Error 114 behem flashe radiorom

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
PixelOrgy
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 11, 2009 6:35
Zařízení: HTC Universal

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od PixelOrgy »

Zdravim, potreboval bych malou radu jak postupovat, kdyz se pri pokusu o flash radio rom zobrazuje tato chyba (error 114 radio rom update error). Zkousel jsem spoustu variant, vetsinou podle rad na xda-developers.com, ale stale bez uspechu. Universal znicehonic zacal pri startu zobrazovat misto verze radio text "No GSM", veskere funkce telefonu jsou nepristupne.
Nepomohlo pouziti originalni ROM, ani ruznych NoID a podobnych utilit z xda-dev. Je mrtva flashka, nebo nekdo se to nekomu podarilo dat dohromady? Diky za napady
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pár dotazů k upřesnění:
1) No GSM se začalo objevovat ještě před tím, než si flashoval radio a než nastal error114 ?
2) Dostaneš se do bootloaderu a co se případně zobrazí, když vyndáš paměťovku a zapojíš uniho do USB z bootloaderu ?
3) Jaký používáš operační systém na PC/NB a v jakém je stavu(jestli se vyskytly nějaké zásadnější problémy s OS) ?
4) Připojil jsi uniho přímo kabelem do USB portu, nebo přes nějaký HUB či jiné zařízení ?
5) Zkoušel jsi návod z xda-devu týkající se procesu wcescomm ?

Zatím mě víc nenapadá, postupně to projedem, snad to není vada HW.
PixelOrgy
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 11, 2009 6:35
Zařízení: HTC Universal

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od PixelOrgy »

takze:
1) NoGSM se zacalo objevovat bez pro me zname priciny, asi po mesici nepouzivani. Uni lezel s vybitou baterkou na skrini. Pokud si dobre pamatuju, pri poslednim update se pouzil pouze CE image.
2) Do bootloaderu se dostanu bez problemu, update CE i ExtROM nedela potize. pres terminal (mtty) jsem zjistil, ze layout DOC vypada trosku jinak, nez by mel(default je na xda), provedl jsem jeho reset (task 28 55aa), coz nastavilo layout do puvodniho stavu. RadioROM porad nejde nahrat.
3) Pouzivam WinXP SP3 se kterym zadne problemy nejsou, antivirus vypnuty.
4) Pripojeno primo k USB
5) wcescomm jsem zkousel -> no effect

Podle RUU.log to selze na "RWipe Data Error". Predtim se v logu vyskytuje hlaska "Device ID Is Incompatible", je tam i pri pouziti NoID updateru. Nenapada neco? :-(

EDIT:
Tak jsem jeste zkusil vsechno z DOC smazat (mtty -> erase... ), situace se nezmenila.
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od Svobyk »

Mel sem s deskou uplne ten samej problem.Nekdo mi rekl ze schorel chip pro gms.Koupil sem jinou a beha to.
katoo
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 29, 2007 10:27
Zařízení: MPx200,HTC UNI O2 128MB,I-mate Jasjar 128MB
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od katoo »

Nepovedlo se někomu přijít na problém s ERROR 114?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Error 114 behem flashe radiorom

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

S těmi errory jeto složitější, může to mít několik příčin, zkus si projet pár vláken TADY, třeba najdeš odpověď.
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů