Tuníme HTC Universal :grin:

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
SHAKAL007
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:39
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHAKAL007 »

Kapu myslíš že by se v Linuxu v PDA dala zformátovat 16 GB SDHC karta? Šlo by to nebo zkoušel to někdo?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

možný by to bylo, mě s kartou Linux pracoval spolehlivě jak v PDA tak přez WM5Torage v PC
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Chci se zeptat zaprve jake jsou vyhody techhle distribucí linuxu oproti WM. Videl jsem nekde fotku uniho s linuxem, ktery vypadal skoro stejně jako linux pro PC.
Nejakou dobu sem pouzival na poči Fedoru,prave proto sem nevahal a rozhodl se zkusit linux i na UNIm, ale nainstaloval jsem OpenMoko distribuci a byl jsem docela zklamaný.
Jednak se kazdou chvilku kousal, pak taky nesla nastavit hlasitost a vypnout WiFi a chybelo mi poradne nastaveni.
Tak jsem ho odinstaloval,smazal obraz i spousteci exe a chtel zkusit jine distribuce, ale kdyz spustim qtopii i jine verze, ktere jsem nasel na devu, tak se zacne bootovat a pak se vypíše error ze nejde vytvorit obraz.
Zkousel jsem CAB i EXE instalaci a ani OpenMoko, ktery predtim fachalo mi ted nejde nainstalovat. Je nejake reseni?
Predem diky za odpovedi


EDIT:
Tuhle distribuci jsem mel na mysli v druhe větě. Nevite nekdo ktera to je?

Obrázek
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

to je Opie, normálně se na kartě musí udělat Ext2 FS, ale já to trochu oklamal, takže se spouští taky jenom z obrazu, ale nak nevim, proč to nefunguje, smazal si i obraz toho systému z paměti/karty? a maš na kartě volno přez 105MB?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mam na kartě volno přes 400 MB. Error byl neco ve smyslu "Can not mount card" a vytvoril se jen 30MB obraz. Ten jsem pak pred dalsimi pokusy smazal a odinstaloval ten spousteci prog. Mozna kdybys mi nekam nasdilel primo kompletni obraz opie, tak bych ji taky mohl spustit pak jenom pres ten exe soubor.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

jenom 30MB? obraz má mít kolem tý stovky... Ale komplet ho nemam musel bych mit k dispozici Uniho, aspoň navod přikladam

Návod na Opie Live( tj bez rozdělování paměťvky):
1) stáhni si ten soubor Qtopia-htcuniversal.exe a dej ho do ROOTu karty
2) stáhni image Opie
3) staženej "opie-htcuniversal-image-htcuniversal.tar.bz2" přejmenuj na "qtopia.linux.rootfs.tar.bz2"
4) spusť Qtopia-htcuniversal.exe a mělo by ti nabootovat Opie
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ja uz cetl spoustu návodů a zkoušel jsem to pres CAB i pres EXE. Jediny co jsem nezkousel je nahodit na UNIho linux z kompu s linuxem.
Ted jsem pokus zopakoval presne podle tvyho navodu a takhle to vypadalo na konci:

Obrázek

Nemam ten .tar soubor vybalit z .bz archívu?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

to ne, ale mužeš ten archiz zkusit přejmenovat a odmazat tam to ".bz" protože kdyby si to dal rozbalit tak se to rozbalí přímo systém
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ja ho jen tak namátkou otevrel na poči a byl tam uvnitr jeden soubor s příponou .tar

EDIT: po rozbalení se objevil soubor spriponou *.tar.out , ten sem prejmenoval na *.tar a uvnitr uz byly pak opravdu systemove soubory, ale ani z tohodle souboru linux nenabootoval, stejny error
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

hm, to je divný, u mě se rozbalil celej :-D no tak to zkus, uvidíme
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak chyba byla v paměťové kartě. Sice nevím přesně kde, ale hodil sem tam jiny SDčko a linux krásně vytvoril image a nabootoval. Takže už jenom zazalohuju a vyformátuju kartu,kterou pouzivam a muzu si uzivat konečně pořádný OS :-D
Mmj. diky za tip na Opii, je mnohem lepší než OpenMoko, ktery jsem testoval.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od koumes »

Bych obnovil tuten topic,co se týká linuxu na Unim.S OpenMoko sem měl ten samý problém jako farokh.Ale ta *.exe verze Qtopia na kartě ok.Tak mam dilema,jak si pohrát s *.cab souborem,aby se mi linux instaloval na kartu.
A *.inf vypadá dobře.Tak co je špatně?
EDIT: Akorát nechápu ten system na kartě Ext2 FS?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No na CAB se vybodni, ten ti nainstaluje do pameti jenom jako by ten pravý bootovací EXE. Ten si pak přesuň na kartu a spusť, v tom problem není.
Ja vidim problem v nedodelny linuxovy distribuci pro pda a v tom, že tučňák používá jiný filesystem.
A taky v tom, že díky návalu nováčků není čas na nic jinýho než mazání a editování fora :( , což je škoda.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od koumes »

Jelikož nikdo nic delší dobu sem nepíše (asi mají fšichni TAČHACT),tak přihodím něco do davu a očekávám nějaké rady.
Zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=476544 je Tomalova "kuchyň" na vytvoření rom.Nějak sem si to pročítal,překládal a dumal,ale mi to špatně asi myslí,nepřišel sem na to,jak vytvořit tu správnou rom -je to ta část Advance part-.Jak tedy mam napsat příkaz a spustit "výrobu" té správné ROM.A tomuto fakt nerozumim,sem LAMA :-D
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od lukas.manak »

Tak jsem si hrál s tou kuchyní vytvořil jsem rom ,která běhala svižně a všechno v poho.Ale po chvilce vyskočí hláška ve smyslelu "Děkujime za použití a se skušenostmi se podělte na fótu" nebo něco tak ale ta hlaška prostě nejde vypnout ani nikde v té romce jsem nic takovýho nenašel..... nezkoušel jste to někdo? co s tím?

EDIT:teďka jsem našel řešení ale nevím jestli to funguje tak snad jo...
http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=87
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Přidávám jednu fotku vystihující hardcore povahu uniho :twisted:
Obrázek

A ještě mě napadlo prodiskutovat jak kdo řešíte prošoupaný 'nožičky' na spodní straně uniho. Je to taková jeho slabinka a ikdyž jsem s nim nijak nešoupal po stole, tak se zkratka nožičky prošoupaly při běžným nošení a vytahování z kapsy, pak se uni na stole při psaní viklal přes ten výstupek okolo foťáku. Dlouho jsem koumal jak bych to ošéfoval a pak jsem udělal takovej menší tuning. Rozebral jsem UNIho, sundal zadní část housingu, vydloubnul původní podstavný nožičky a tavicí pistolí zevnitř vytvořil fungl nový. Snažil jsem se aby to bylo precizní a s výsledkem jsem docela spokojenej. Vypadá to věrohodně a unýs drží na stole jak přibitý.

Obrázek
Tukis
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 29, 2009 10:58
Zařízení: HTC Universal

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Tukis »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na pár otázek.

1. Když si do UNIho nahodím Linux, Windowsy se asi celý vymažou a když je budu chtít zpět, budu muset asi znova flashnout, nebo ne?
2. Jaký je asi nejlepší linux? Líbí se mi Opie, ale netuším jak je na tom s funkčností.

Zkušenosti s linama na desktop mám a proto bych je chtěl i do ruky... :tlem: Díky za odpovědi. :-)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od koumes »

Na prvni strane nebo druhe,jsou odkazy na down .cabu.Linux bezi jako apl. pod wm.Pokud mas 128 Uniho,pobezi docela svizne,jinak to jde na 64 taky obstojne.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

O Windows se bát nemusíš, jak píše koumes, na pda je to zatím řešený tak, že se linux spouští pod WM a po ukončení zase v pohodě naběhnou windows. Testoval jsem několik distribucí a Opie se mi taky líbila asi nejvíc, jenom škoda, že to není dotažený. Cili jako zajímavost a zkušenost je to dobrý, ale pro denní používání bohužel ne :(
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ghormoon »

troufnu si vytahnout tohle ...
Farokh píše:A ještě mě napadlo prodiskutovat jak kdo řešíte prošoupaný 'nožičky' na spodní straně uniho. Je to taková jeho slabinka a ikdyž jsem s nim nijak nešoupal po stole, tak se zkratka nožičky prošoupaly při běžným nošení a vytahování z kapsy, pak se uni na stole při psaní viklal přes ten výstupek okolo foťáku. Dlouho jsem koumal jak bych to ošéfoval a pak jsem udělal takovej menší tuning. Rozebral jsem UNIho, sundal zadní část housingu, vydloubnul původní podstavný nožičky a tavicí pistolí zevnitř vytvořil fungl nový. Snažil jsem se aby to bylo precizní a s výsledkem jsem docela spokojenej. Vypadá to věrohodně a unýs drží na stole jak přibitý.
jak dlouho ti takovy nozicky vydrzi? ja to kzousel, ale po par dnech jsou sjety vic jak ty puvodni, co mas za lepidlo v pistoli? ;)
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů