Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
merli
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 31, 2009 8:27
Zařízení: Nokia

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od merli »

Takze mi prisiel konecne UNI, O2 Xda Exec cierno-sivy, s modrym! (krajsie ako cervene) podsvietenim klavesnice a "normalnou!" QWERTY klavesnicou. Akoze je to moje prve WM zariadenie mam niekolko
podnetnych aj hlupych otazok: Dakujem za trpezlivost s novym uzivatelom :-)

1) WM5 alebo WM6.1 (6.5)?
Aky je dovod pre WM6.1? Mam tam od predajcu nejaku 6.1 Tomal rom asi 8.7. Po resete mam volnych 24 Mb pamate co sa mi zda malo. Kolko je normalne? Ale bude niekde nejaky memory leak lebo pouzivanim sa postupne zmensuje az to musim resetnut... Velkost pamate fixnem u SHAKALa, ale zostava otazka preco WM6.1ka? Je menej pamatovo nenazrata, rychlejsia, podporuje novsi HW (SDHC?). Vstavane MS appz nie su argument lebo ich beztak vymenim za nieco insie lepsie .... mozno

2) Aky replacement pre today screen a vstavane MS appz? Namiesto telefonu a kontaktov skusam Inesoft Phone (celkom spokojnost zatial) ale este som nenasiel uspokojivy (citaj rychly a pouzitelny) replacement pre kalendar a hlavne email/SMS klienta. Lebo vstavany SMS klient je napisany veeelmi nestastne. Je nieco lepsie?

3) Na today screen som vcera skusal SPB mobile shell - celkom ujde ale neviem ho dobre zintegrovat s Inesoft Phone. Zatial teda ostavam pri Today s Wisbarom 3.0. Ale necham sa poucit co sa Vam zda byt lepsie a pohodlnejsie.

4) Da sa Uni zapnut cez otvorenie displeja? Lebo mi pride nesikovne otvorit displej a este stuknut maly cudlik vlavo naboku dole.

5) Ako odosielat MMS vo WM6.1? Je nejaky sposob? Lebo nejaku pakaz (odvdedne od package (cab)) pre MMS som instaloval ale asi som LAMA to rozbehat.

6) Video Call pre WM6.1 asi nehrozi? vsak? Cital som v nejakych forach ze nie. Alebo ano? Dalsi dovod pre rollback na WM5?

7) Kde sa da kupit nejaky accessories pre UNI-ho? ochrannu foliu, stylusy, case na opasok, drziak do auta etc?
Trapi ma hlavne nieco na opasok lebo som vedel som ze si kupujem tehlicku namiesto telefonu, a ze zadne vrecko na rifliach nebude to prave. Do auta na GPS by sa tiez nieco hodilo. A ako sa poznam treti den budem niekde 2 hodiny hladat zabudnuty stylus.

8) Mam uplny chaos v ROM-kach. Co je to Flash disk a Extended ROM? A preco to nie je v jednej partition ale je ta ROM-ka delena na 3? A co sa nachadza v tej Ext ROM? Je prazdna alebo su tam nejake appz? Da sa vymenit za inu a preco? Z tohoto som aj po precitani jednotlivych for a faq-ov jelen. Tak isto radio. Ako zistim ktore mam a ktore je "najlepsie"?

9) Da sa nejako priradit skupine kontaktov SMS ton? Napriklad ze default SMS bude len vibrovat (nezauimave), SMS z banky (zaujimavejsie) pipnu a SMS od priatelky (vysoka priorita) zahra mp3 internacionalu? Da sa take nieco? Je na to nejaka appz?

Fuuu to je tak na uvod vsetko ... Dakujem za trpezlivost s novym (zatial spokojnym) majitelom UNI-ho

mike
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Tonda512 »

1) WM 6.1 jsou určitě rychlejší a stabilnější. Ano, novější ROM podporují karty SDHC.
2) To nevim, kalendář mi vyhovuje maximálně a s sms taky žádnej problém...
3)Nevim, nepoužívam.
4)Zjistim až mi Uni přijde :D
5) Hmm...zřejmě ti chybí poodpora pro MMS v ROM, já je mam v nabídnce normálně (WM 6.1)
6) Já mam Video Call normálně..tedy Tytn má na to vymezené tlačítko.
7) Řešil bych to přes Ebay
8(Ext ROM obasahuje soubory (většinou CABy), které se ti obnovují hned po HR nebo když flashneš novou ROM, tak se nainstalují ještě před prvním používáním PDA. Radio ovládá komunikační funkce telefonu. GSM modul, 3G modul a tak. Pokud voláš a datuješ správně, neřeš to.
9) Fuuuha tak to nevim...sám ma problém s nastavením tónu sms, kdy soundmanager úplně ignoruje co tam nastavim a uložima furt si jede to svoje...
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od ziminix »

1) Pokud chceš víc volný paměti, hledej ROM označený jako Vanilla nebo Lite, který jsou hodně osekaný, není tam zbytečný software a volná RAM je více než slušná. Osobně doporučuju vyzkoušet rDostiho vanilku.
http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=2

2) Pro SMS mrkni na tohle: http://www.jgui.net/a.sms/index.html, na mail se podívej na Profimail http://www.lonelycatgames.com/?app=profimail

Kalendáře moc nevim, zkus pohledat na fóru a hlavním webu, případně co mě napadá je http://www.sbsh.net/products/windows_mo ... ndar_touch

3) Mrkni se na yrgo - http://www.2daysoft.com - to umožňuje integrovat do sebe i klasické today pluginy, nabízí také práci s více plochami, 100% přizpůsobitelnost každé z nich, a celkově mi to přijde jako příjemná nadstavba systému.

4) Mám dojem, že tohle by nějak mělo jít, ale už si to přesně nepamatuju. Možná někde kolem nastavení Backlight/Power.

5) MMS jde rozběhat, ale kuchaři je do ROM nedávají, takže jedině pohledat, jestli není ROM s podporou MMS nebo cab pro doinstalaci. Opravdu je tolik používáš?

6) Mám dojem, že to je podobné jak MMS. Nějaká ROM by to mít mohla

7) Pouzdro a snad i fólie a další, http://obchod.sunnysoft.cz, případně snad možná něco i http://www.mnshop.cz. Stylusy bych doporučil na eBayi, protože je seženeš velmi levně oproti shopům zde a kvalita je stejné. Fólie odtamtud však nedoporučuji. Ty kdyžtak přímo od výrobce, doporučuji BoxWave a Brando.

8) ExtROM obsahuje soubory, které se instalují po flashi ROM nebo hard resetu. Flash disk je část paměti, mám dojem, že ho mají jen některé série. Sloučený dohromady to má ROMka od Cotully, tohle se mi na ní líbilo :) Rádio se ti zobrazuje napsáno v rohu displeje po resetu telefonu. Pro Uniho jich myslím není až tolik a je to dost individuální, záleží myslim i na kombinaci ROM.

9) Nevím, pohledej na fóru, Googlu, kdyžtak se ptej spíš samostatně v sekci Software.
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od lukas.manak »

jen k bodu 1)
pokud by jsi chtěl romku od Tomala tak doporučuju 8.81 lite a předělat pagepool na 4MB a dostaneš se přes 33MB ram po resetu....
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ghormoon »

ziminix píše:8) Sloučený dohromady to má ROMka od Cotully, tohle se mi na ní líbilo :)
Nevis jestli by to nejak neslo rucne spojit i na jinych romkach? mam v zarizeni malo mista a ten 15 Mb flash disk je zbytecnej ... (mam Tomala 8.2)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od ziminix »

Mám za to, že nikde jinde to nejde. Je to nějaká speciální Cotullova úprava a i z toho důvodu se při přechodu na jinou ROM musí Uni přes mtty vyčistit od jeho vychytávek.

Myslím, že když Cotullu vyzkoušíš, tak neprohloupíš, jeho ROMky nabízejí vždy něco navíc :)
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ghormoon »

mi vyhovuje tomal 8.2, jen skoda tech 15Mb ... + by mohla mit integrovanej qip a operu, at to nemusim instit kdyz se naseru a udelam HR :D (kdyz sem si posledne rozhasil system tak sem to daval dohromady od 1 do 5 rano :D - asi 10 pokusu s HR a obnovou ze zalohy, pak rucni instalace, SPB backup nevermore)
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od ziminix »

Na to bych doporučil si udělat multi-cab => zabalit do jednoho cabu více instalaček. Přesný soft ti neporadím, protože co jsem zatím trochu zkoušel, tak to moc nešelo, ale jde to, co vím :)
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ghormoon »

mno jo, ale multicab asi neumi vic umisteni, nemuzu narvat vsecko do main kdyz mi 15 Mb zere flashdisk :D btw asi se moc nestane kdyz do nej nainstnu operu, nebo jo?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

1) Určitě WM6.1 - jsou rychlejší a rozvinutější oproti WM5, ale na dávat na UNIho WM6.5 je podle mě kravina. Takže WM6.1 je ideální volba.
Co se tyce pameti, tak jednak si nainstaluje nejakeho task managera(většina by ti doporučila WkTask, je opravdu výborný a zadarmo), získáš tak přehled o spuštěných aplikacích (některé se zminimalizují na pozadí a pak zbytečně žerou RAM, takhle je budeš moci zavřít). A obecně co se týče uložné i programové paměti, tak instaluj programy s rozumem, tady obzvlášť platí, že méně znamená více. Chápu, že základní kalendář, outlook a seznam kontaktů není uplně graficky vyšperkovaný a nemá tolik možností, ale čim víc si budeš instalovat 'náhražek', tim víc procesů se ti bude spouštět při startu a za chodu budou žrát RAM a baterku. Proto doporučuju třeba nainstalovat, ozkoušet a nechat jen to nejnutnější.
2) Já jsem byl vždycky zastáncem klasického today-screen, kam se vešlo dost informací,ale vyzkoušel jsem taky SPB Mobile Shell III a vzhledem k tomu, že je dost praktický, tak jsem u něj zatím i zůstal. YRGO jsem taky zkoušel, ale SPB mi vyhovuje víc. Pro tebe bude asi užitečná informace, že pokud si nainstaluješ jakýkoliv další program z SPB sady, tak se sám spáruje s Mobile Shell. Například SPB Weather, nebo SPB Phone Suite(pokročilá správa kontaktů a profilů) a další.
3) S Wisbarem mám docela negativní zkušenosti. Mně hodně žral RAM a baterku, navíc mi nepřišel moc praktický sám o sobě. To už je lepší spíš SPB Mobile Shell, ale hlavně neinstaluj oba programy najednou, měl bys ze systému guláš :wink:
4) Dá pokud si v Settings-->System-->Battery zrušíš automatické vypínání po určitém čase. Takže pak bude stačit otevřít UNIho a display se rozsvítí. Ale nějakou chvíli jsem to takhle měl nastavený, bylo to sice pohodlnější, ale baterka dostávala zafrak. Spíš si jenom nastav delší prodlevu před vypnutím.
5 ) - to je rozdílný podle ROM, vývojaři to řeší různě, ale moc toho neporadim, protože jsem z WM neodeslal ani jednu jedinou MMS. To už se skoro vyplatí napsat e-mail.
6) VideoCall není problém ze strany Windows Mobile, ale je to problém ze strany českých operátorů. Pro videohovory je třeba síť 3G, která zatím v ČR není uplně všude pokryta, doufejme, že se pokrytí zlepší...už jenom kvuli rychlejšímu připojení oproti GPRS.
7) Ochrannou folii si kup kvalitní, stojí kolem dvou stovek, ale zrovna u folie se opravdu nevyplatí kupovat nějaké levné sady po několika v balení. Dvě nejznámější firmy, které prodávají ochranné folie na PDA jsou Brando a Boxwave. Já už měl několikero Brando folií, teď mám konkrétně Brando UltraClear a můžu jenom doporučit. Ostatní příslušenství asi nejvýhodněji pořídíš na eBay, při hledání zadávej kromě HTC Universal ještě XDA Exec/Qtek9000/Dopod900/iMate Jasjar , je to všechno označení UNIho, akorat záleží na tom, kdo ho distribuoval. Třeba stylus je zrovna takovej náchylnej ke ztracení, nebo se občas stane, že se ulomí ten plastový hrot a na eBay se dá koupit koupit dost levně třeba sada 5ti stylusů, takže se nemusíš pak bát, že ten jeden ztratíš. Já jsem si koupil ještě propisku s vestavěným stylusem a zrovna před pár dny i takovej malej přívěsek na šňůrce - taky stylus. Je velkej asi 2-3 cm, ale vytáhne se jako anténa do klasické délky stylusu. Plánuju nakupovat další, kdybys chtěl můžem se domluvit.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Tonda512 »

Ty videohovory prostě v některých ROM chybějí...musíš ozkoušet nějakou ve které jsou..pro Hermese chybějí klasicky třeba v ROM Cingular 8525, protože Hermes ve verzi Cingular nemá přední kameru...
mgoer
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon dub 20, 2009 21:26
Zařízení: iPhone 5S iPad mini

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od mgoer »

Tak prisiel mi Uni z ebay-u. Vyzera ako novy, za super cenu, je od vodafonu, tesim sa :)

Ma nemecku ROM wm5, a nejak som zatial neprisiel na to ako zistim ci je odmkonuty - hard spl , alebo nieco podobne. Stiahol som si tuto ROM : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336149 kvoli tomu ze ma v sebe aj radio a extrom a chcem sa opytat ci mozem zacat flashovat napr. podla tohto navodu : http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 88&start=0 ? Ked som niecomu nepochopil tak ma prosim opravte.
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od lukas.manak »

více méně je to stejné .... stačí spustit jen RomUpgradeUt
kucir
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 10:53
Zařízení: (ipaq rw6815) htc universal

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od kucir »

jeste se chci optat. kdyz tam mam to realvga, zapnu hru, ta mi nejde, tak v realvga prepnu na to standartni rozliseni, nabehne,ale hra potazmo program stejne nejde. to je normalni? pokud chci poustet tyhle veci tak na pristroji realvga nesmim mit vubec nainstalovane?

-- doplnění předchozího příspěvku (stř zář 16, 2009 12:23) --

a wm6 má nějaké problémy s připojením na internet přes activesync?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od ziminix »

Pokud mysliš tok dat z PC do Uniho, tak tam problém není, jde to automaticky. V opačném případě je na Unim nutné zapnout sdílení internetu.
kucir
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 10:53
Zařízení: (ipaq rw6815) htc universal

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od kucir »

tak i s odstupem v unim internet z desktopu nemam. mam activesync 4.5 a v unim romku od tomala wm6. pripojim ke kabelu ale v exploreru na zadnou stranku nevlezu, ani qip nejde. snad sem nekde udelal nejakou chybu, ale na ipaqu s wm5 mi internet do zarizeni najizdel v pohode.

dale zarizeni podezrivam, ze tam mam nejakou podporu pro ovladani prstem, protoze mi to pri tazeni po obrazovce ma tendenci scrollovat, coz mne trochu nebavi kdyz chci oznacit vic souboru v totalcommanderu a podobne. nevite jestli tomu je tak? a muzu to nekde vypnout? jsem spis stary zastance stylusu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Máš v něm WM6.1 nebo 6.5 ?

Ad 1:
Určitě jsi v nastavení async zatrhl 'This PC is connected to internet' a v unim 'advanced network funktionality' ? Pokud ano a nefunguje to, tak to bude zřejmě chyba v ROM.

Ad 2:
U WM6.1 do některých ROM dávají tenhle touchscrolling, ale dá se vypnout v registrech.
Zkus tohle, mělo by to zabrat:

Kód: Vybrat vše

[HKCU\ControlPanel\Gestures\Touch]
Disabled=1   (dword)
Pokud by tam klíč 'Disabled' nebyl, tak ho vytvoř a zadej do něj decimální hodnotu 1.
kucir
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 10:53
Zařízení: (ipaq rw6815) htc universal

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od kucir »

ad 1: oboji zapnute a stejne sem bez internetu. ani maily nechytam. a neni za activesync nejaka alternativa aby se cihla pripojila jako samostatnej pocitac treba?

ad2 zabralo. diky
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jeyo Mobile Companion

Ale nezkoušel jsem ho, takže s nastavením neporadím, ke stažení ze stránek vývojaře.
Pokud to nebude fungovat ani tam, tak zkus jinou ROM.
kucir
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 14, 2009 10:53
Zařízení: (ipaq rw6815) htc universal

Novy majitel UNI-ho. Otazky: ...

Příspěvek od kucir »

tedy. musim uznat ze psion 5mx zustava neprekonan. zarizeni se mi zda hrozne pomale, a ty windowsy to je zhouba. a 640x480 je fakt nepodporovana velikost. buguje to u velke rady aplikaci a i ta klavesnice se na wm zarizeni zda jako vec vcelku navic.
1) neda se na fn+sipky namapovat page up, page down, home a end? zna ho to vubec? nechapu proc tak velky mnozstvi klaves nema fn funkci zadnou
2) nenasli jse nekdo jednoduchy a rozumny textovy editor co by pripadne umoznoval i jednoduche tabulky a nacrtky tak aby se s tim daly delat ve skole poznamky? optimalne aby to delalo rtf dokumenty, ty mi pripadaj nejrozumnejsi. pride mi ze ty programy sou moc slozity nebo moc jednoduchy i kdyz asi protoze jde o produkt microsoftu tak se opet musi uzivatel prizpusobit zarizeni, takze to asi nevyresim.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů