HTC Universal - nefunguje dotyková vrstva

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

HTC Universal - nefunguje dotyková vrstva

Příspěvek od ziminix »

Zdravim,
mám problém s Universalem - přestala mi fungovat dotyková vrstva. Ovládání tlačítky v pohodě funguje. Tedy po HR už ne, protože tam skončím na "pokračujte ťuknutím". Nevíte v čem to spočívá, a jestli je možné případně sehnat náhradní díly?
Díky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

a nemáš třeba jen špatně nalepenou ochrannou fólii? Občas se přesně tohle stávalo, a nejen u Universala. Ale pokud používáš displej bez fólie, pak to bude chyba hardwaru. Displej se dá koupit, na fóru ho tady nedávno někdo prodával, případně ho určitě seženeš na ebay (nebo i v CZ servisu by to možná byli schopni udělat, ale vyjde to docela draho).
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od ziminix »

Fólii tam mám, ale už dlouho a problémy nebyly. Na eBay jsem našel jak celé LCD, tak i digitizer, což je ta dotyková vrstva, ne?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

pokud tam máš pořád tu folii co sem tam nalepil já, tak ta je znovuaplikovatelná tak ji zkus odlepit, kdyžtak ji nalepiš.
Digitizér = dotyková vrstva
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od ziminix »

Uf, tak jsem si oddechnul, po odlepeni folie to jede. Diky za rady :))
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

No vida ;-) to je dobře.
Uživatelský avatar
kawasaki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 19, 2007 22:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Púchov(Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

HTC Universal - nefunguje dotyková vrstva

Příspěvek od kawasaki »

Zdrawim chalani,..tak nedávno som sem písal že som kupil uničko a nešiel tam zuk a fotak tak teraz som kupil uničko s prasknutim dysplejom prehodil som komplet dosku a doskou to nebolo tak som sa pustil do flex kabla bola to makačka ale dal som to ufff....mno nahodil som flex kabel všetko a zvuk ide jupiii a teraz moj problem další zvuk ide ale nejde dotikouka urobil som HR a tam pokračujte tuknutim a to nejde folia tam neni:(:(..myslite že zle zastrčený flex na dyspleji? poradte lebo ma asi už porazi sa stim prple dlho a nič:(..ale zvuk ide ale nejde dotikouka čiže ach jaj dufam že som nič nepoondil:(
EDIT:Ešte jeden problém uni ide len pri nabijany ked to odpojim s nabijačky tak sa vypne:(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Universal - nefunguje dotyková vrstva

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Uni zvaný Frankenstein :D

Mno vzhledem k tomu, že si ho kompletně rozebíral, vyndával i flex a měnil základovku a předtim byl problém jen se zvukem, tak jsi s největší pravděpodobností něco zkonil ty. Mě se taky často stane že se s něčím hodinu patlám aby to dokonale pasovalo a pak to musím rozebrat protože něco zapomenu zapojit atp. Tak ho rozeber, koukni jestli máš pořádně zasunutý flex, ten problém s dotykovou vrstvou je zřejmě kvůli flexu a překontroluj prostě vše okolo. Ještě tip- já když rozkládám nějaký složitější přístroj, tak si dělám kompaktem fotodokumentaci zblízka kdybych pak neměl jistotu kam který drátek patří atd. Zrovna dneska sem rozebíral zrcadlovku Nikon a to bylo desetkrát těžší ne rozebrat kterékoliv pda nebo mobil. Tam byly normálně tři tišťáky pod sebou propojený cca 6ti flex-kabely , konektory a pár drátků bylo i napájených, prostě noční můra, byl jsem rád když se mi ho podařilo složit do původního stavu....
Uživatelský avatar
kawasaki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 19, 2007 22:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Púchov(Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

HTC Universal - nefunguje dotyková vrstva

Příspěvek od kawasaki »

chalpci takže to bol zle zasunity flex na displej och moja nerozvážnosť:(..rychloé rychlo a takto to dopadne ked som to skladal som menil aj talčitka na naštartovanie prístroja zabudnul som ho tam dať potom:D:D:D::D..zase som musel vybrať zakladovku no nevadí dakujem:)
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů