Qtek 9000 - zamrznutí při soft reset

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Qtek 9000 - zamrznutí při soft reset

Příspěvek od bigron »

Od určitého okamžiku, kdy jsem byl nucen resetovat Qtek 9000 sice naběhla úvodní obrazovka, ale zůstala zamrznutá na "Windows mobile" a už se to nehlo. Pomohl jen hard reset, ale po opětovném soft resetu se vše opakovalo. Zkusil jsem zálohovat vše programem SPB Backup, což proběhlo, ale po resetu zas zamrzlo. Prostě se to nedostane přes úvodní obrazovku resetu. Pomůže někdo? Díky.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Možná ti to dělá naka aplikace, nebo skus jinou ROM :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jakou verzi ROM tam máš? Neobnovuješ náhodou přes SPB Backup data z nějaké jiné ROM (to bývá dost často příčinou), ale jak psal Kapu, určitě bych tam zkusil dát nějakou novější ROM (xda-developers.com, wm-gurus.com)
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

Díky za rychlé info. Mám tam původní WM5. Celou dobu se nic nedělo a soft resty probíhaly bez problému. Backup jsem nechal vytvořit bez jakýchkoliv zásahů a uložil jej na kartu. Problém pořád je, že po hard resetu to jede, dokonce se provede česká aktualizace, mohu cokoliv instalovat, ale pokud program potřebuje soft reset nebo něco zmrzne a reset musím udělat, potom to vždy zůstane trčet na úvodní obrazovce.. A pokud se jedná o jinou ROMku - co bych měl udělat? Díky, Radek
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

A zkus třeba udělat HR nic neinstalovat a udělat ten soft reset, jestli to stále bude dělat? Když ne tak to zpusobuje zřejmě naka aplikace, ale nova rom by to měla vyřešit! O flashnutí rom tu určitě něco je na HTC 9000, jinak asi nejvěčí odborník na HTC 9000 bude Jiří Hrma. :-)
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

Díky za radu. Zkoušel jsem i to - hned po HR jsem udělal SR a stále totéž. Zkusím ještě to fórum. Ahoj
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Zkus jeste zarizeni nastartovat bez pametove karty,uz jsem jednou takovy problem resil a problemem byla pametova karta.Jeste ji doma mam,zakousne me i xp, kdyz ji ponecham ve slotu pocitace a zapnu ho.Jinak pokud ani to nepomuze pak flashnout jinou novejsi rom.
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

I to jsem zkoušel a taky nic. Jen pořád nevím, jak mohu flashnout tu ROMku.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Najedeš do bootloaderu na xda si stahneš nakou peknou ROM, třeba WM6 a propojíš MDA z PC a prostě to flashneš jednoduchý :grin:
Ale jestli si to nikdy nedělal tak se tu kukni jak se to děla..určitě je to v sekci WM6/HTC universal nebo nak tak to tam bude :-)

Jinak to z tou kartou mě děla starej iPod!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mrkni treba sem, mas tam podrobnej navod jak ROM flashnout... (ty linky na rom jsou uz ale nefunkcni, ale xda-developers to jisti :-) )

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=2088
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

A když flashnu tu ROMku, provede se i "počeštění" softwarem InterWrite?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Cestina interwrite od sunnysoftu,ktera se ti vzdy nainstalovala po HR,je umistena v extended rom.Pokud flashnes pres utilitu MaUpgradeUt_NoID.exe pouze radio a rom a extended rom vynechas,pak se ti po HR opet nainstaluje cestina a dokonce ani s registraci problem nebude ,bude vse jako predtim,odzkouseno.A navic vim v registrech jak ma sunnysoft osetrenou cestinu na svych zarizenich s dodavanou cestinou,kde v poli registrace neni licence ale jen PU10 napr..To uz sem ale nepatri.Ale pozor to se tyka pouze,budesli tam davat wm5 romku.Pokud tam das wm6 romku tak na cestinu zapomen.
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

Pořád nemůžu downloadovat i-mate AKU 3.2 ROM. Ten ftp link nefunguje a nikde jinde jsem to nenašel. Mimochodem ta i-mate AKU 3.2 ROM je na WM5? Díky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Ano je na wm5.Je tam jedno ftp funkcni s tou imate aku 3.2,ale nevim zda sem mohu dat link,myslim ze ne.Co na to Jirka Hrma?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ano, je to WM5. Ve svem prispevku jsem ti psal, ze je ten link death, ale na xda-devu jsou reuploady na rapid atd...

A nebo se muzes porozhlednout po nejake neoficialni WM6 ROM (viz prislusna diskuze v sekci Windows Mobile 6)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Jirko,tim co ty na to jsem mel namysli to ftp z xda,ktere je fukcni,ted jsem na nem byl.No nic,jdu do hajan ;-)
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

chyba
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

chyba
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

Už jsem asi otravný, ale prošmejdil jsem xda-developers a jediné, co jsem zjistil, že od ledna je jejich databáze down. A ať hledám, jak hledám, žádnou WM5 ROMku nemohu nikde najít. Díky
bigron
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 26, 2007 14:22

Příspěvek od bigron »

Už jsem to asi našel na http://218.93.115.138/d900/wm5/ a je tam toho víc
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů