HTC Cruise - problém s bootloaderem

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Odpovědět
johny12345
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 31, 2010 7:47
Zařízení: HTC Touch CRUISE P3650 (POLARIS)

HTC Cruise - problém s bootloaderem

Příspěvek od johny12345 »

Zdravím všechny, chtěl bych Vás požádat o radu s tímto problémem - po softresetu (přes spb mobile shell), se zařízení dostalo do režimu bootloaderu (podobné se mi stalo už asi před týdnem ) po radě se mi podařilo přístroj (Touch Cruise) nahodit nějakou ROM staženou z internetu a zkopírovanou na kartu - systém naběhl hned po vložení karty (k mému údivu původní systém - zůstaly všechny nastavení a aplikace). Dnes se mi stalo totéž, ovšem systém už nenabíhá - zkoušel jsem kartu se stejnou rom jako před týdnem, posléze i s jinými. Pak jsem se v nějaké diskuzi dočetl, že pro upgrade musím soubor přejmenovat na "POLAIMG.nbh", to jsem učinil a ihned po vložení karty naběhla šedá obrazovka, která mne vyzvala ske stisknutí spouštěcího tlačítka - poté probíhal update (asi 7 minut) proběhl a zobrazilo se "BOOTLOADER - OK" "SPLASH1 - OK" "RADIO_V2 - OK" "OS - OK" a pod tím "update complete" a "Update succes", toto ale již zůstane zobrazeno stále a když jsem asi po hodině čekání tedy restartoval, naskočil znovu bootloader a celý proces update se začal opakovat. Nevíte někdo co s tím? Zařízení je HTC Touch Cruise.

MOOOOC prosím o radu - nepotřebuji novou rom. Chci jen se nějak dostat zpět k funkčnímu zařízení.

Jsem laik, využívající funkce zařízení - ve flashování a dalších věcech se nevyznám, prosím o odpověď jako pro blbce :-)

DĚKUJI všem za radu

\\ Úprava nadpisu. Farokh
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od koumes »

A provedl si po tom všem Hard Reset?
johny12345
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 31, 2010 7:47
Zařízení: HTC Touch CRUISE P3650 (POLARIS)

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od johny12345 »

Ano, snažil jsem se, ale nereaguje (současně tlačítko pro internet, GPS a stylusem reset)
franco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 27, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD2

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od franco »

ešte skús nahrať tú istú ROM,cez PC a nie z karty.Totiž niekedy môžu robiť problémy aj SD karty pri flashi.
Na mojom Polarise,pred flash ROM cez PC som vybral aj SD aj SIM.
johny12345
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 31, 2010 7:47
Zařízení: HTC Touch CRUISE P3650 (POLARIS)

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od johny12345 »

Děkuju, ale to bohužel nejde, když spustím flash přes PC, tak se telefon hledá cca minutu a pak mi to ohlásí, že je chyba připojení a chce to zkontrolovat, zda je telefon a kabel připojen - což je (ale je pořád v bootloaderu, z toho se nikam nemůžu dostat) - už jsem to i přes pc zkoušel snad 20x - pořád to samé
franco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 27, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD2

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od franco »

tak bohužial,asi ti v tomto nepomôžem,ale nechcem ti ani to pripomenúť,že....servis
johny12345
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 31, 2010 7:47
Zařízení: HTC Touch CRUISE P3650 (POLARIS)

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od johny12345 »

Přesto moc děkuji !
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od koumes »

Jinak doufám,že sis pročetl všechny CZ stránky-ty nej aspoň-fora a posty jak flešovat rom.Musíš mít odemknuté zařízení a pak flešneš jakoukoliv rom.Na XDA Wiki si taky asi něco četl,tak bych doporučil flešnout poslední oficiální rom od HTC.Pokud ani to nezabere,pak to bude HW problém.Takže flešni ofic rom,čti,testuj a pak dej vědět.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nefunkční zařízení?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

johny12345 píše:Děkuju, ale to bohužel nejde, když spustím flash přes PC, tak se telefon hledá cca minutu a pak mi to ohlásí, že je chyba připojení a chce to zkontrolovat, zda je telefon a kabel připojen ...
1) Error naskočí až po zahájení samotného flashe (tím nemyslím pouhé spuštění flashovacího programu, ale přímo když už naskočí procenta flashování), nebo po připojení vůbec PC neohlásí nový hardware? Pokud error během flashe, tak přesně napiš číslo erroru.

2) Máš při připojení k PC vyndanou paměťovou kartu ? Pokud ne, tak ji vyndej, nahoď BL, připoj k PC a sleduj display PDA. Měl by se tam nápis SERIAL změnit na USB a počítač by měl oznámit připojení HW. Pokud se tak stane, pak můžeš flashovat, pokud ne, tak to pořešíme dál. Jinak po flashi z karty by měl stačit buďto obyčejný reset, vyndání a zandání baterky, nebo hardreset, jak psal koumes.

3) Ujisti se, že děláš hardreset správně a že skutečně proběhne. Nevím teď jaká je u tvého zařízení kombinace kláves, ale ze začátku se často stává, že to buďto lidé blbě pochopí a něco zmáčknou špatně, nebo stisknou nesprávnou klávesu atd.

4) Nejsem si jistý, jak je to u Cruise s flashováním z karty, ale u Xperie musí být karta naformátovaná na FAT32 a musí na ní být jen jeden soubor s ROM. Ale spíš se divím, že po úspěšném flashi nechce systém naskočit.

5) Jaký máš OS na PC ?

6) Zdůraznim dotaz od koumese: máš provedený HardSPL unlock?
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů