HTC Universal - oprava SD slotu

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

HTC Universal - oprava SD slotu

Příspěvek od nox »

Zdravim,
potreboval bych poradit s opravou HTC Universal. Pravdepodobne tim, ze jsem do nej strcil SD kartu bez "read-only" soupatka jsem ohnul jeden pin ve slotu na karty - prave ten, co nejak overuje polohu toho soupatka. Tak jsem Uniho rozebral a zkusil pin narovnat. Bohuzel se pri tom zlomil. Takze Uni je stale schopen karty cist, ale nemuze na ne zapisovat. Nemohl by nejaky majitel stejneho pristroje kouknout, jak to tam ma spravne fungovat? Jestli by to neslo nejak obejit a nastavit rucne, ze muze na kartu zapisovat.
Jinak se mi bohuzel nepodarilo slozit ten SD slot spravne, takze nefunguje to samovysouvaci zarizeni, kdy staci zatlacit na kartu smerem dovnitr a ona sama vyklouzne. To se da sice vyresit spendlikem, ale kdyby nekdo nahodou vedel. Asi se tam musi nejak spravne dat ta miniaturni pruzinka, jeji drzak a neco jako kancelarska sponka na druhou stranu.

Dekuji vsem ochotnym lidem za pomoc. Bohuzel nejsem z Prahy, takze jen rady na dalku.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Universal - oprava SD slotu

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus se spíš poptat po nějakém mrtvém uníkovi nebo po náhradních dílech a vyměnit kompletně tu čtečku, pochybuju, že ten samotnej pin půjde fixnout. Ale zrovna nedávno jsem viděl na smartmanii v bazaru, že někdo nabízel uniho na náhradní díly.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

HTC Universal - oprava SD slotu

Příspěvek od nox »

Farokh: Diky, jenze vymena te ctecky je silena prace, nektere dily jsou fakt miniaturni a s Unim nemam zkusenost. Jako zatim jsem rozdelal a slozil kdeco, ale tohle je moc jemna prace a ta kompletni vymena by asi vyzadovala pajeni na desce. Takze bych to radsi nejak premosti, aby to zapisovalo porad. Nechci kupovat dily, dokud presne nevim jak to dat dokupy.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Universal - oprava SD slotu

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak v tom případě se můžeš buďto poptat po někom, kdo má mikropájku a šikovné ruce, nebo zkusit sehnat kompletně funkční základovku.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

HTC Universal - oprava SD slotu

Příspěvek od nox »

Vazne nikdo nema moznost se podivat, jak to tam funguje?
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů