Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Řadím se mezi plno lidí, kterým na desce neudržel konektor :( Myslel jsem, že tento problém, který známe také z varií se mě netýká, ale je to tu :(

Bohužel to není jen tak obyčejné vyškubnutí - odešel i konektor přímo na desce. Dával jsem to známému, který se živí opravami elektroniky a má na to i VŠ, ale ani on si s tím nedokáže poradit. Mikropájka nedokáže všechno.

Pokud by někdo znal řešení, tak se moc rád nějak domluvím. O Shakalovi vím, jen se první zkusím podívat po někom rychlejším.

Předpokládám, že ve VSP se s tím buď nebudou hrát a dají zrovna novou desku za 16 000 nebo si naúčtují za opravu víc než jakou má uni hodnotu (uvidíme co napíšou).

Externí nabíječka akumulátorů je jen jako záložní řešení.

Obrázek
Obrázek
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od mcm59 »

Zkus se domluvit s "pitkou" přes SZ. Vyměňuje paměti, tak tohle by pro něj měla být hračka.
Podle reakcí je rychlý a spolehlivý.
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33302
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Díky za tip - soukromá zpráva odeslána.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Teda tys mu dal jak tak koukam na fotky. Co si delal?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

On už se kýval dýl a jen jsem čekal kdy se urvu uplně. Dorazil ho traktor :-D Byli sme u známé, byl slyšet traktor ve kterém měl přijet kámoš a holky jak letěly k oknu, tak po cestě nabraly kabel, který vedl do uniho na stole :(

Jestli se divíš kontaktům, tak jsou lehce pocínované po snaze to tam dostat.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

Ale vypadá to, že by to jít mělo i na koleně udělat. Ty mezery jsou tam poměrně dost velké takže pokud máš mikro pájku, kalafunu a nový cín tak si myslím, že s trochou šikovnosti by se ti tam měly podařit usadit ty velké piny a až by ty velké vystydly tak jen kapnout jednu kapičku cínu na ty malé, pouze pro vodivost a držet by to mohlo. Pokud ale nemáš kalafunu tak by jsi se udřel. Nevím jaké máš zkušenosti s pájením tak se když tak neuraž. Já osobně mám pájení jen jako hobby.

P.s. Z té fotky to vypadá jako by se ti podařilo jemně spojit zleva 2. a 3. pin tak když tak bacha.

P.p.s Je z druhé strany těch velkých polí, kde se připájí nožičky USB konektoru něco? možná by nebylo i marné provrtat malinkým vrtákem desku a mechanicky upevnit.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No koukám no :lol:
Ale divim se, že to neslo tou mikropáječkou, já sem jednou takhle musel přepájet 3,5mm audio konektor na prťavý mp3ce velikosti iPod Shuffle. Sice hrozně mravenčí práce, ale nakonec se mi to nějak podařilo, snažil sem se spíš natavit ten cín, co tam zbyl po urvaných kontaktech, připojit konektor a pak jenom malinko cínu přidat. Škoda že nejdeš na sraz, možná by se na to jurig kouknul.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Daidalos »

Sry to sem nepatří,ale Jurig de na sraz?Až někdo odpoví,tohle smažu,tak si toho nevšímejte)
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Ono to právě není jen tak. Deskou vedou "vlasové drátky" k pinům a když chybí jedno zakončení, tak to není jen tak. Kdyby to je čistě vytrhlo, tak to opravdu není problém, ale takto to problém je (vyjádření relativně profíka). To je jako kdyby jsi chtěl zapojit urthlý drát přímo do sportřebiče - tam také potřebuješ nějakou tu koncovku.
navíc to vypadá, že "koncovka" bla na úrovni desky = je tam díra.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od tslany »

A není ten pin, kterej je vytrhnutej, nezapojenej? popř. slouží k uzemnění? schému miniUSBčka tady zrovna nemám takže nevim
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

No přesně to co říká tslany mě právě napadlo, ani mě nenapadlo, že je vytrhlý, to by byl samozřejmě mnohem vetší problém. Jen teda nevím jaké vlásečnícové dráty nemyslel tím spíše klasické měděné cestičky v desce? Když by byl vythlý tak by se to muselo prvně nějak vodivě spojit se stávající cestičkou a to by opravdu nemuselo být tak snadné, asi nejsnadnější by bylo jemně ošmirglovat danou cestičku, které se to týká vzít malinké měděné drátky jaké někdy bývají ve šnůrách od sluchátek ale dají se i koupit, a přiletovat je (velice dobře se letují), tím udělat vodivý můstek a následně na něj naletovat pin. Ale to už by bylo opravdu docela náročné.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Podle schématu to vypadá, že mám velké štěstí a zrovna ten pin je k ničemu :)
Blbě jsem to pochopil nebo mám pravdu?
TO Svestka: ano, cestičky jsem myslel :-)
Obrázek
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

Jasně pin je tam jen do počtu, alespoň z obrázku je to patrné. Je velice běžná věc, že se nevyužívají všechny piny. Ono to i na tom USB konektoru tak vypadá, že se jedná pouze o nevyužitý pin.

Jinak klidně i přilep ten konektor k desce ono to i vypadá, že to lepené bylo potom se ti budou možná i lépe letovat nožičky. Jen ještě než se do toho dáš tak rozhodně zkontroluj jestli jsi omylem nepropojil sousední piny cínem to by muselo jít samozřejmě pryč, jak jsem psal výše tak z fotky to vypadá, že jsi propojil zleva druhý a třetí pin tak pozor stačí jen vlásek cínu popřípadě když piny přiblížíš moc blízko k sobě cínem tak se časem může vodivě propojit prachem s vlhkostí. Na odsávání cínu se používají zpletené pásky měděných drátků (ty se přiloží na místo a zahřívají se přímo drátky nikoli samotný cín) ale určitě to půjde i mechanicky. Dávej ale zároveň pozor aby jsi nepřehřál sousedící součástky například kondenzátory mohou být na přehřátí velice citlivé. Po práci a odzkoušení funkčnosti se vyplatí pájená místa přestříkat lakem.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Mno na desce kolem něho vede "cestička", ale zase je 20% šance, že to bude ten nepoužívaný :)

Nemělo by to ale fungovat po přiložení konektoru? Zkoušel jsem ho tam celkem pečlivě a přesně přiložit a nefungovalo to. K vodivosti přece stačí jen dotyk.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

Sapozřejmě stačí pouze dotyk někdy je to ale problém, jelikož jednotlové piny bývají malinko jinak dlouhé a zdeformované takže přiložit všechny 4 současně může být někdy problém. Pokud si to chceš odzkoušet tak naletuj tenké drátky (ale minimálně tak 0,3mm) na piny a potom ty drátky přidrž na pinech desky, hlavně nepoplést a nezkratovat! Pokud už jsi to ale zkoušel tak už jsi to zkratovat mohl.

20% šance to není, určitě se jedná o ten nevyužitý.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Nezkoušel jsem to - pouze jsem to přikládal a uni i pak fungoval (šetřím si baterku).

Připájet tam drobné drátky je výborný nápad - díky na něho - snad si s tím známý poradí.

Že je to ale dobrá náhoda, že se musel urvat zrovna ten nevyužitý? :) Vivat miniUSB, které má o 1 pin víc než klasické USB - už vím proč :-D
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

No doufej, že ti nekecáme díky naší nevědomosti ale z toho obrázku by to tak být mělo. Ještě jsem ale trochu hledal a našel jsem stejné obrázky jako ty jenže když se podíváš na tu stránku tak tam je potom ještě pár obrázků kde popisují, že 4. pin ten konkrétní přístroj používá pro identifikaci nabíjení nebo normální práce. Takže je dost možné, že nakonec bude potřeba i 4. pin. :-( Kdyby jsi ale vyfotil větší kus desky aby šlo vidět kde cestička vede šlo by lépe říct zda půjde udělat můstek z měděného drátku. Povětšinou by to ale jít mělo potřebuješ na to pouze dostatek místa aby jsi mohl k desce nějak ten drátek připájet jen nemám zkušenost jak bude držet na té měděné destičce cín.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Tak jsem desku vyfotil i s okolím. Sice to není ideální fotka, protože na makro mi obejktiv stínil světlo z lampy a na automat + zoom to zas nevědělo na co přesně zaostřit, ale snad to objasní záhadný pin :)

Dávám ještě variantu s vyšším kontrastem v odstínu šedi ze zeleného kanálu (třeba to tam půjde líp vidět).
Osobně se obávám, že to někam vede a dokonce není vytrhlá jen "koncovka", ale celý plošňák :(

Obrázek Obrázek
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Svestka »

No tak tohle není pěkný pohled, co se týká spodního odvedení toho pinu tak tam by to šlo snad přemostit na tu kulatou plošku (je hned vlevo od toho šroubku) ale u toho vrchu je to horší tam fakt nevím jak to tam dostat aniž by nehrozilo trvalé poškození, neříkám, že to nejde ale bude ti tam hrozit zkratování nebo přehřátí součástek při pájení nějakého toho můstku.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Tak už i můj uni je bez miniUSB :(

Příspěvek od Sir Andrew »

Paralelně to řeším s "pitkou" na ce4you a napadlo ho v případě že by byl nevyužívaný ten vedle, tak by se mohly spojit 4. a 5. pin (aktuálně přemýšlím jak si tím pomůžu, protože dírou v desce tam nedostanu signál ani z 1. pinu). Ještě mu pošlu fotku okolí, třeba ho napadne ještě něco.

Jelikož díra vede k "nožičce", tak to vypadá jen jako uzemění, takže by mělo být jednodušší to prostě někam vrazit :)

Pokud by to dělal "pitka", tak se přehřátí nebojím. Pájí RAMky (BGA), takže toto by měla být hračka.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů