Nike 200 alias HTC Touch plus

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

Nike 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

Dobrý den jsem zde novy tak doufam ze neduplikuju!Tema,ktere jsem nenašel.Píšu vam s prozbou,mam PDA htc touch plus od T-mobile pod názvem MDA nike200
telefon ma WM .6.0 EN :???: tak jsem se chtěl zeptat zda jestly je možnost toto PDApočeštit. po případě přehrat na jiny WM. na internetu jsem toho moc na toto PDA nenašel a když jo,tak v angličtině :-(
děkuji za každou užitečnou radu. PS: jsem laik tak semnou tak i komunikujte děkuji :)

Nauč see psát česky nebo bez diakritiky!Kdo to má pak číst? koumes
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

S češtinou ti moc nepomohu.
Uvařené ROM jsou zde a zde.
Nezapomeň udělat Hard-spl.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

Hard-spl.
je na konkretni typ telefonu nebo to je pro vsechny telefony stejne ?

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv pro 09, 2010 15:55) --

při hard spl error 260 proč ? :(

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv pro 09, 2010 15:59) --

a ted pro zmnenu error 262 no nic asi na to nemam :(

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv pro 09, 2010 16:21) --

pripojim telefon k active sinc zapnu hardspl vytahnu sim a SD a obrazovce se mi obevi tri barevne pruhy a jak naskoci instalace tak se mi odpoji active sinc a strati to spojeni pls help :(
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Activesync nemá být v průběhu zapnutý.
Tři barevné pruhy jsou v pohodě. Nech to chvíli běžet a měl by ti tam naskočit ten "teploměr" s procentama.
Btw. doufám že umíš anglicky, protože jestli ne a něco uděláš blbě, můžeš si telefon i zníčit.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

zapnu sspl 1.6 nike a uz mi pro zmnenu nenajedou ani ty tri barevne pruhy jen loading necham to hodinu porad nic :/ nak se to sekne
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Tedy na PC loading nebo na telefonu? Jo mimochodem co máš na PC za operační systém? Pokuď 7 nebo Visty musíš toto.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

momentalne to delam na notasu na XP nic mene sem nikam nepostopil jenom k tomu ze mi nejde telefon zapnout najede jen obrazovka windows mobile zelena to sem ho uz odepsal ? :D

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv pro 09, 2010 22:00) --

uuuf uz sem ho zapl az mne horko polilo :/ loading mi to pise na telefonu na pc nic
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Hm.. tak to upřímně moc nevím, já osobně Touch nikdy neměl, i když sem na Tytnovi řešil obdobné problémy.
Ještě jednou si projeď ty instrukce co jsou u toho Hard-spl přesně napsané a ujisti se, že si nic nevynechal.

Mimochodem bez Hard-spl se nikam nehneš, nemůžeš flashovat jiné ROM (ale to už si určitě zjistil ;-) )
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

jj staravil jsme nad tim celi den tak uz sem trosku v obrazu :D jeste jeden dotaz prosim te to SSPL jak hazim do tel je jedno kde to ulozim ? nebo to musim do nake slozky nekam hodit ? dik
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Abych se přiznal, tak jsem doteďka neměl tušení co SSPL je, ale jak jsem trochu pochytil tak se jedná o nějaký dočasný bootloader (Soft Spl) a pokuď děláš Hard-spl tak SSPL ti je k ničemu.

Edit: Tady zas píšou že SSPL a USPL se používá na CID unlock. Jsem z toho dosti zmatený :roll: já osobně flashoval ROMku asi před půl rokem, takže už se v tom nevyznám :-D.
Každopádně si myslím, že jediné co teď potřebuješ je HSPL, zbytek bych řešil potom.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

ty hardspl maji vsechny nake divne koncovky v telefonu mi to nejde spustit jako instalacka nevis proc ?
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Cože? :smt017
Četl sis ten postup flashnutí HSPL?
1. download the attached files
2. REMOVE SIM and SD CARDS !!
3. connect usb cable
4. copy sspl-1.16-nike.exe to your device and run it (usb cable must be connected!)
5. after a few seconds "USB" appears on the display
6. unplug and replug the usb cable
(OPTIONAL, better to skip it! step 7. if you only want to test the sspl try flashing the attached splash screen by running ROMUpdateUtility.exe from flash-splash-niki)
8. you can now flash the hardspl-1.15mfg-nike.nbh by running ROMUpdateUtility.exe from flash-uspl-niki
9. after installing the hardspl you can flash any rom (rom cook project here)
HSPL se v zařízení nespouští. Jo to SSPL musíš udělat stejně, už jsem pochopil na co to je. TO je jednorázová možnost flashnutí jiné ROM (nebo teď konkrétně HSPL).

Edit: Už jsem tě pochopil. To HSPL se do zařízení nekopíruje. Vlastně je to docela jednoduchý, jen zapneš v zařízení SSPL, vytáhneš a znovu zandáš kabel a na PC spustíš ROMUpdateulity.exe (s tím HSPL).
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

ahaaa tak uz to chapu :D konecne polopaticky :D diiik hele nevadi se to sspl je 1.6 a to HSPL 1.5 ???
v cem mam v pc otevrit ten hspl kdys to je format nbh ? :(
to romuupdateulity.exe v pc vubec nemam nikdde:(
ooo, parada podarilo se a bylo to uplne jednoduche :D ja sem d....l :D ses nejlepsi ;)
tak sem nahraval rom a u 99% error :( a ted nejde telefon zapnout kdys ho zapnu vyhodi mne hned na tu obrazovku s barevnyma pruhama da se stim neco delat ?
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Tak to je docela průser :???:
Zapni mobil do toho bootloaderu (trikolóra) a připoj ho káblem. Na PC znovu zapni ROMUpdateulity.exe.
Snad se to flashne znova, jestli ne tak je to docela hodně blbý, každopádně to nejspíše půjde vyřešit, takže neztrácej hlavu.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

ajaj:( a nevis proc to neslo ? jen na 99% nechces mi poradit naky rom co tam mam dat aby to ficelo ? :/
a co radia ? to tam mam taky stahovat ? sem z toho jelen
pokazde error 262
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Nemám tušení proč se to pokazilo. ROMky zatím asi neflashneš, dokuď nedoděláš to HSPL. Jak jsem řekl zkus to znovu flashnout.
Radia no.. zatím ne, u každé ROM bývá doporučené Radio a to flashneš když tak dodatečně.
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

telefon je fleshnuty ! pak sem nasel navod jak dat romku do telefonu tak sem vybral jednu z tech co si mi dal link na ne a chtel jsme ji tam hodit stejnym spusobem jak kdys sem to fleshoval a u 99% to kleklo

-- doplnění předchozího příspěvku (pát pro 10, 2010 12:44) --

a ted mi to dela to ze telefon je vyply jak ho zapnu tak tam je ta barevna obrazovka nahore vlevo je napsane RUUNBH podtim niki200 SPL-1.18.0000 a pod tim CPLD-4
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Tzn. ? Funguje ..? Na začátku píšeš že je flashnutý a pak že to na 99% to kleklo.
Není to náhodou tak že na 99% to přeskočilo na 100% a tím se to dokončilo? :-D
m0z3k
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 25, 2008 13:55

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od m0z3k »

nechapesmne :D vcera vecer jsem ten teefon odemkl stim hardspl pak congratulation a pak sem tam chtel dat nakou tu varenou rom a kdys sem nakou stahl a instaloval ji do mobilu tak pak 99% a error a ted telefon nejde zapnout hned jak ho zapnu tak mi najede jenom ta tribarevna obrazovka
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NIkI 200 alias HTC Touch plus

Příspěvek od Daidalos »

Jo takhle... takže HSPL se ti povedlo 8-) Já to nepochopil.

No pak ji teda zkus znovu flashnout. Zapni ho, připoj k PC a zapni flashování ROMky. Teoreticky by to jít mělo. Prakticky ....? :-D
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů