění a s hrami to je u mne stejně.

S rovným touch displejem jsem přišel také na chuť kostce Touch Flo, která nešla na Kaiserovi rozumně ovládat (tedy pokud beru Duttyho ROMku, kde byla dolněna) znovu kvůli tomu, že je displej na Kaiserovi pod úrovní okrajů.

Také byla ve fóru zmíněna kvalita dodávané fólie. No zkrátka když tam tu fólii dáte tak je to trochu jako sex s prezervativem. Naostro je to lepší, ale už jsem platil za opravu displeje 6.000, takže to nějak snáším.

VGA je věčné téma. Dlouho jsem používal Advantage 7500 jako druhé zařízení právě kvůli rozlišení VGA, ale to mělo přes 5 palců úhlopříčku. VGA jsme hlavně chtěl kvůli internetu, ale na 2,8 je to opravdu titěrné a stejně zoomujete. A s příchodem Opera Mini 4 se problém vyřešil. Zase, iPhone Safari to ještě není, ale hodně se tomu blíží. Naopak na Cruisovi i na Kaisrovi mám zapnuté Large Start menu, abych na to videl:-).

Jinak je docela pěkně zpracované nastavení češtiny od Sunnysoftu hned po úvodní instalaci z ROM, dokonce mi nepřišlo že by nějak zdržovala, ale já stejně používám EN prostředí.

Zkusím i popsat co mi trochu vadí:
Cruise se mi moc designově líbí, ale ty ostré hrany se docela zařezávají do dlaně, když ho držíte dlouho a ovládáte pouze jednou rukou. Což vzhledem ke své lenosti dělám docela často.

I když je to na ovládání nejlepší WM zařízení, co jsem měl, tak oproti iPhone je ještě o pár generací pozadu (ale kdo využíváme tohle fórum asi víme proč používáme WM).

WM6 (tedy i 5) mají pro mne hrozně nepohodlné vytáčení. Kontakty není možné vyhledávat česky, (na což je doplněk na ce4you podporující český smartdialing), ale je to stejně umrněné, v autě to není skoro použitelně). Nicméně se mi líbí Sunnysoft Contacts a hlavně se těším ne verzi 1.3, která bude mít zase pár zjednodušení.

Uvedené názory jsou mé subjektivní, ale třeba někomu pomohou v rozhodování. celkově Cruise je podle mne opravdu jedno z nejpovedenějších zařízení ve světě Windows Mobile. Ale za 3 měsíce to bude zase jinak:-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

CZ TX9 se válí někde na XDA.
spree
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 04, 2008 12:31
Zařízení: HTC 7 Trophy

Příspěvek od spree »

Pan Hrma, mohli by ste prosim prezradit, kedy bude priblizne recenzia Cruise?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ohledne TouchFLO druhe generace - rozdilu oproti te "prvni" je celkem dost, nicmene jedna se spise o softwarove zalezistosti (aplikace), ktere je mozne z xda-developers stahnout i do klasickeho Touche. O TouchFLO chystam podrobny clanek, ve kterem zminim vsechny jeho moznosti a funkce, takze se dozvite vice.

Namatkou ale - aplikace HTC Album (ruzna gesta pro praci s fotografiemi), vylepsene Kontakty, vylepsena (zvetsena) nabidka start + statusove ikonky (po klepnuti na ne) a spoustu dalsich drobnych vylepseni (budou na videu v recenzi a take v chystanem TouchFLO clanku). Celkove jsem prijemne prekvapen, opravdu se nejedna jen o nejakou softwarovou nahrazku, ale o propracovane ovladani, ktere usnadni praci. Neni to sice jako na iPhonu, ale rozhodne je to pouzitelne vice nez dost :-) alespon muj nazor je takovy.

spree: nerad davam nejake presne terminy, jelikoz ted toho mam celkem dost, ale rad bych recenzi vydal ke konci pristiho tydne, budu se snazit, aby to tak bylo :-)
Mike_1986
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 27, 2008 10:33

Příspěvek od Mike_1986 »

Zdravim.

Měl bych jeden dotaz. Už to tu bylo zmíněno, ale ještě ne vyřešeno.

U toho Touch HTC FotoAlba jsou už nějaké předinstalované fotky, ale pouze v určitém adresáři. A zrovna do toho foťák fotky neukládá. Nevíte někdo jak změnit, kam se budou fotky ukládat nebo jaký adresář v prohlížeči prohlížet?

Vím, že si můžu vyfocené fotky přesunout, ale to mi přijde jako zbytečná práce navíc a ještě k tomu se tento konkrétní adresář nachází v paměti telefonu, takže se rychle zaplní.

Děkuju za rady
jirisvec
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 27, 2008 11:10

T9

Příspěvek od jirisvec »

Nejak jsem nepochopil jestli umí T9 psát česky? Dík
Dále nevím, když se píše o tom, že se trhá video, jestli se autoři příspěvků vyjadřují k přehrávání filmů nebo videí natočených telefonem, prosím o upřesnění.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

slo o trhani pri prehravani, ale ja uz tomu neverim, viz videa na youtube, ktera stale pribyvaji

viz tohle video, naprosta pohoda. sice puvodne slo o nekomprimovane velke videa, ale kdo by si daval tak velka videa do phonu fakt nevim

http://youtube.com/watch?v=2qhx1Ln0Z8Q
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

fotoalbun

Příspěvek od PULPAN »

nejen pro MIKE 1986 : tak na tohle jsem upozornil já a ani po týdnu používání jsem neprišel na to, jak využívat fotoalbum, neboť ať nastavím ukládání fotek do přístroje či na kartu, nikdy je pak nenajdu v tom fotoalbu na kostce.Pokud na to někdo znáte recept, podělte se prosím.
vtesar
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 01, 2008 17:52
Zařízení: LG E900, Samsung Omnia 7, iPad 1
Bydliště: Praha

TX9 a trhání videa

Příspěvek od vtesar »

Ohledně otázky na český slovník v TX9. V Cruisovi jsou v nabídce tyto jazyky pro TX9 slovník - English, French, Italian, German, Spanish. Někde na XDA-Developers je popis jak přidat další slovníky a je tam někde asi i český slovník.

Trhané video a podobné problémy se podle toho, co jsem četl, vyskytují pokud například hrajete hru nebo přehráváte video a zkusíte ovládat aplikaci (přehrávání videa, ovládání hry) prstem pomocí doykového displeje. Zkusil jsem přehrát sample video ale prošlo to hladce, takže přesně nevím.

Vlasta
truddy
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 26, 2008 11:27

Příspěvek od truddy »

rád bych se zeptal jestli někdo neví proč se mi na Cruise trhá záběr na obrazovce fotoaparátu.Již to tady zaznělo,ale pochopil jsem to tak,že se trhá natočený záběr,mě se trhá obrázek na lcd když chci něco vyfotit.Je to jak kdyby to byl nastavený na noční režim,ale nic takového jsem tam nenašel.Dále bych se rád zeptal jestli někdo může poradit jak poslat fotku přes Bluetooth.Díky
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Strunečka »

Muzu se jen zeptat, kdo ma zkusenosti s obchodem www.expansys.cz?
Co je to zac a je tam bezpecne nakupovat? Co je za kvalitu jejich vyrobky a jak tady funguji? Dekuji
Zamčeno

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů