MDA Pro - samovolné vypínání

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

MDA Pro - samovolné vypínání

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,

chtěla bych se touto cestu informovat, jestli a kde je možné uplatnit reklamaci na přístroj T-Mobile MDA-Pro, který byl zakoupený v Rakousku.
Volala jsem si na informační linku T-Mobilu a byl mi doporučen GSMobile servis, ale nemám s nimi moc dobré zkušenosti. Zkoušela jsem se dotazovat na značkových prodejnách T-Mobilu - všechny odkazovaly na výše uvedený servis. V případě nemožnosti reklamace jsem ochotná si opravu zafinancovat - jen když bude MDA v provozu.
V současné době mám problémy se samovolným "padáním" - vypínáním přístroje, pokud zrovna není připojený na nabíječce. Po zapnutí vydrží pracovat (bez nabíječky) jen určitou dobu a pak se vypne a není možné ho znovu spustit, dokud není opět připojený k nabíječce. Když ho ale nechám nějakou dobu vypnutý, opět je možné ho uvést do provozu, ale znovu jen na krátkou chvíli a pak se opět vypíná. Uvažovala jsem o koupi nové baterie, ale nejsem si jistá, jestli je problém v ní, protože mám přístroj v provozu necelý rok.
Když problém vznikl, měla jsem v přístroji i-mate AKU 3.2 ROM a spoustu prográmků. Nejdříve jsem zkusila hard reset - problém přetrvává. Pak jsem do mobilu přehodila původní - německou AKU 2.0 T-Mobile - problém přetrvává.
Moc bych potřebovala poradit, jak přístroj co nejdříve zprovoznit, protože když si člověk zvykne na práci s MDA, těžko se vrací ke starému přístroji.
Děkuji za jakoukoliv radu a doporučení.
:smt102
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Ohledně toho servisu: GSMobil je jediný, kdo zajišťuje servis pro zařízení HTC (jen podle diskuzí).
A to vypínání: připomíná mě to funkci automatického režimu spánku, kdy stačí tapnout na power button, ale to asi tím nebude.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tohle bude na 99% baterii, u Universala je zivotnost baterie tak akorat ten rok, nekdy i mene (podle toho jak casto ho pripojujes k PC / nabijecce), a pak baterie umira treba i na 80%.

Mel sem cca pred 3 tydny stejny problem, nejprve mi Universal umiral tak na 30% baterie, pak na 50% a pak uz vydrzel jen chvili, a hned umrel. Pomohla mi az nova baterie, ted slape jako vino :-)
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,

děkuji za rady. Automatický režim spánku to určitě není. Spíš se přikláním k té baterii, ale nebyla jsem si moc jistá a nechtěla jsem hned investovat do nové baterie pokud by ta původní byla funkční. Měla jsem zato, že by baterie měla vydržet poněkud déle, proto jsem byla hodně na pochybách.
Takže je lepší napřed koupit novou baterii a vyzkoušet nebo přístroj honit po servisech? Zřejmě ta první varianta bude rychlejší.
:idea:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já bych určitě šel do té baterie. Pokud přístroj prostě sám od sebe umírá, je to baterií. Navíc každá baterie má okolo 500 nabíjecích cyklů (což se během roku při častém připojování k PC velice rychle vyčerpá), mnohdy za ještě kratší dobu.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

žena + pdačko = wow! :lol:
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

No mne to prijde to samy jako:
muz + PDA = wow
Ja mam Vario pres rok, kazdy den ho pripojuji s notebookem, a porad vydrzi stejne jako na zacatku.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Děkuji za rady, vyzkouším tu baterii. Můžete mi poradit odkaz na stránku, kde se dá baterie do MDA Pro nejlépe nakoupit, event. doporučit tu, která má dobrou výdrž? Zřejmě funguji jako ničitel baterií.
:P
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

např. ZDE, LiIon 1620mAh za 600kč nebo ZDE, Li-Pol 1750mAh za 772kč nebo ZDE, Li-Pol, 3150mAh za 790kč

osobně bych šel do li-pol, nemají paměťový efekt a vydrží déle než li-ion
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ja jsem koupil tu Li-Polku 1750mAh, a naprosta spokojenost. Universal vydrzi pri "normalnim" pouzivani klidne i dva az tri dny.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Děkuji za odkazy a doporučení. Právě jsem objednala baterii Li-Pol 1750 mAh a doufám, že i mě bude šlapat k naprosté spokojenosti - už se těším.
:smt024
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jeste k te baterii, je nepatrne tlustsi nez ta origo, takze (alespon u me) trochu tlacila na zadni plastovy kryt, ktery se trochu ohybal (a pak mi universal kvuli tomu nechtel drzet v drzaku do auta). Vyresil sem to tak, ze sem ze zadni strany baterie sloupnul samolepku (ktera je docela tlusta a prave precnivala), a ted uz je to bez problemu :-)
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj!

Baterie si už pěkně lebedí v MDA - a vypadá to, že nemám problém s větší tloušťkou, protože zadní kryt dobře sedí. Moc všem děkuji za rady a odborné vedení.

:smt024
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

Tak bohuzel s krizkem po funuse, ale urcite se to bdue hodit i ostatním lidem.
toto napsal k problemu s vypínámním Qteku 9000 pospa.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Todle je moc zajímavý problém o univerzalu přemýšlím...
Jirko myslíš že ta baterka co tam máš, že taky po 500 nabijecích ciklech chcípne? A zkoušel jsi Pospovu metodu???
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,

tak jak se zdá, nic nejde úplně hladce, jak by člověk rád. Prvotní nadšení vystřídaly rozpaky. Jednak mi zařízení nedokáže baterii správně rozpoznat - uvádí, že tam mám Li-Ion, což by zase až tak nevadilo. Horší je situace, pokud nabíjím, ukončím nabíjení a přesto se zařízení tváří, jako kdyby nabíjení pokračovalo dál a klidně celý den vykazuje i při používání 100 %-ní nabití s tím, že se stále nabíjí. Změnit stav na skutečný je možné až po soft resetu, kdy se ukazatel umoudří a ukazuje jak na tom baterie skutečně je. Nejdříve jsem doufala, že se to díky AKU 2.0, ale teď jsem tam dostala i-mate AKU 3.2 ROM (1-90-96) a je to to samé.
Ještě k příspěvku od JuriGa - návod na zprovoznění baterie - není mi jasné, jak baterii (tu starou) úplně vybít mimo mobil - poradí někdo?
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,

ještě jeden postřeh - pokud odpojím od USB kabelu (při připojení k počítači), ukazatel baterie vykazuje skutečný stav.

EDIT BY ALTERNATIV: Nepis dva sve prispevky pod sebe. Uprav ten puvodni!!!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já s tou novou baterií problém nemám, používám sice WM6 ROM, ale mysím, že jsem s tím neměl žádné problémy ani na WM5.
husaberg
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2007 10:34
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od husaberg »

Ahoj
nemám sice universal ale MDA Compakt III od t-mobile a samovolně se vypíná dneska jsem dal hardreset jestli nejní čuchlé a nepomohlo mám ho cca 4měsíce, asi reklamace že??
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj to vypada na nakej problem s baterkou, bud bych ji zkusil vymenit, anebo pokud to mas v zaruce, tak radeji reklamovat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů