HTC Touch GPRS

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Odpovědět
rumun
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 10, 2007 11:47

HTC Touch GPRS

Příspěvek od rumun »

Mám HTC Touch od O2 a vadí mi, že je neustále nahoře na liště "G". K žádnému datovému přenosu nedochází, ale několikrát denně proběhne jakási komunikace s BTS. To určitě ukrojí něco z kapacity akumulátoru ...a to mi vadí.

Nevíte někdo, kde se to dá v registru vypnout?

Měl jsem před tím několik tel. od NOKIE a tam byla volba "GPRS stále k dispozici", nebo "GPRS, když je třeba" ..... nebo tak nějak a bylo po problému...
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

A neznamena to G nahodou indikaci GSM signalu a kdyz je E, tak EDGE? Kdyz je aktivni GPRS, tak se rozsviti male G nad indikatorem signalu v horni liste.
BTS jde samozrejme v nastaveni vypnout.
rumun
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 10, 2007 11:47

Příspěvek od rumun »

Ne, ne G je GPRS. Když se datově komunikuje, je tam opravdu ještě malé G, ale kolega má TOUCHe od T-mobile a to velké mu tam nesvítí a i výdrž je delší.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

velke G signalizuje dostupnost GPRS, male G aktivni GPRS prenosy, to same s E (EDGE)... u komunikatoru vybavenych UMTS/HSDPA modulem je to pak signalizovano jeste pismeny U nebo H (pokud je dostupny signal).

Pokud nechces pouzivat GPRS, smaz si z datovych profilu profil pro GPRS Internet, pak by tam mel byt preskrtnuty krizek. Ale to, ze se ti tam zobrazuje velke G nebo E vubec nicemu nevadi, a na spotrebu to urcite vliv nema ;-) to bych spis problem videl nekde jinde.
rumun
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 10, 2007 11:47

Příspěvek od rumun »

Když si smažu datový profil, tak se zase v případě potřeby nepřipojím. To nic neřeší. Chci prostě, aby si aplikace překontrolovala stav GPRS, až když se chce skutečně připojit. Jako to jde na mobilních telefonech.

A HTC to umí taky :) ....jen nevim, kde to nastavit
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Ja myslim,ze to neumi a nepujde to, tak se s tim smir!
Uživatelský avatar
Xtriny
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned lis 20, 2005 18:23

Příspěvek od Xtriny »

Ja mam nebrendovaneho Touche (primo od HTC) a G se v horni liste objevuje porad, jak rikal Jirka, je to indikace GPRS (nebo EDGE v pripade E).
To male g se objevuje v pripade aktivniho datoveho prenosu. Velke G jen signalizuje dotupnost a z baterie opravdu nic neuzira.

Pokud se chces zbavit jen toho indikatoru, nekde na XDA-devu najdes postup.

Pokud se ti to nezda, muzes si to overit na podpore www.htc.cz

EDIT - mas tam v HTC HOME nastaveny pocasi? Pokud jo, automaticky si to stahuje data nekolikrat denne. Zrusis to ve vyberu mesta - dej moznosti - stahovat data automaticky - a zrus zaskrtnuti
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů