HTC Touch Cruise (Polaris): Dojmy, zkušenosti a rady

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Zamčeno
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

* posledni veta fakt dobra :D

jsou tejni, az na zminovanou klavesnici a radio. takze i chyby kaisera jsou na cruisovi. mel by snad pomoci, doufam ze brzy vydany, novy ROM, prip. nejaky patch.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Cruise fotky

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak Cruise konecne dorazil a uz jej testuji, zatim jsem opravdu spokojen a mile prekvapen. Puvodne jsem od nej az tolik neocekaval, ale prekvapuje me kazdym detailem a je to pekne zarizeni.

Do Galerie jsem pridal prvnich 13 fotografii porizenych Cruisem, foti vazne dobre. Jinak CZ lokalizace trochu zpomaluje system, s ENG je to daleko sviznejsi.

ObrázekObrázekObrázek
rimesev
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 02, 2007 20:03
Bydliště: Všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimesev »

Chci se ještě zeptat, jaká ju u Cruise kvalita zpracování (v porovnání s Kaisrem) ?
Erkil1452
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: sob led 19, 2008 19:28

Fotky

Příspěvek od Erkil1452 »

Tak ten fotak me opravdu prekvapuje. Cetl jsem, ze foti mizerne a tohle (i kdyz to nejsou 3MP, coz smazava vady) vypada opravdu dobre. Jen tak dal, vcera jsem objednal. Zpomaluje to ta lokalizace hodne? Ono jestli budu muset flashovat ROM, tak o ni beztak prijdu ze?
rimesev
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 02, 2007 20:03
Bydliště: Všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimesev »

Erkil: no záleží od koho toho Cruise budeš mít, sunnysoft k přístroji s češtinou dodá i seriove číslo, takžes novou romkou nainstaluješ jen počeštění a máš ji tam. Pokud bys měl Crusie od Vodafonu, tak o češtinu příjdeš protože vodafon ti to číslo neposkytne...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Cruise český manuál

Příspěvek od Jiří Hrma »

Do Downlad sekce jsem přidal ke stažení kompletní CZ manuál pro Touch Cruise. (7MB, PDF)

Co se týče kvality zpracování, tak ta je výborná. Vše sedí velice dobře, ale z čeho mi stávají vlasy hrůzou (a obzvláště při fotografování do recenze), je přední lesklý kryt. Šíleně rychle se upatlá a hlavně, otisky si dokonale pamatuje... vezmete do ruky hadřík, očistíte a za 10 vteřin je to tam zase :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

jj chtelo by to par fotek v puvodnich 3mpx.

btw mam takovou otazku, kolik muze vydrzet pri pouzivani wifiny? daji se prehravat mp3 v domaci siti (pres switch/router/bridge) z pc (je mozny pristup podle ip?)?

je nejaka moznost hrani her na cruisovi? mozna nektere strategie, ale nejde pouzit smerove tlacitko? kdyztak nejake java hry vyzkousej, docela by me zajimalo.

jeste jeden obecny dotaz, existuje pripadne symbian emulator pro WM (kdyby nahodou se neco naslo :D )?


thx za odpovedi
Erkil1452
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: sob led 19, 2008 19:28

Příspěvek od Erkil1452 »

rimesev: fajn, diky, dneska samy dobry zpravy (krom toho bolavyho zubu:-/ ) - mam ho objednanej presne tam:-) Skoda ze mi ani nezavolali na potvrzeni objednavky nebo tak. Kdyz jsem se ptal v patek na dostupnost, tak rikali, ze vyrizuji predobjednavky a ze by mel byt volne koncem mesice, tak snad pristi tyden?
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

cruise

Příspěvek od PULPAN »

ahoj všem, už sem píšu po třetí, a zase jen chvály na cruise, fotky jsou dost dobrý, to teda jo.Zkusím odinstalovat češtinu, a uvidím, jak se to zrychlý, zatím jsem jel jen v češtině.Jinak mám 2 věci, co se mi přihodily..dnes mi děsně blblo přijímání hovorů, prostě když jsem měl "zamknutý tel" přes zámek a pak ještě vypnutý tlač on/off nahoře, tak se mi tutam někdo dovolal, tutam ne,.Zkoušel jsem vše možné z druhéh tel, prostě občas jsem byl nedostupný pod zamkem, občas s off tlačítkem, dost náhodně, i když jsem byl zalogován v síti.Pomohl až HR, teď to chodí, jak má.Tak mi to tam asi blokovala nějaká aplikace, neboť SR nepomohl.Další věc, v programech je celkem dobré foto/video album, v kostce, kde se dá pohybovat prstem, zvětšovat, přiřazovat ke kontaktům v kostce atp, ale nepřišel jsem na to, jak si tam prohlídnout jiný fotky, než ty implicitně vložený ptákoviny.Když fotím a ukládám na kartu či do htc, nikdy se mi fotky neobjeví v tomto albu, a prohlížím je jen přes "obrázky a video" kde si mohu vybrat místo, odkud se mají načíst..Jdou sice přetáhnout z karty, ale je to složitý v případě, že si X obrázků po nafocení chci hned prohlídnout.Zkoušel jsem nastavení, ale ve spuštěném albu nelze nijak změnit ikona "album fotoaparátu" na např.album karty, prostě nejde změnit zdroj.Jinak jsem odzkoušel totmtoma, profimail, tmcp,keepassppc,TGPS, a vše běhá krásně,jen TAPTAP kláv.mi nějak nejde nainstalovat.
Je pravda ( viz výše) ,že tel je náchylný na omaky, ale jinak je celkově seriozně sestavený, a černý plast vypadá poměrně luxusně.Rozměry a váha je super. pamět 128 RAM je naprosto dostačující, na jednu syst.klávesu jsem si dal TOMTOM a na druhou TGPS,obě aplikace spustím, obě běží bez chyby, a přepínám mezi nimi jedním stiskem jedné z nav.kláves, do toho mi volali,a pohoda.Oproti ETENU, který jsem několkrát denně SR a často i HR,tohle vůbec nepadá.U ETENU se mi často stalo, že jsem chtěl fotit a měl jsem neodstatek paměti. Když jsem se ale podíval do průzkumníku, nic neběželo (viditelného), tak běželo asi něco na pozadí, protože mi zbývalo cca 10MB RAM a fotit nešlo.Pomohl až SR, pak tam bylo 20MB RAM, ale to už jsem zase nechtěl fotit :((
jsem se rozepsal, doufám, že je to přínos do této diskuze. :grin:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

2pulpan: muzes plz odpovedet na par otazek vyse? pokud teda mas zkusenosti/muzes vyzkouset. zajimaji me hlavne ty hry, ale myslim, ze tady pohorim. no chci ho hlavne kvuli wifine + nastrojum a ne hram (kdyztak hry muzu hrat na stavajicim :D )
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

cruise

Příspěvek od PULPAN »

Ike: já hry moc nehraju, mě to moc nebere, nejsem teen, ale něco zkusím, nebo řekni, co mam zkusit a já to zkusím.Hry prozatím posoudit nemohu, ale ostatní HW,SW,rychlost, atp, co cruise má mít a má, zatím posoutid mohu, i když srovnávám jen s etenem a ne třeba s kaiserem.Tak písni co bys rád,a já to odzkouším a dám na to recenzi
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

no je mi to jedno, jakakoliv java hra (nvm, treba gravity defied, coz je temer imho nerealne). zajima me hlavne, jak se resi psani textu, jestli lze zapnout externi sw klavesnici, nebo smula.

btw ted me napada java slovnik, takze tahle java (doufam ze podporuje 2mbjavu, jestli ne, tak hledej utisoft na google, tohle je trial)
http://www.utisoft.com/download/EN-CZ-L ... 1989kb.jar


jinak vim ze jde wofl3d, mela by jit warcraft 2=wargus

jestli ti to teda nedela problem, tak budu vdecny za vyzkouseni tehle wm her (jestli se obejdu bez klavesnice)

http://smartmania.cz/index.php?ind=down ... w&iden=612

http://smartmania.cz/index.php?ind=down ... w&iden=450

///nebo jinych, je mi to jedno, jde o obecne pouziti bez klavesnice. jinak diky za informace, docela jsi mne potesil. ja planuji koupi az na hodne pozdeji, treba ke konci skolniho roku (driv by bylo lepsi, nejsou zatim $)


jeste jeden dotaz. kdyz pujdu treba na tohle forum v opere mobile/mini, jak se vpisuje do input poli (cokoliv na vlozeni textu)?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

v emulatoru javy funguje normalne sw klavesnice, muzes ji bez problemu pouzivat (Opera Mini 4 chodi vytecne, stejne jako SMS Grátis). Ja hry taky moc nehraju, ale Wargus pojede na 99% (testnu pozdeji), Jazz Jackrabiit je dost problemovej vseobecne, je to beta, ale na Cruise by to melo jet.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

no me jde o ovladani, jestli je problemovy, tak neco jinyho. ale prijde mi docela podivnay, kdyz budu hrat hru, kde bude treba zadej sve jmeno, tak ze vyjede sw klaveska. blby to bude v kombinaci se spomalenim pri dotyku obrazovky. no uvidim. hele tak testovat ty WM hry nemusis, jen kdyby si vyzkousel neco na javu, je jedno co, townsmeny, gravity defied atd. hlavne me zajima ten slovnik !

dekuji mnohokrat, mel bych setrit prispevky, vypada to tu jako ja vs. ostatni
rimesev
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 02, 2007 20:03
Bydliště: Všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimesev »

Chci se zeptat, u Kaisra vím že býval problém, že když člověk přijal hovor, tak v horní liště zmizel ikonka windows a zůstal tam jen nápis telefon, a muselo se to vždy řešit, vypnutím do stand by a opětovným zapnutím. Je toto i u Cruise?
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

cruise

Příspěvek od PULPAN »

Ike, tak slovník v trialu jde, ta 1.hra jde taky, tej jazz mi nejde setupovat, ˇať dělám co dělám v cruise to mám, nainstal přes active synchr, ale nespustí se bez setup a setupem mi nějak nejde projít:((
mdkill
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 28, 2006 13:59
Zařízení: Asus P535 a HTC Touch 2
Bydliště: Nový Jičín

foto

Příspěvek od mdkill »

Muze sem nekdo dat fotky Cruise? Zajimaji me systemove konektory. Ma Cruise prisvetlovaci diodu a 2.5" jack? Co vse je soucasti baleni (nabijecka do auta a drzak? Asi ne, co?) Zkusil nekdo pametovku vetsi nez 4GB? Jak funguje radio?
Diky za odpovedi
Erkil1452
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: sob led 19, 2008 19:28

Příspěvek od Erkil1452 »

Prisvetlovaci diodu nema, 2,5 jack taky ne, je treba pouzit redukce z extUSB na 3,5, ale redukci bys asi pouzil stejne. Obsah baleni naleznes v manualu (viz vyse), ale to co ses ptal tam neni. Pametove karty az do 8 GB udajne funguji, ostatne neni duvod proc by nemely, telefon podporuje standard 2.0. Radio jsem cetl, ze funguje, ale moznosti nastaveni a ulozeni stanic jsou trochu podprumerne (jen par presetu). Zato ma mit RDS. Sam telefon jeste nemam, tohle jsou verejne dostupne informace na netu. Nyni uvazuji, zda radeji nezvolit HP 614c, ktery ma byt dostupny v polovine unora, ma podobne parametry, navic HW multitap klavesnici a rychlejsi procesor, snad dostacujici pro videa ve vsech pripadech. A cena je na zbozi.seznam.cz v predobjednavkach (a sedem dovozu) vyrazne nizsi (o cca 2000). Presto jsem zatim jeste objednavku na TC nezrusil. Zda se ze dostupnost zatim neni idealni.
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

cruise

Příspěvek od PULPAN »

pro MDKILL: přisvětlovací diodu nemá, v balení takový pytlík na mobil, něco jako kožené pouzdro, ale je to jak pytlík na kuličky, nabíječka, usb kabel,2x stylus, fólie na display, cd, manuál ( česky na cd )l, warranty,další cd s aplikacemi ( tomtom trial,ms outlook 2007 trial, a nějaký backspace program ( zálohování dat)
fotky zkusím poslat, ale myslím že kolega Jiří Hrma je na cestě s recenzí a tam budou i fotky, to je jasný.Stroj slušný, jsem stále ( už 5.den spokojený)
Golf
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv pro 13, 2007 15:38
Zařízení: iPhone 4
Bydliště: Praha

Příspěvek od Golf »

Sice to pri trose hledani lze najit :-) , ale budiz...
Konektor je pouze USB, i na sluchatka, na jack jedine redukci. Prisvetlovaci dioda ne, cigaretak a drzak do auta asi neni bezne dodavane prislusenstvi u niceho. SD vetsi nez 4G bez problemu. Fotek na netu hafo, trebas zde http://www.kosarit.com/dopod/dopod-p860 ... rades.html , jen hledat, jinak je tady v downloadsekci moznost stazeni ceskeho manualu, kde je i prislusenstvi...

edit: Koukam, ze jsem uz treti...
Zamčeno

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů